VinterCup 201718 - afdeling 2

Klasse A
#
Hold navn
Hold deltagere
Klub navn
Points
Placering
# 14
 
Andrew Bridgens / Joshua Bridgens
Sydbyens Cykelklub / Kolding BC Motion
Points: 68
Placering: 1
# 10
 
Morten Bendix Kristensen / Henrik Sterndorff
Fredericia CC Motion
Points: 57
Placering: 2
# 43
 
Mads Vibæk / Morten Vibæk
Cykling Odense
Points: 57
Placering: 2
# 8
 
Jeppe Lysbeck Lundby / Johnny Lysbeck Quarfot
Christiansfeld CM
Points: 48
Placering: 4
# 11
 
Tobias Jakobsen / Mikkel Juul
Fredericia Trihjulet
Points: 36
Placering: 5
# 12
 
Phillip Jensen / Lars Henrik Knudsen
Nr. Åby Cykelklub
Points: 36
Placering: 5
Klasse B
#
Hold navn
Hold deltagere
Klub navn
Points
Placering
# 16
 
Morten Ringvad / Jesper Ringvad
Christiansfeld CM
Points: 69
Placering: 1
# 19
 
Kristian Budde / Christoffer Andersen
Kolding BC Motion
Points: 67
Placering: 2
# 15
 
Marc Skov Madsen / Martin Sloth Møller
Børkop Cykel Motion
Points: 66
Placering: 3
# 253
 
Thomas Marcher / Christoffer Askholm
MCK Baghjulet
Points: 66
Placering: 3
# 21
 
Anders Staugaard / Peter Staugaard
Le Pedaleur de Charme
Points: 51
Placering: 5
# 20
 
Magnus Pedersen / Ronny Sonne
Le Pedaleur de Charme
Points: 42
Placering: 6
# 22
 
Bjarne Jensen / Kristian Viggo Morbech
Aarup Motions Cycle Klub
Points: 42
Placering: 6
Klasse C
#
Hold navn
Hold deltagere
Klub navn
Points
Placering
# 31
 
Jesper Møller-Iversen / Mikkel Detz Jensen
Kolding BC Motion
Points: 72
Placering: 1
# 35
 
Jan Mahler Hansen / John Drejer Rasmussen
Vejle Cykelmotion
Points: 66
Placering: 2
# 32
 
Ryan Kærgaard / Martin Hansen
Nr. Åby Cykelklub
Points: 65
Placering: 3
# 26
 
Tim Pedersen / Søren Mertz
CM Odense
Points: 54
Placering: 4
# 25
 
Søren Ladegaard / Flemming Lundsgaard
Børkop Cykel Motion
Points: 51
Placering: 5
# 27
 
Martin Laurits Nielsen / Martin Alvan Mazanti
CM Odense
Points: 51
Placering: 5
# 28
 
Jannik Sørensen / Thomas Sigurdsson
Fredericia CC Motion
Points: 51
Placering: 5
# 30
 
Jesper Janken / Henrik Ottosen
Holsted Cykelmotion
Points: 45
Placering: 8
# 33
 
Karsten Hansen / Kim Hansen
Nr. Åby Cykelklub
Points: 45
Placering: 8
# 23
 
Michael Tvermose / Jacob Tvermose
Billund Cykelmotion
Points: 30
Placering: 10
# 34
 
Kristian Gren / Allan Led Hansen
Nr. Åby Cykelklub / Skamby Cykel Klub
Points: 30
Placering: 10
# 29
 
Kristian Thomsen / Torben Olesen
Fredericia CC Motion
Points: 21
Placering: 12
Klasse D
#
Hold navn
Hold deltagere
Klub navn
Points
Placering
# 40
 
Claus Vind Nilson / Thomas Poulsen
Børkop Cykel Motion
Points: 72
Placering: 1
# 44
 
Jørgen Grønbæk Holm / Michael Jensen
Danfoss Cykelklub
Points: 72
Placering: 1
# 39
 
Brian Skinnerup / Thomas Brynning
Børkop Cykel Motion
Points: 71
Placering: 3
# 46
 
Jens Panum Have / Kim Fuglsang
Kolding BC Motion
Points: 66
Placering: 4
# 67
 
Brian Kirkegaard / John Nicolaisen
Team Bramming
Points: 65
Placering: 5
# 24
 
Leif Henriksen / Palle Larsen-Rasmussen
Bogense Cykelmotion
Points: 63
Placering: 6
# 62
 
Tommy Kryger Jensen / Flemming Knutsson
Sydbyens Cykelklub
Points: 63
Placering: 6
# 45
 
Claus Krum / Jens Peter Clausen
Fredericia CC Motion
Points: 62
Placering: 8
# 47
 
Jesper Baumann / Finn Nielsen
Kolding BC Motion
Points: 62
Placering: 8
# 38
 
Torben Müller / Carsten Nommensen
Børkop Cykel Motion
Points: 60
Placering: 10
# 51
 
Charles Thorarinsson / Henrik Grønvall
Le Pedaleur de Charme
Points: 60
Placering: 10
# 61
 
Lars Larsen / Frank Hedegaard
Nr. Åby Cykelklub / Team Egtved
Points: 60
Placering: 10
# 64
 
Claus Nielsen / Ricky Krabbe
Sydbyens Cykelklub
Points: 59
Placering: 13
# 42
 
Søren Weifenbach / Jan Christoffersen
Cykling Odense
Points: 58
Placering: 14
# 49
 
Michael Madsen / Michael Rand
Kolding BC Motion
Points: 57
Placering: 15
# 50
 
Finn Bay Christensen / Leon Kildbane
Kolding TRI
Points: 57
Placering: 15
# 56
 
Lars Frederiksen / Keld Herstad
Nr. Åby Cykelklub
Points: 57
Placering: 15
# 60
 
Jesper Buch / Mikkel Christoffersen
Nr. Åby Cykelklub
Points: 56
Placering: 18
# 54
 
Hans Henrik Husted / Thomas Pedersen
MCK Baghjulet
Points: 54
Placering: 19
# 7
 
Tommy Perez / Jan Stephansen
Fredericia CC
Points: 51
Placering: 20
# 59
 
Niels Chr. Markussen / Bent-Ove. Madsen
Nr. Åby Cykelklub
Points: 51
Placering: 20
# 48
 
Kim Holst / Lars Haldborg Thomsen
Kolding BC Motion
Points: 48
Placering: 22
# 41
 
René Pedersen / Jeppe Petersen
Christiansfeld CM
Points: 45
Placering: 23
# 53
 
Søren Larsen / Lennert Sørensen
MCK Baghjulet
Points: 45
Placering: 23
# 57
 
Kim Christiansen / Kim Thomhav
Nr. Åby Cykelklub
Points: 45
Placering: 23
# 58
 
Søren Andersen / Michael Johansen
Nr. Åby Cykelklub
Points: 39
Placering: 26
# 52
 
Henrik Salomon / Søren Lund
MCK Baghjulet
Points: 36
Placering: 27
# 37
 
Claus Nielsen / Steen Hansen
Bogense Cykelmotion / CM Højfyn
Points: 33
Placering: 28
# 66
 
Niels Tækker Pedersen / Peter Brøndsholm
Sydbyens Cykelklub
Points: 33
Placering: 28
# 36
 
Karsten Hviid / Michael Jepsen
Anden Klub
Points: 27
Placering: 30
Klasse E
#
Hold navn
Hold deltagere
Klub navn
Points
Placering
# 81
 
jesper Pedersen / Rene Frederiksen
Fredericia CC Motion
Points: 72
Placering: 1
# 92
 
Keith Thomas / Klaus Bølle
Morud IF Cykling
Points: 72
Placering: 1
# 70
 
Flemming Schou Breum / Claus Nielsen
Børkop Cykel Motion
Points: 69
Placering: 3
# 86
 
Gert Bromark / Jan Kjeldsen
Le Pedaleur de Charme
Points: 60
Placering: 4
# 97
 
John Kaspersen / Allan Rasmussen
Nr. Åby Cykelklub / Multi Motion // Assens
Points: 60
Placering: 4
# 72
 
Finn Kragelund / Flemming Juhl
Christiansfeld CM
Points: 59
Placering: 6
# 89
 
Søren Enevoldsen / Per Mayntzhusen
MCK Baghjulet
Points: 58
Placering: 7
# 3
 
Jan Ager / Ole Bech Hansen
Vintercup
Points: 57
Placering: 8
# 95
 
Michael Hansen / Claus Kromann
Morud IF Cykling
Points: 57
Placering: 8
# 98
 
Jan Brink / Mikael Rasmussen
Nr. Åby Cykelklub
Points: 57
Placering: 8
# 101
 
Rene Jacobsen / Niels Westergaard
Sydbyens Cykelklub
Points: 57
Placering: 8
# 88
 
Klaus Gade Nielsen / Bjarne Nebel
Le Pedaleur de Charme
Points: 55
Placering: 12
# 76
 
Jesper L. Madsen / Per Sterobo
CM Odense / Odense Politi IF
Points: 51
Placering: 13
# 78
 
Helge Nielsen / Charles Andersen
Danfoss Cykelklub
Points: 51
Placering: 13
# 93
 
Poul Holm / Thomas Juul
Morud IF Cykling
Points: 51
Placering: 13
# 82
 
Jørgen Trier / Jan Søe Dybdal
Fredericia Trihjulet
Points: 50
Placering: 16
# 77
 
Peter Jensen Petersen / Allan Bo Nielsen
Danfoss Cykelklub
Points: 48
Placering: 17
# 79
 
Frank Bøge / Erik Schibsbye
Fredericia CC Motion
Points: 48
Placering: 17
# 242
 
Finn Roy / Jan Nissen
Baghjulet / Fredericia Tri
Points: 48
Placering: 17
# 94
 
Torsten Stolborg / Kenneth Jensen
Morud IF Cykling
Points: 47
Placering: 20
# 99
 
Karsten Nielsen / Torben Søndergård
Nr. Åby Cykelklub
Points: 45
Placering: 21
# 103
 
Sven Brink / Rene Rasmussen
Vejle Cykelmotion / Sydbyens Cykelklub
Points: 45
Placering: 21
# 102
 
Ole Jensen / Hans Christian Kirkegaard
Sydbyens Cykelklub
Points: 44
Placering: 23
# 69
 
Anders Bank Sørensen / Flemming Rasmussen
Børkop Cykel Motion
Points: 42
Placering: 24
# 84
 
Boye Wehlast / Claus Witting
Holsted Cykelmotion
Points: 42
Placering: 24
# 91
 
Torben Karstensen / Erik Bro
MCK Baghjulet
Points: 42
Placering: 24
# 83
 
Ole Nikolajsen / Mogens Sten
Fredericia Trihjulet / MCK Baghjulet
Points: 41
Placering: 27
# 85
 
Michael Blochstrand / Flemming Enevoldsen
Kerteminde Cykelklub
Points: 40
Placering: 28
# 100
 
Tommy iversen / Thomas Sørensen
Odense Orientering
Points: 40
Placering: 28
# 71
 
Niels Olsen / Jes Lundby
Christiansfeld CM
Points: 39
Placering: 30
# 80
 
Torben Bryld / Lars Sørensen
Fredericia CC Motion
Points: 37
Placering: 31
# 74
 
Ole Knudsen / Lars Ulrik Krarup
CM Højfyn
Points: 36
Placering: 32
# 75
 
Preben Lange Roest / Jan Rasmussen
CM Odense
Points: 36
Placering: 32
# 96
 
Niels Erik Buhl / Jesper Due
Nr. Åby Cykelklub / MCK Baghjulet
Points: 36
Placering: 32
# 87
 
Michael Nielsen / Per Nielsen
Le Pedaleur de Charme
Points: 33
Placering: 35
Klasse F
#
Hold navn
Hold deltagere
Klub navn
Points
Placering
# 105
 
Villads Kirkegaard-Jensen / Torben Berntsen
Børkop Cykel Motion
Points: 63
Placering: 1
# 109
 
Finn Gudmundsson / Poul Bang
Fredericia Trihjulet
Points: 60
Placering: 2
# 104
 
Peter Thyssen / Carsten Bruun
Børkop Cykel Motion
Points: 57
Placering: 3
# 112
 
Martin Kristensen / Arne Aagaard
MCK Baghjulet
Points: 54
Placering: 4
# 117
 
Henrik Guldberg Sørensen / Thorkild Schmidt
Vejen Cykelmotion
Points: 54
Placering: 4
# 106
 
Bent Kiil / Bjarne Kragelund
Christiansfeld CM
Points: 51
Placering: 6
# 5
 
Arne Simonsen / Svend Erik Pedersen
Vintercup
Points: 45
Placering: 7
# 110
 
Carsten Aage Marthinsen / Leif Svarer
Le Pedaleur de Charme
Points: 45
Placering: 7
# 108
 
Ulrik von Qualen Jessen / Henrik Rosenfelt
Fredericia CC Motion / MCK Baghjulet
Points: 42
Placering: 9
# 113
 
Stig Vestergaard Hansen / Henrik Knudsen
MCK Baghjulet
Points: 42
Placering: 9
# 111
 
Ivan Strandberg / Lars Aaris
MCK Baghjulet
Points: 39
Placering: 11
# 115
 
Allan Grundsøe / Torben Rasmussen
Odense Orientering
Points: 39
Placering: 11
# 107
 
Søren Lind / Aage Uhre
CM Odense
Points: 0
Placering: 13
Klasse G
#
Hold navn
Hold deltagere
Klub navn
Points
Placering
# 134
 
Finn Mollerup / Niels Rabølle
Odense Orientering
Points: 63
Placering: 1
# 133
 
Claes Ø. Larsen / Gerhard Jensen
Odense Orientering
Points: 57
Placering: 2
# 135
 
Steen Egedesø / Børge Pedersen
Odense Orientering
Points: 57
Placering: 2
# 131
 
Kurt Petersen / Per Rasmussen
Multi Motion // Assens
Points: 56
Placering: 4
# 126
 
Lars Klivager / Karl Kristian Stausbøll
Esbjerg CM
Points: 54
Placering: 5
# 137
 
Bjarne Rasmussen / Niels Nielsen
Odense Politi IF
Points: 54
Placering: 5
# 136
 
Steen Vestergaard / Kim Kongstad
Odense Orientering
Points: 53
Placering: 7
# 121
 
Bjarne Pedersen / Johnny Christensen
Christiansfeld CM
Points: 51
Placering: 8
# 123
 
Bruno Jørgensen / John Lolholm
CM Odense
Points: 51
Placering: 8
# 140
 
Aksel Thomsen / Børge Jæger
Team Bramming
Points: 51
Placering: 8
# 120
 
Jens Kjeldsen / Erik Christiansen
Christiansfeld CM
Points: 48
Placering: 11
# 125
 
Freddie Jørgensen / Jürgen Adelhelm
Danfoss Cykelklub
Points: 48
Placering: 11
# 139
 
Ove Kristensen / Martin Christensen
Team Bramming
Points: 48
Placering: 11
# 122
 
Bjarne Jensen / Erling Bønneland
Christiansfeld CM
Points: 45
Placering: 14
# 141
 
Erik Therkelsen / Henning Anderson
Team Hovborg
Points: 42
Placering: 15
# 128
 
Mogens Hansen / Klaus Wolff Andersen
MCK Baghjulet / Kerteminde Cykelklub
Points: 39
Placering: 16
# 119
 
Jørn Enegaard / Sten Vikkelsø
Christiansfeld CM
Points: 36
Placering: 17
# 129
 
Stig Holm Sørensen / Allan Moss
MCK Baghjulet
Points: 33
Placering: 18
# 130
 
Henning Halkier / Nils Laursen
MCK Baghjulet
Points: 30
Placering: 19
# 118
 
Klavs M. Eriksen / Ove Rasmussen
OGF
Points: 24
Placering: 20
# 127
 
Ole Grundsøe / Flemming Madsen
Kerteminde Cykelklub
Points: 16
Placering: 21
Klasse H
#
Hold navn
Hold deltagere
Klub navn
Points
Placering
# 145
 
John Lunde / Herman Trock
CM Odense
Points: 66
Placering: 1
# 150
 
Anker Glerup / Knud Peder Andersen
Kerteminde Cykelklub
Points: 62
Placering: 2
# 142
 
Jørgen Spetzler / Per Allan Pedersen
MCK Baghjulet
Points: 57
Placering: 3
# 143
 
Poul Erik Haüser / Erik Jespersen
Christiansfeld CM
Points: 57
Placering: 3
# 151
 
Hardy Mackenhauer / Heine Rasmussen
Kerteminde Cykelklub
Points: 57
Placering: 3
# 148
 
Ernst Petersen / Erik Damgaard
Faaborg Ski-& Motion
Points: 54
Placering: 6
# 152
 
Ole Hoffmann / Sven Erik Jensen
MCK Baghjulet
Points: 51
Placering: 7
# 153
 
Christensen Thue / Leif Graversen
Nr. Åby Cykelklub / MCK Baghjulet
Points: 45
Placering: 8
# 154
 
Leif Sigvardt / Hans Aage Hvalsøe Hansen
Odense Politi IF
Points: 45
Placering: 8
# 144
 
Henning C. Rewitz / Bent Lythje
Christiansfeld CM
Points: 39
Placering: 10
# 146
 
Hans Jørgen Kjøgx / Jørgen Villemoes
Esbjerg CM
Points: 37
Placering: 11
# 149
 
Jørn Lang / Leif Martin
HS6100
Points: 36
Placering: 12
# 147
 
Jørgen Tobiasen / Mogens Jessen
Esbjerg CM
Points: 33
Placering: 13
Klasse I
#
Hold navn
Hold deltagere
Klub navn
Points
Placering
# 156
 
Anders Ishøi / Astrid Hadberg
CM Odense
Points: 72
Placering: 1
# 157
 
Pernille Lykke / Peter Merrild
Fredericia Trihjulet
Points: 57
Placering: 2
# 158
 
Hanne Olesen / Johan Olesen
Multi Motion // Assens
Points: 42
Placering: 3
# 159
 
Anita Julius / Christoffer Julius
Multi Motion // Assens
Points: 24
Placering: 4
# 161
 
Niels Jacobsen / Nina Jacobsen
Multi Motion // Assens
Points: 21
Placering: 5
Klasse J
#
Hold navn
Hold deltagere
Klub navn
Points
Placering
# 162
 
Lars Kjærulf / Dorthe Kjærulf
Børkop Cykel Motion
Points: 72
Placering: 1
# 163
 
Hans Moos / Henriette Moos Prokopek
Danfoss Cykelklub
Points: 61
Placering: 2
# 167
 
Niels Aagaard / inge Dall
MCK Baghjulet
Points: 57
Placering: 3
# 166
 
Rikke Pajbjerg / Jan Pajbjerg
MCK Baghjulet
Points: 48
Placering: 4
# 170
 
Jane Ejby / Jakob Christensen
Odense Orientering
Points: 46
Placering: 5
# 169
 
Jakob Dreisig / Jeanette Dreisig
Odense Orientering
Points: 39
Placering: 6
Klasse K
#
Hold navn
Hold deltagere
Klub navn
Points
Placering
# 184
 
Lis Jacobsen / Hugo Nielsen
Multi Motion // Assens
Points: 69
Placering: 1
# 179
 
Didde Scheurer Jacobsen / Niels Møller Petersen
MCK Baghjulet
Points: 63
Placering: 2
# 187
 
Karsten Jøhnk / Hanne Ljungberg
NSU-Fynshav CK
Points: 57
Placering: 3
# 181
 
Kristin Helgeland / Olaf Nielsen
MCK Baghjulet
Points: 54
Placering: 4
# 188
 
Lone Fyhn Olesen / Jørgen Olesen
Odense Orientering
Points: 51
Placering: 5
# 182
 
Ole Velo / Heidi Luther Stormer
MTB pigerne fra Billund
Points: 45
Placering: 6
# 192
 
Niels Kristian Bech / Jane Bech
Vejle Cykelmotion
Points: 45
Placering: 6
# 175
 
Tina Nilsen / Jan Hansen
Gram CM
Points: 39
Placering: 8
# 178
 
Marianne Eriksen / Rene Bech Andersen
Kerteminde Cykelklub
Points: 39
Placering: 8
# 176
 
Jens Hansen / Conny Barsballe
Gram CM
Points: 36
Placering: 10
# 177
 
Bente Brorsen / Knud Brorsen
Holsted Cykelmotion
Points: 36
Placering: 10
# 173
 
Kirsten Hansen / Mads Thuesen
Christiansfeld CM
Points: 30
Placering: 12
# 174
 
Kaj Lorentzen / Nanna Bak Olesen
Gram CM
Points: 30
Placering: 12
# 185
 
Lone Jensen / Jes Simonsen
Nr. Åby Cykelklub
Points: 24
Placering: 14
Klasse L
#
Hold navn
Hold deltagere
Klub navn
Points
Placering
# 199
 
Niels Physant / Inge Physant
Gram CM
Points: 51
Placering: 1
# 198
 
Steen Pejstrup / Mette Berg
CM Odense
Points: 48
Placering: 2
# 202
 
Gitte Hoffmann / Hans Jørgen Hoffmann
MCK Baghjulet
Points: 48
Placering: 2
# 205
 
Ellen Marie Stounberg / Flemming Stounberg
MCK Baghjulet
Points: 48
Placering: 2
# 194
 
Stig Blicher / Anette Madsen
Billund Cykelmotion / MTB pigerne fra Billund
Points: 45
Placering: 5
# 195
 
Inger Friis / Johan P. Hansen
Christiansfeld CM
Points: 45
Placering: 5
# 201
 
Børge Iwersen / Karin Iwersen
MCK Baghjulet
Points: 45
Placering: 5
# 203
 
Vivi Thomsen / Poul Erik Kjer
MCK Baghjulet
Points: 45
Placering: 5
# 204
 
Søren Hviid / Grethe Hviid
MCK Baghjulet
Points: 45
Placering: 5
# 207
 
Jørgen Stamp / Inge Thorsen
Odense Orientering
Points: 42
Placering: 10
# 200
 
Anka Robben / Heine Andresen
Gram CM
Points: 39
Placering: 11
# 193
 
Knud Stæhr Pedersen / Anette Hornbek
Billund Cykelmotion
Points: 38
Placering: 12
# 208
 
Lisbeth Dam / Leif Ravn
Team Bramming
Points: 37
Placering: 13
# 1
 
Inger Jørrald / Kedde Olesen
Vintercup
Points: 0
Placering: 14
Klasse M
#
Hold navn
Hold deltagere
Klub navn
Points
Placering
# 215
 
Malene Bredahl / Tine Amstrup-Hansen
Odense Orientering
Points: 69
Placering: 1
# 210
 
Line King / Sara Maria Wandt
Bogense Cykelmotion / Kolding BC Motion
Points: 54
Placering: 2
# 209
 
Charlotte Friis / Naja Friis Jakobsen
Billund Cykelmotion
Points: 51
Placering: 3
# 211
 
Mette Thiel / Heidi Perez Poulsen
MCK Baghjulet / Fredericia CC Motion
Points: 48
Placering: 4
# 213
 
Trine Taangaa / Vivian Taangaa
Multi Motion // Assens
Points: 36
Placering: 5
# 212
 
Tina Folsach / Sussi Flores
MTB pigerne fra Billund
Points: 30
Placering: 6
# 6
 
Malene Madsen Jensen / Vibeke From Lillenvald
Billund Cykelmotion
Points: 27
Placering: 7
# 214
 
Jeanne Vinther / Kristina Heiberg
Nr. Åby Cykelklub
Points: 24
Placering: 8
Klasse N
#
Hold navn
Hold deltagere
Klub navn
Points
Placering
# 222
 
Lena Nørregaard / Annemette Nørregaard
MCK Baghjulet
Points: 51
Placering: 1
# 230
 
Anne-Mette Mortensen / Tina Mechlenborg
Odense Orientering / Fredericia CC Motion
Points: 48
Placering: 2
# 227
 
Nanna Danielsen / Jette Rohde
Morud IF Cykling
Points: 47
Placering: 3
# 228
 
Susanne Lagerholm / Marianne Johnsen
MTB pigerne fra Billund
Points: 45
Placering: 4
# 218
 
Lone Thybo / Bettina Frederiksen
Fredericia CC Motion
Points: 42
Placering: 5
# 226
 
Anne Marie Marthinsen / Anne Marie Kyed
Morud IF Cykling
Points: 42
Placering: 5
# 232
 
Hanne Jensen / Gitte Larsen
Skamby Cykel Klub
Points: 41
Placering: 7
# 219
 
Lis Sølbeck Christensen / Gitte Kildbane
Kolding TRI
Points: 39
Placering: 8
# 229
 
Susan Herforth / Jeanette Madsen
Nr. Åby Cykelklub
Points: 39
Placering: 8
# 216
 
Pernille Rise / Ulla Tronborg-nielsen
Billund Cykelmotion
Points: 33
Placering: 10
# 225
 
Marianne Thomsen / Mette Mathiesen
Morud IF Cykling
Points: 30
Placering: 11
# 220
 
Helle Petersen / Pia Vestergaard
MCK Baghjulet / Børkop Cykel Motion
Points: 29
Placering: 12
# 233
 
Jette Bargum / Charlotte Polzin
Sydbyens Cykelklub
Points: 27
Placering: 13
# 217
 
Else Andersen / Heidi Lorentzen
Børkop Cykel Motion
Points: 24
Placering: 14
# 223
 
Inger Alexandersen / Grethe Bech Jensen
MCK Baghjulet
Points: 24
Placering: 14
# 224
 
Lene Egeskov / Anne Skov
Morud IF Cykling
Points: 24
Placering: 14
# 231
 
Charlotte Iversen / Helle Sørensen
Odense Orientering
Points: 24
Placering: 14
Klasse O
#
Hold navn
Hold deltagere
Klub navn
Points
Placering
# 234
 
Hans Erik Brønserud / Poul Andersen
MCK Baghjulet
Points: 27
Placering: 1
Klasse P
#
Hold navn
Hold deltagere
Klub navn
Points
Placering
# 236
 
Andrew Coleman / Jamie Coleman
Morud IF Cykling
Points: 44
Placering: 1
Klasse X
#
Hold navn
Hold deltagere
Klub navn
Points
Placering
# 258
 
Gæsteklasse / Gæsteklasse
Gæsteklasse
Points: 30
Placering: 1
# 257
 
Gæsteklasse / Gæsteklasse
Gæsteklasse
Points: 24
Placering: 2