Gå til

Resultat afdeling 1

TIP! Rotér mobilen for at se detaljer
KLASSE C/C Mænd til og med 45 år
#118/C
Anders Holm, Fredericia Triathlon Team
Simon Ørum, Fredericia Triathlon Team
66 points / placering 1 / Starttid: 10:18 - Sluttid: 11:45 = 87 min.
Svarpts: 66 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
C
B
P2
C
B
P3
B
C
P4
C
B
P5
C
C
P6
A
A
P7
C
C
P8
C
C
P9
A
A
P10
A
A
P11
C
C
P12
A
A
#300/C
Sören Kronborg Kruse, Nørre Aaby Cykelklub
Per Poulsen, Nørre Aaby Cykelklub
63 points / placering 2 / Starttid: 10:29 - Sluttid: 11:57 = 88 min.
Svarpts: 63 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
C
B
P2
C
B
P3
A
C
P4
C
B
P5
C
C
P6
C
A
P7
C
C
P8
C
C
P9
A
A
P10
A
A
P11
C
C
P12
A
A
#376/C
Magnus Malling, Le Pedaleur De Charme
Ronny Sonne, Le Pedaleur De Charme
63 points / placering 2 / Starttid: 10:32 - Sluttid: 11:58 = 86 min.
Svarpts: 63 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
B
B
P2
B
B
P3

C
P4
C
B
P5
C
C
P6
A
A
P7

C
P8
C
C
P9
A
A
P10
A
A
P11
C
C
P12
A
A
#100/C
Ryan Kærgaard, Nørre Aaby Cykelklub
Martin Hansen, Nørre Aaby Cykelklub
60 points / placering 4 / Starttid: 10:30 - Sluttid: 11:58 = 88 min.
Svarpts: 60 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
A
B
P2
C
B
P3
B
C
P4
A
B
P5
C
C
P6
A
A
P7
C
C
P8
C
C
P9
B
A
P10
A
A
P11
C
C
P12
C
A
#368/C
Martin Høgsbjerg, Danfoss Cykel Klub
Allan Petersen Norn, Danfoss Cykel Klub
60 points / placering 4 Solo/ Starttid: 10:39 - Sluttid: 12:09 = 90 min.
Svarpts: 60 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
B
B
P2
B
B
P3
C
C
P4
A
B
P5
C
C
P6
C
A
P7
C
C
P8
C
C
P9
C
A
P10
B
A
P11
C
C
P12

A
#8/C
Kristian Gren, Motionscykelklubben Baghjulet
Simon Gren, Motionscykelklubben Baghjulet
57 points / placering 6 / Starttid: 10:16 - Sluttid: 11:37 = 81 min.
Svarpts: 57 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
B
B
P2
C
B
P3

C
P4
A
B
P5
C
C
P6
A
A
P7
A
C
P8
C
C
P9
B
A
P10
B
A
P11
C
C
P12
A
A
#388/C
Andrew Bridgens, Sydbyens Cykelklub Kolding
Joshua Bridgens, Sydbyens Cykelklub Kolding
57 points / placering 6 Solo/ Starttid: 10:23 - Sluttid: 11:53 = 90 min.
Svarpts: 57 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2
B
B
P3
C
C
P4
C
B
P5
C
C
P6
A
A
P7
A
C
P8
C
C
P9
A
A
P10
A
A
P11
A
C
P12
B
A
#364/C
Jesper Ploug Petersen, Sydbyens Cykelklub Kolding
Lasse Bank Petersen, Vejle Cykel Motion
56 points / placering 8 / Starttid: 10:24 - Sluttid: 11:55 = 91 min.
Svarpts: 57 / Tidstraf: -1 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
B
B
P2
B
B
P3

C
P4
X
B
P5
C
C
P6
A
A
P7
A
C
P8
C
C
P9
A
A
P10
X
A
P11
C
C
P12
A
A
#355/C
Lasse Kruse Sibbert, Bramming Motion
Claus Sibbert, Bramming Motion
54 points / placering 9 / Starttid: 10:40 - Sluttid: 12:10 = 90 min.
Svarpts: 54 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2
B
B
P3
A
C
P4
C
B
P5
C
C
P6
A
A
P7
C
C
P8
C
C
P9

A
P10
A
A
P11
B
C
P12
A
A
#206/C
Søren Flø Larsen, Sydbyens Cykelklub Kolding
Peter Moos Junker, Sydbyens Cykelklub Kolding
39 points / placering 10 / Starttid: 10:25 - Sluttid: 11:45 = 80 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2
B
B
P3
C
C
P4
A
B
P5
C
C
P6
A
A
P7

C
P8

C
P9

A
P10
A
A
P11
X
C
P12
C
A
#35/C
Jesper Janken, Holsted Cykelmotion
Anders Janken, Holsted Cykelmotion
KLASSE D/D Mænd 46-50 år
#350/D
John Drejer Rasmussen, Vejle Cykel Motion
Jan Mahler Hansen, Vejle Cykel Motion
69 points / placering 1 / Starttid: 10:03 - Sluttid: 11:31 = 88 min.
Svarpts: 69 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
B
B
P2
B
B
P3
B
C
P4
C
B
P5
C
C
P6
A
A
P7
C
C
P8
C
C
P9
C
A
P10
A
A
P11
C
C
P12
A
A
#12/D
Jacob Antonsen, Nørre Aaby Cykelklub
Søren Kaltoft, Nørre Aaby Cykelklub
60 points / placering 2 / Starttid: 10:32 - Sluttid: 12:02 = 90 min.
Svarpts: 60 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
B
B
P2
C
B
P3
C
C
P4
A
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
A
A
P10
A
A
P11
C
C
P12
A
A
#64/D
Henrik Thrane Hansen, Vejle Cykel Motion
Kent Tranberg Pedersen, Vejle Cykel Motion
48 points / placering 3 / Starttid: 10:02 - Sluttid: 11:26 = 84 min.
Svarpts: 48 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
A
B
P2

B
P3
C
C
P4

B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
A
A
P10
A
A
P11
C
C
P12
A
A
#102/D
Thomas Sigurdsson, Fredericia Triathlon Team
Jannik Sørensen, Fredericia Triathlon Team
48 points / placering 3 Solo/ Starttid: 10:20 - Sluttid: 11:50 = 90 min.
Svarpts: 48 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
X
B
P2
B
B
P3
B
C
P4
A
B
P5
C
C
P6
A
A
P7
C
C
P8
X
C
P9

A
P10
B
A
P11
C
C
P12
A
A
#80/D
Per-Ole Jensen, Cykelklubben KÆDEN
Martin Willert Johansen, Cykelklubben KÆDEN
42 points / placering 5 / Starttid: 10:43 - Sluttid: 12:13 = 90 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
B
B
P2

B
P3
X
C
P4
X
B
P5
C
C
P6
A
A
P7

C
P8
C
C
P9
C
A
P10
A
A
P11
C
C
P12

A
#81/D
Martin Petersen, Cykelklubben KÆDEN
Klaus Ilsøe, Cykelklubben KÆDEN
42 points / placering 5 / Starttid: 10:42 - Sluttid: 12:01 = 79 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
B
B
P2

B
P3
C
C
P4
A
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
A
A
P10

A
P11
C
C
P12

A
#216/D
Kenneth Nielsen, Cykel Motion Højfyn
Morten Skjold, Cykel Motion Højfyn
42 points / placering 5 / Starttid: 10:37 - Sluttid: 12:01 = 84 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
C
B
P2

B
P3
X
C
P4
B
B
P5
C
C
P6
A
A
P7
X
C
P8
C
C
P9
X
A
P10
A
A
P11
C
C
P12

A
#369/D
Frank Rugbjerg Hansen, Danfoss Cykel Klub
Claus Larsen, Danfoss Cykel Klub
33 points / placering 8 / Starttid: 10:40 - Sluttid: 11:55 = 75 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
X
B
P2

B
P3
C
C
P4
C
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9

A
P10
A
A
P11
C
C
P12

A
#375/D
Per Kyhe, Le Pedaleur De Charme
Brian Marthinsen, Le Pedaleur De Charme
30 points / placering 9 / Starttid: 10:34 - Sluttid: 11:50 = 76 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2

B
P3

C
P4
C
B
P5
C
C
P6
A
A
P7

C
P8
C
C
P9

A
P10
A
A
P11
B
C
P12

A
#395/D Gæst
Tomas Kjær, GÆST
Arve Krøis, GÆST
15 points / placering 10 / Starttid: 10:45 - Sluttid: 12:08 = 83 min.
Svarpts: 15 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2

B
P3
X
C
P4
C
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8

C
P9

A
P10

A
P11

C
P12
A
A
#101/D
Henrik Holst, Ribe Cycle Club
Kim Jul Lassen, Ribe Cycle Club
#112/D
Tommy Perez, Fredericia Cycle Club
Jan Stephansen, Fredericia Cycle Club
#246/D
Ole K. Thomsen, Sydbyens Cykelklub Kolding
Kim Lambæk, Sydbyens Cykelklub Kolding
KLASSE E/E Mænd 51-55 år
#42/E
Flemming Breum, Børkop Motions Cyklister
Claus Nielsen, Børkop Motions Cyklister
69 points / placering 1 / Starttid: 10:05 - Sluttid: 11:33 = 88 min.
Svarpts: 69 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
B
B
P2
B
B
P3
C
C
P4

B
P5
C
C
P6
A
A
P7
C
C
P8
C
C
P9
B
A
P10
A
A
P11
C
C
P12
A
A
#199/E
Jens Peter Clausen, Fredericia Triathlon Team
Claus Krum, Fredericia Triathlon Team
63 points / placering 2 / Starttid: 10:19 - Sluttid: 11:48 = 89 min.
Svarpts: 63 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
C
B
P2
B
B
P3
B
C
P4
A
B
P5
C
C
P6
A
A
P7
C
C
P8
C
C
P9
A
A
P10
A
A
P11
X
C
P12
A
A
#335/E
Heine Pedersen, Cykel Motion Højfyn
Steen Hansen, Cykel Motion Højfyn
63 points / placering 2 / Starttid: 10:34 - Sluttid: 12:01 = 87 min.
Svarpts: 63 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
B
B
P2
C
B
P3
B
C
P4
C
B
P5
C
C
P6
A
A
P7
C
C
P8
C
C
P9
A
A
P10
A
A
P11
C
C
P12

A
#45/E
Henrik Norup, Vejle Cykel Motion
Jacob Jalving, Vejle Cykel Motion
59 points / placering 4 Solo/ Starttid: 10:00 - Sluttid: 11:34 = 94 min.
Svarpts: 63 / Tidstraf: -4 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
B
B
P2
B
B
P3

C
P4
A
B
P5
C
C
P6
A
A
P7
C
C
P8
C
C
P9
A
A
P10
B
A
P11
A
C
P12
A
A
#370/E
Jørgen Holm, Danfoss Cykel Klub
Michael Jensen, Danfoss Cykel Klub
59 points / placering 4 / Starttid: 10:36 - Sluttid: 12:07 = 91 min.
Svarpts: 60 / Tidstraf: -1 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
B
B
P2
C
B
P3
A
C
P4
B
B
P5
C
C
P6
A
A
P7
C
C
P8
C
C
P9
A
A
P10
A
A
P11
X
C
P12

A
#37/E
Brian Kirkegaard, Bramming Motion
John Nicolaisen, Bramming Motion
57 points / placering 6 / Starttid: 10:38 - Sluttid: 12:08 = 90 min.
Svarpts: 57 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
A
B
P2
B
B
P3
C
C
P4

B
P5
C
C
P6
A
A
P7
C
C
P8
C
C
P9
A
A
P10
B
A
P11

C
P12
C
A
#6/E
Thomas Brynning, Børkop Motions Cyklister
Brian Skinnerup, Børkop Motions Cyklister
54 points / placering 7 / Starttid: 10:02 - Sluttid: 11:21 = 79 min.
Svarpts: 54 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
B
B
P2

B
P3
B
C
P4
B
B
P5
C
C
P6
A
A
P7
C
C
P8
C
C
P9
A
A
P10

A
P11
C
C
P12

A
#90/E
Carsten Nommensen, Børkop Motions Cyklister
Torben Müller, Børkop Motions Cyklister
54 points / placering 7 / Starttid: 10:04 - Sluttid: 11:28 = 84 min.
Svarpts: 54 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
B
B
P2
B
B
P3
B
C
P4

B
P5
C
C
P6
A
A
P7

C
P8
C
C
P9
C
A
P10
A
A
P11
X
C
P12
A
A
#178/E
Jakob Q Christensen, Odense Orienteringsklub
Allan Grundsøe, Odense Orienteringsklub
54 points / placering 7 / Starttid: 10:08 - Sluttid: 11:38 = 90 min.
Svarpts: 54 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
C
B
P2
C
B
P3

C
P4
B
B
P5
C
C
P6
A
A
P7
C
C
P8
C
C
P9
B
A
P10
A
A
P11
X
C
P12
B
A
#305/E
Niels Erik Buhl, Nørre Aaby Cykelklub
Stefan Wosniak, Motionscykelklubben Baghjulet
51 points / placering 10 / Starttid: 10:28 - Sluttid: 11:50 = 82 min.
Svarpts: 51 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
A
B
P2

B
P3
B
C
P4
A
B
P5
C
C
P6
A
A
P7
C
C
P8
C
C
P9
B
A
P10
A
A
P11
C
C
P12

A
#348/E
Thomas Bargum, Sydbyens Cykelklub Kolding
Martin Strand, Sydbyens Cykelklub Kolding
51 points / placering 10 / Starttid: 10:22 - Sluttid: 11:51 = 89 min.
Svarpts: 51 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2
B
B
P3
A
C
P4
A
B
P5
C
C
P6
A
A
P7
C
C
P8

C
P9
A
A
P10
A
A
P11

C
P12
A
A
#377/E
Charles Mejner Thorarinsson, Le Pedaleur De Charme
Henrik Grønvall, Le Pedaleur De Charme
51 points / placering 10 / Starttid: 10:29 - Sluttid: 12:02 = 93 min.
Svarpts: 54 / Tidstraf: -3 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
A
B
P2
B
B
P3
C
C
P4
B
B
P5

C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
C
A
P10
A
A
P11
C
C
P12
A
A
#16/E
Niels Chr. Markussen, Nørre Aaby Cykelklub
Bent-Ove Madsen, Nørre Aaby Cykelklub
48 points / placering 13 / Starttid: 10:27 - Sluttid: 11:48 = 81 min.
Svarpts: 48 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
B
B
P2

B
P3
B
C
P4
A
B
P5
C
C
P6
A
A
P7
C
C
P8
B
C
P9
A
A
P10
A
A
P11
X
C
P12

A
#30/E
Søren Lund, Motionscykelklubben Baghjulet
Henrik Salomon, Motionscykelklubben Baghjulet
48 points / placering 13 / Starttid: 10:14 - Sluttid: 11:42 = 88 min.
Svarpts: 48 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
B
B
P2
A
B
P3
B
C
P4

B
P5
C
C
P6
A
A
P7
C
C
P8

C
P9

A
P10
A
A
P11

C
P12
A
A
#302/E
Mads Poulsen, Nørre Aaby Cykelklub
Søren Milert, Nørre Aaby Cykelklub
48 points / placering 13 / Starttid: 10:25 - Sluttid: 11:51 = 86 min.
Svarpts: 48 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
B
B
P2
B
B
P3

C
P4
X
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
A
A
P10
A
A
P11
X
C
P12
A
A
#207/E
Tomas Valling, Svendborg Mountainbike Club
Henrik Nørby, Svendborg Mountainbike Club
45 points / placering 16 / Starttid: 10:01 - Sluttid: 11:26 = 85 min.
Svarpts: 45 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
B
B
P2
C
B
P3

C
P4

B
P5
C
C
P6
A
A
P7
X
C
P8
C
C
P9
B
A
P10
A
A
P11
X
C
P12
C
A
#390/E
Claus Nilson, Børkop Motions Cyklister
Thomas Poulsen, Børkop Motions Cyklister
45 points / placering 16 / Starttid: 10:03 - Sluttid: 11:27 = 84 min.
Svarpts: 45 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
B
B
P2
B
B
P3
B
C
P4
A
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
A
A
P10
C
A
P11
X
C
P12

A
#396/E Gæst
Thomas Juul, GÆST
Peter Knudsen, GÆST
38 points / placering 18 / Starttid: 10:44 - Sluttid: 12:18 = 94 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: -4 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
C
B
P2

B
P3
A
C
P4
X
B
P5

C
P6
A
A
P7
C
C
P8
C
C
P9
B
A
P10
A
A
P11
C
C
P12
X
A
#67/E
Steen Brorsen, Holsted Cykelmotion
Henrik Ottosen, Holsted Cykelmotion
33 points / placering 18 / Starttid: 10:40 - Sluttid: 12:06 = 86 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2

B
P3
C
C
P4
A
B
P5
X
C
P6
A
A
P7
C
C
P8

C
P9

A
P10
A
A
P11
X
C
P12
A
A
#346/E
Frank Hedegaard, Team Egtved
Lars Larsen, Nørre Aaby Cykelklub
32 points / placering 19 / Starttid: 10:20 - Sluttid: 11:54 = 94 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: -4 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
A
B
P2
B
B
P3
B
C
P4
X
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9

A
P10
X
A
P11
X
C
P12
A
A
#55/E
Keld Christensen, Holsted Cykelmotion
Rudi Hansen, Holsted Cykelmotion
30 points / placering 20 / Starttid: 10:42 - Sluttid: 12:00 = 78 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2

B
P3
B
C
P4
A
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8

C
P9

A
P10
A
A
P11
C
C
P12
A
A
#347/E
Kim Holst, Kolding Bicycle Club
Lars Haldborg Thomsen, Kolding Bicycle Club
30 points / placering 20 / Starttid: 10:30 - Sluttid: 11:53 = 83 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2
C
B
P3
B
C
P4
C
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8

C
P9

A
P10
A
A
P11

C
P12
A
A
#88/E
Søren Vingum Andersen, Nørre Aaby Cykelklub
Michael Johansen, Nørre Aaby Cykelklub
27 points / placering 22 / Starttid: 10:26 - Sluttid: 11:50 = 84 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
A
B
P2

B
P3
B
C
P4
X
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
A
A
P10

A
P11
X
C
P12

A
#380/E
Lars Jessen, Askov Mudeaters
Anders Teglgaard Madsen, Askov Mudeaters
15 points / placering 23 / Starttid: 10:24 - Sluttid: 11:57 = 93 min.
Svarpts: 18 / Tidstraf: -3 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
B
B
P2

B
P3
X
C
P4
X
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
X
C
P9
X
A
P10
B
A
P11
X
C
P12

A
#349/E
Peter Brøndsholm, Sydbyens Cykelklub Kolding
Niels-Erik Tækker Pedersen, Sydbyens Cykelklub Kolding
12 points / placering 24 / Starttid: 10:23 - Sluttid: 11:29 = 66 min.
Svarpts: 12 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2

B
P3
C
C
P4
X
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8

C
P9

A
P10

A
P11

C
P12
X
A
#321/E
Jeppe Petersen, Christiansfeld Cykelmotion
René Høegh Pedersen, Christiansfeld Cykelmotion
#344/E
Thomas Meyer, Sydbyens Cykelklub Kolding
Raymond Sindholdt, Sydbyens Cykelklub Kolding
KLASSE F/F Mænd 56-60 år
#126/F
Niels Westergaard, Sydbyens Cykelklub Kolding
René Jacobsen, Sydbyens Cykelklub Kolding
63 points / placering 1 / Starttid: 10:27 - Sluttid: 11:55 = 88 min.
Svarpts: 63 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
C
B
P2
B
B
P3
X
C
P4
B
B
P5
C
C
P6
A
A
P7
C
C
P8
C
C
P9
A
A
P10
A
A
P11
C
C
P12

A
#11/F
Benny Kjølby, Børkop Motions Cyklister
Lars Holm Jensen, Børkop Motions Cyklister
62 points / placering 2 / Starttid: 10:06 - Sluttid: 11:37 = 91 min.
Svarpts: 63 / Tidstraf: -1 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
C
B
P2
B
B
P3
B
C
P4

B
P5
C
C
P6
A
A
P7
C
C
P8
C
C
P9
A
A
P10
A
A
P11
C
C
P12
C
A
#111/F
Henrik Guldberg Sørensen, Ribe Cycle Club
Thorkild Schmidt, Ribe Cycle Club
54 points / placering 3 / Starttid: 10:18 - Sluttid: 11:45 = 87 min.
Svarpts: 54 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
A
B
P2
B
B
P3
B
C
P4
B
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
A
A
P10
A
A
P11
C
C
P12

A
#326/F
Kurt Sørensen, Fredericia Cycle Club
Lars Henrik Sørensen, Fredericia Cycle Club
54 points / placering 3 / Starttid: 10:10 - Sluttid: 11:36 = 86 min.
Svarpts: 54 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
B
B
P2
B
B
P3
C
C
P4

B
P5
C
C
P6
A
A
P7
A
C
P8

C
P9

A
P10
A
A
P11
A
C
P12
A
A
#382/F
Kenneth Due Nielsen, Motionscykelklubben Baghjulet
Michael Due Nielsen, Vejle Cykel Motion
54 points / placering 3 / Starttid: 10:14 - Sluttid: 11:42 = 88 min.
Svarpts: 54 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
C
B
P2
A
B
P3
B
C
P4
C
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
A
A
P10
A
A
P11
C
C
P12
A
A
#9/F
John Kaspersen, Nørre Aaby Cykelklub
Allan Rasmussen, Multi Motion Assens
51 points / placering 6 / Starttid: 10:31 - Sluttid: 12:04 = 93 min.
Svarpts: 54 / Tidstraf: -3 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2
A
B
P3

C
P4
B
B
P5
C
C
P6
A
A
P7
C
C
P8
C
C
P9
A
A
P10
X
A
P11
C
C
P12
A
A
#33/F
Jan Ager, Motionscykelklubben Baghjulet
Ole Bech-Hansen, Motionscykelklubben Baghjulet
51 points / placering 6 / Starttid: 10:13 - Sluttid: 11:37 = 84 min.
Svarpts: 51 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
C
B
P2
B
B
P3
B
C
P4
A
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
A
A
P10
A
A
P11
C
C
P12

A
#110/F
Claus Witting, Holsted Cykelmotion
Boye Wehlast, Holsted Cykelmotion
51 points / placering 6 / Starttid: 10:41 - Sluttid: 12:09 = 88 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 12 / Strafpts: 0
P1
X
B
P2
C
B
P3

C
P4
A
B
P5
A
C
P6
C
A
P7
C
C
P8
C
C
P9

A
P10
A
A
P11
C
C
P12

A
#25/F
Peter Thyssen, Børkop Motions Cyklister
Carsten Bruun, Børkop Motions Cyklister
48 points / placering 9 / Starttid: 10:05 - Sluttid: 11:29 = 84 min.
Svarpts: 48 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2
B
B
P3

C
P4

B
P5
C
C
P6
A
A
P7
C
C
P8
A
C
P9
A
A
P10
A
A
P11

C
P12
A
A
#381/F
Tommy Iversen, Odense Orienteringsklub
Thomas Sørensen, Odense Orienteringsklub
47 points / placering 10 / Starttid: 10:08 - Sluttid: 11:39 = 91 min.
Svarpts: 48 / Tidstraf: -1 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
C
B
P2

B
P3
B
C
P4
C
B
P5
C
C
P6
A
A
P7
C
C
P8
C
C
P9
B
A
P10
A
A
P11
A
C
P12

A
#7/F
Thorben Sørensen, Ribe Cycle Club
Jens Jensen, Ribe Cycle Club
45 points / placering 11 / Starttid: 10:16 - Sluttid: 11:38 = 82 min.
Svarpts: 45 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
B
B
P2
B
B
P3
A
C
P4

B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
B
C
P9
A
A
P10

A
P11
C
C
P12
C
A
#99/F
Michael Glaser, Christiansfeld Cykelmotion
Finn Kragelund, Christiansfeld Cykelmotion
45 points / placering 11 / Starttid: 10:12 - Sluttid: 11:36 = 84 min.
Svarpts: 45 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
X
B
P2
B
B
P3

C
P4

B
P5
C
C
P6
A
A
P7
C
C
P8
C
C
P9
C
A
P10
A
A
P11
X
C
P12
B
A
#314/F
Ole Knudsen, Cykel Motion Højfyn
Lars Ulrik Krarup, Cykel Motion Højfyn
45 points / placering 11 / Starttid: 10:38 - Sluttid: 12:08 = 90 min.
Svarpts: 45 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
B
B
P2

B
P3
B
C
P4
C
B
P5
C
C
P6
A
A
P7
A
C
P8
C
C
P9
C
A
P10

A
P11
C
C
P12

A
#394/F
Jesper Ladefoged Madsen, Cyklemotion Odense
Per Sterobo, Fyns Politi Idrætsforening
45 points / placering 11 / Starttid: 10:44 - Sluttid: 12:12 = 88 min.
Svarpts: 45 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
B
B
P2

B
P3
B
C
P4
C
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
A
A
P10
A
A
P11
C
C
P12

A
#222/F
Finn Roy, Fredericia Triathlon Team
Jan Nissen, Motionscykelklubben Baghjulet
42 points / placering 15 / Starttid: 10:21 - Sluttid: 11:49 = 88 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
X
B
P2

B
P3
B
C
P4

B
P5
C
C
P6
A
A
P7
C
C
P8
C
C
P9
X
A
P10
A
A
P11
C
C
P12
C
A
#345/F
Flemming Rasmussen, Børkop Motions Cyklister
Anders Bank Sørensen, Børkop Motions Cyklister
42 points / placering 15 Solo/ Starttid: 10:04 - Sluttid: 11:27 = 83 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
A
B
P2

B
P3
X
C
P4
A
B
P5
C
C
P6
A
A
P7

C
P8
C
C
P9
A
A
P10
B
A
P11
C
C
P12

A
#24/F
Lasse Oldenborg, Motionscykelklubben Baghjulet
Søren Damm, Motionscykelklubben Baghjulet
39 points / placering 17 / Starttid: 10:15 - Sluttid: 11:48 = 93 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: -3 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
A
B
P2

B
P3
C
C
P4
A
B
P5
C
C
P6
A
A
P7

C
P8
C
C
P9
A
A
P10
X
A
P11
B
C
P12

A
#27/F
Tommy Kryger, Sydbyens Cykelklub Kolding
Flemming Knutsson, Sydbyens Cykelklub Kolding
39 points / placering 17 / Starttid: 10:26 - Sluttid: 11:53 = 87 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
A
B
P2

B
P3
X
C
P4
C
B
P5
C
C
P6
A
A
P7
X
C
P8
C
C
P9

A
P10
A
A
P11
C
C
P12

A
#114/F
Claus Nytofte, Multi Motion Assens
Finn Buch, Multi Motion Assens
36 points / placering 19 / Starttid: 10:36 - Sluttid: 11:56 = 80 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
C
B
P2

B
P3
B
C
P4
C
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
A
A
P10

A
P11
C
C
P12

A
#358/F
Søren Lundby, Le Pedaleur De Charme
Kim Kallesøe, Nørre Aaby Cykelklub
36 points / placering 19 / Starttid: 10:33 - Sluttid: 12:03 = 90 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
C
B
P2

B
P3
B
C
P4
C
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
X
A
P10
B
A
P11
C
C
P12
B
A
#366/F
Peter Jensen Petersen, Danfoss Cykel Klub
Allan Bo Nielsen, Danfoss Cykel Klub
36 points / placering 19 / Starttid: 10:39 - Sluttid: 11:54 = 75 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
C
B
P2

B
P3

C
P4
C
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
C
A
P10
A
A
P11
C
C
P12

A
#379/F
Michael Nielsen, Le Pedaleur De Charme
Per Antoni, Le Pedaleur De Charme
36 points / placering 19 / Starttid: 10:35 - Sluttid: 11:56 = 81 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
B
B
P2
X
B
P3
B
C
P4
C
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
B
A
P10

A
P11
C
C
P12

A
#14/F
Ole Nikolajsen, Fredericia Triathlon Team
Mogens Sten, Motionscykelklubben Baghjulet
32 points / placering 23 / Starttid: 10:23 - Sluttid: 12:00 = 97 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: -7 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
C
B
P2

B
P3
C
C
P4

B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
C
A
P10

A
P11
C
C
P12
A
A
#66/F
Jørgen Eskildsen, Nørre Aaby Cykelklub
Jesper Due, Motionscykelklubben Baghjulet
30 points / placering 24 / Starttid: 10:30 - Sluttid: 11:48 = 78 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
C
B
P2

B
P3

C
P4
B
B
P5
X
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
A
A
P10

A
P11
C
C
P12

A
#65/F
Jens Christian Tambjerg, Nørre Aaby Cykelklub
Mikael Rasmussen, Nørre Aaby Cykelklub
27 points / placering 25 Solo/ Starttid: 10:29 - Sluttid: 11:48 = 79 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
X
B
P2

B
P3
C
C
P4
C
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
A
C
P9

A
P10
A
A
P11
B
C
P12

A
#4/F
Jesper Pedersen, Motionscykelklubben Baghjulet
René Frederiksen, Fredericia Triathlon Team
#332/F
Jan Søe Dybdal, Fredericia Triathlon Team
Jørgen Trier, Fredericia Triathlon Team
#342/F
Niels Olsen, Christiansfeld Cykelmotion
Jes Lundby, Christiansfeld Cykelmotion
KLASSE G/G Mænd 61-65 år
#353/G
Torben Berntsen, Børkop Motions Cyklister
Villads Kirkegaard-Jensen, Børkop Motions Cyklister
66 points / placering 1 / Starttid: 10:10 - Sluttid: 11:36 = 86 min.
Svarpts: 66 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
C
B
P2
B
B
P3

C
P4
B
B
P5
C
C
P6
C
A
P7
C
C
P8
C
C
P9
A
A
P10
A
A
P11
C
C
P12
A
A
#3/G
Søren Lind, Cyklemotion Odense
Aage Uhre, Cyklemotion Odense
60 points / placering 2 / Starttid: 10:00 - Sluttid: 11:24 = 84 min.
Svarpts: 60 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
B
B
P2
B
B
P3
C
C
P4

B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
A
A
P10
A
A
P11
C
C
P12
A
A
#203/G
Finn Gudmundsson, Fredericia Triathlon Team
Poul Bang, Fredericia Cycle Club
60 points / placering 2 / Starttid: 10:20 - Sluttid: 11:45 = 85 min.
Svarpts: 60 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
C
B
P2
B
B
P3
B
C
P4

B
P5
C
C
P6
A
A
P7
C
C
P8
C
C
P9
A
A
P10
A
A
P11
C
C
P12

A
#44/G
Jørgen Gydesen, Multi Motion Assens
Kurt Petersen, Multi Motion Assens
51 points / placering 4 / Starttid: 10:36 - Sluttid: 12:09 = 93 min.
Svarpts: 54 / Tidstraf: -3 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
B
B
P2

B
P3
A
C
P4
C
B
P5
C
C
P6
A
A
P7
C
C
P8
C
C
P9
C
A
P10
A
A
P11
C
C
P12

A
#60/G
Jan Brink, Nørre Aaby Cykelklub
Karsten Nielsen, Nørre Aaby Cykelklub
51 points / placering 4 Solo/ Starttid: 10:31 - Sluttid: 11:59 = 88 min.
Svarpts: 51 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
A
B
P2
C
B
P3

C
P4

B
P5
C
C
P6
A
A
P7
A
C
P8
C
C
P9
A
A
P10
A
A
P11
B
C
P12
B
A
#378/G
Johnny Sørensen, Le Pedaleur De Charme
Jan Hald Kjeldsen, Le Pedaleur De Charme
48 points / placering 6 / Starttid: 10:34 - Sluttid: 12:00 = 86 min.
Svarpts: 48 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2
B
B
P3
C
C
P4
A
B
P5
C
C
P6
A
A
P7
C
C
P8

C
P9

A
P10
A
A
P11

C
P12
A
A
#123/G
Bruno Jørgensen, Cyklemotion Odense
Ole Nielsen, Cyklemotion Odense
42 points / placering 7 / Starttid: 10:26 - Sluttid: 11:45 = 79 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
C
B
P2

B
P3
C
C
P4
B
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
A
A
P10

A
P11
C
C
P12

A
#140/G
Jørgen Skov Petersen, Multi Motion Assens
Brian Heine Jensen, Multi Motion Assens
33 points / placering 8 / Starttid: 10:37 - Sluttid: 11:55 = 78 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2

B
P3
B
C
P4
A
B
P5
C
C
P6
A
A
P7
C
C
P8

C
P9

A
P10
A
A
P11

C
P12
C
A
#374/G
Carsten Marthinsen, Le Pedaleur De Charme
Leif Svarer, Le Pedaleur De Charme
33 points / placering 8 / Starttid: 10:33 - Sluttid: 11:59 = 86 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
C
B
P2

B
P3
B
C
P4
C
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
B
A
P10

A
P11
C
C
P12

A
#26/G
Klaus Høiberg, Svendborg Mountainbike Club
Kristian Hejse, Svendborg Mountainbike Club
30 points / placering 10 / Starttid: 10:09 - Sluttid: 11:28 = 79 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
B
B
P2

B
P3
C
C
P4
X
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8

C
P9
A
A
P10

A
P11
A
C
P12

A
#328/G
Brian Knudsen, Billund Cykelmotion
Mogens Rosenkilde, Billund Cykelmotion
30 points / placering 10 / Starttid: 10:04 - Sluttid: 11:18 = 74 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
B
B
P2

B
P3

C
P4
X
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
A
A
P10

A
P11
A
C
P12

A
#22/G
Michael Tvermose, Billund Cykelmotion
Heino Balsgaard Nielsen, Billund Cykelmotion
21 points / placering 12 / Starttid: 10:05 - Sluttid: 11:31 = 86 min.
Svarpts: 21 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2
B
B
P3
B
C
P4

B
P5

C
P6
C
A
P7

C
P8

C
P9

A
P10
A
A
P11

C
P12

A
#330/G
Jørn Lang, Haderslev-Starup Cykelklub
Lars Liebmann Mortensen, Haderslev-Starup Cykelklub
20 points / placering 13 / Starttid: 10:27 - Sluttid: 11:58 = 91 min.
Svarpts: 21 / Tidstraf: -1 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2
A
B
P3

C
P4
X
B
P5

C
P6
A
A
P7
A
C
P8

C
P9

A
P10
A
A
P11

C
P12

A
#327/G
Torben Juel Pedersen, Cykel Motion Højfyn
Lars Dinnes Hugger, Cykel Motion Højfyn
18 points / placering 14 / Starttid: 10:38 - Sluttid: 12:04 = 86 min.
Svarpts: 18 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
B
B
P2

B
P3
A
C
P4
X
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
X
C
P9

A
P10
X
A
P11
X
C
P12

A
#333/G
Bjarne Ipsen, Sydbyens Cykelklub Kolding
Carsten Nørgaard, Sydbyens Cykelklub Kolding
18 points / placering 14 / Starttid: 10:22 - Sluttid: 11:48 = 86 min.
Svarpts: 18 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2

B
P3

C
P4

B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8

C
P9

A
P10
X
A
P11
C
C
P12
A
A
#5/G
Arne Simonsen, Notmark Sogns Ungdomsforening
Svend Erik Petersen, Notmark Sogns Ungdomsforening
9 points / placering 16 / Starttid: 10:01 - Sluttid: 11:28 = 87 min.
Svarpts: 9 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2
X
B
P3

C
P4
A
B
P5

C
P6

A
P7

C
P8

C
P9

A
P10
A
A
P11

C
P12

A
#120/G
Ivan Strandberg, Motionscykelklubben Baghjulet
Lars Henriksen, Motionscykelklubben Baghjulet
9 points / placering 16 / Starttid: 10:15 - Sluttid: 11:34 = 79 min.
Svarpts: 9 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2

B
P3
A
C
P4
X
B
P5

C
P6

A
P7

C
P8

C
P9

A
P10
X
A
P11

C
P12
A
A
#325/G
Flemming Madsen, Kerteminde Cykelklub
Henning Been, Kerteminde Cykelklub
KLASSE H/H Mænd 66 år og opefter
#361/H
Steen Vestergård, Odense Orienteringsklub
Kim Kongstad, Odense Orienteringsklub
54 points / placering 1 / Starttid: 10:16 - Sluttid: 11:42 = 86 min.
Svarpts: 54 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
B
B
P2
B
B
P3

C
P4
C
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
A
A
P10
A
A
P11
C
C
P12
C
A
#313/H
Per Allan Brun Pedersen, Motionscykelklubben Baghjulet
Ole Hoffmann, Motionscykelklubben Baghjulet
48 points / placering 2 / Starttid: 10:23 - Sluttid: 11:52 = 89 min.
Svarpts: 48 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
C
B
P2
B
B
P3

C
P4

B
P5
C
C
P6
A
A
P7
C
C
P8

C
P9

A
P10
A
A
P11
A
C
P12
A
A
#319/H
Herman Trock, Cyklemotion Odense
John Lunde, Cyklemotion Odense
48 points / placering 2 / Starttid: 10:34 - Sluttid: 11:58 = 84 min.
Svarpts: 48 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
C
B
P2
B
B
P3
X
C
P4
A
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
A
A
P10
A
A
P11
A
C
P12
C
A
#2/H
Finn Jørrald, Billund Cykelmotion
Kedde Olesen, Billund Cykelmotion
45 points / placering 4 / Starttid: 10:00 - Sluttid: 11:27 = 87 min.
Svarpts: 45 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2
B
B
P3
C
C
P4
B
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9

A
P10
A
A
P11

C
P12
A
A
#23/H
Finn Mollerup, Odense Orienteringsklub
Niels Rabølle, Odense Orienteringsklub
43 points / placering 5 Solo/ Starttid: 10:14 - Sluttid: 11:46 = 92 min.
Svarpts: 45 / Tidstraf: -2 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
B
B
P2
B
B
P3
A
C
P4

B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
A
A
P10
B
A
P11
X
C
P12
C
A
#17/H
Henning Anderson, Team Hovborg
Erik Therkelsen, Team Hovborg
42 points / placering 6 / Starttid: 10:42 - Sluttid: 12:12 = 90 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2
B
B
P3

C
P4

B
P5
C
C
P6
A
A
P7
C
C
P8

C
P9

A
P10
A
A
P11
A
C
P12
A
A
#306/H
Lars K. Jensen, Esbjerg Cykle Motion
Karl Kristian Stausbøll, Esbjerg Cykle Motion
39 points / placering 7 / Starttid: 10:03 - Sluttid: 11:30 = 87 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2
C
B
P3

C
P4
B
B
P5
C
C
P6
A
A
P7
C
C
P8

C
P9

A
P10
A
A
P11

C
P12
C
A
#318/H
Heine Rasmussen, Kerteminde Cykelklub
Hardy Mackenhauer, Kerteminde Cykelklub
39 points / placering 7 / Starttid: 10:06 - Sluttid: 11:30 = 84 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2
B
B
P3

C
P4
A
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
A
A
P10
A
A
P11
A
C
P12

A
#357/H
Daniel Laporte, Sydbyens Cykelklub Kolding
Peer Christensen, Sydbyens Cykelklub Kolding
37 points / placering 9 / Starttid: 10:31 - Sluttid: 12:06 = 95 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: -5 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
C
B
P2

B
P3
A
C
P4
X
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
A
A
P10
A
A
P11
C
C
P12
B
A
#240/H
Steen Egedesø, Odense Orienteringsklub
Børge Pedersen, Odense Orienteringsklub
36 points / placering 10 / Starttid: 10:18 - Sluttid: 11:37 = 79 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
B
B
P2

B
P3
C
C
P4
A
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
A
A
P10

A
P11
X
C
P12

A
#317/H
Knud Peder Andersen, Kerteminde Cykelklub
Anker U. Glerup, Kerteminde Cykelklub
32 points / placering 11 Solo/ Starttid: 10:07 - Sluttid: 11:38 = 91 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: -1 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
C
B
P2

B
P3
B
C
P4

B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
A
A
P10
A
A
P11
X
C
P12

A
#367/H
Freddie Jørgensen, Danfoss Cykel Klub
Jürgen Adelhelm, Danfoss Cykel Klub
30 points / placering 12 / Starttid: 10:41 - Sluttid: 12:05 = 84 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
C
B
P2

B
P3
X
C
P4
B
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
A
A
P10

A
P11
X
C
P12

A
#389/H
Jens Peder Oksbjerg, Sydbyens Cykelklub Kolding
Stig Jørgensen, Sydbyens Cykelklub Kolding
30 points / placering 12 / Starttid: 10:33 - Sluttid: 12:03 = 90 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2
B
B
P3

C
P4
B
B
P5
C
C
P6
X
A
P7
X
C
P8

C
P9

A
P10
B
A
P11
C
C
P12
X
A
#105/H
Børge Iwersen, Motionscykelklubben Baghjulet
Kurt Hansen, Motionscykelklubben Baghjulet
27 points / placering 14 / Starttid: 10:24 - Sluttid: 11:48 = 84 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
B
B
P2

B
P3
X
C
P4
X
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
C
A
P10

A
P11
B
C
P12

A
#200/H
Bjarne Rasmussen, Fyns Politi Idrætsforening
Niels Nielsen, Fyns Politi Idrætsforening
27 points / placering 14 / Starttid: 10:45 - Sluttid: 12:07 = 82 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
C
B
P2

B
P3
B
C
P4
A
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
B
A
P10

A
P11
X
C
P12

A
#336/H
Finn Møller Petersen, Motionscykelklubben Baghjulet
Niels Møller Petersen, Motionscykelklubben Baghjulet
27 points / placering 14 / Starttid: 10:28 - Sluttid: 11:57 = 89 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
C
B
P2

B
P3
C
C
P4
A
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
X
A
P10

A
P11
X
C
P12

A
#322/H
Leif Sigvardt, Fyns Politi Idrætsforening
Hans Åge Hvalsøe Hansen, Fyns Politi Idrætsforening
26 points / placering 17 / Starttid: 10:44 - Sluttid: 12:15 = 91 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: -1 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
C
B
P2

B
P3

C
P4
A
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
X
A
P10
A
A
P11
X
C
P12

A
#36/H
Børge Jæger, Bramming Motion
Aksel Thomsen, Bramming Motion
24 points / placering 18 / Starttid: 10:43 - Sluttid: 12:09 = 86 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2
C
B
P3

C
P4

B
P5

C
P6
A
A
P7
C
C
P8

C
P9

A
P10
A
A
P11

C
P12

A
#47/H
Erik Damgaard, Faaborg Ski- og Motionsklub
Ernst Petersen, Faaborg Ski- og Motionsklub
24 points / placering 18 / Starttid: 10:22 - Sluttid: 11:47 = 85 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2
O
B
P3
B
C
P4

B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8

C
P9

A
P10
A
A
P11
C
C
P12
X
A
#145/H
Jørgen Villemoes, Esbjerg Cykle Motion
Hans Jørgen Kjøgx, Esbjerg Cykle Motion
18 points / placering 20 / Starttid: 10:01 - Sluttid: 11:27 = 86 min.
Svarpts: 18 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2

B
P3

C
P4
B
B
P5
C
C
P6
X
A
P7
X
C
P8

C
P9

A
P10
A
A
P11

C
P12
X
A
#307/H
Mogens L. Jessen, Esbjerg Cykle Motion
Jørgen Tobiasen, Esbjerg Cykle Motion
18 points / placering 20 / Starttid: 10:02 - Sluttid: 11:22 = 80 min.
Svarpts: 18 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2
X
B
P3

C
P4
X
B
P5
C
C
P6
A
A
P7
X
C
P8

C
P9

A
P10
A
A
P11

C
P12

A
#331/H
Mogens Hansen, Kerteminde Cykelklub
Klaus Wulff, Kerteminde Cykelklub
15 points / placering 22 / Starttid: 10:09 - Sluttid: 11:32 = 83 min.
Svarpts: 15 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2

B
P3
B
C
P4
B
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8

C
P9

A
P10

A
P11
X
C
P12
X
A
#303/H
Henning Halkier, Motionscykelklubben Baghjulet
Nils Laursen, Motionscykelklubben Baghjulet
14 points / placering 23 / Starttid: 10:26 - Sluttid: 11:57 = 91 min.
Svarpts: 15 / Tidstraf: -1 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2
X
B
P3
X
C
P4
X
B
P5
C
C
P6
X
A
P7
C
C
P8

C
P9

A
P10
B
A
P11

C
P12

A
#131/H
Svenne Thiim, Ribe Cycle Club
Peter Søndergaard, Ribe Cycle Club
9 points / placering 24 Solo/ Starttid: 10:30 - Sluttid: 11:54 = 84 min.
Svarpts: 9 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2

B
P3
X
C
P4
C
B
P5
X
C
P6

A
P7

C
P8
X
C
P9
A
A
P10

A
P11
X
C
P12

A
#311/H
Erling Bønneland, Christiansfeld Cykelmotion
Bjarne Jensen, Christiansfeld Cykelmotion
#324/H
Niels Erik Andersen, Kerteminde Cykelklub
Jørgen Wind, Kerteminde Cykelklub
#356/H
Gerhard Jensen, Odense Orienteringsklub
Claes Ø. Larsen, Odense Orienteringsklub
KLASSE J/J Mixpar til og med 50 år
#338/J
Jacob Stejner Skovsgaard, Nyborg Cykle Klub
Trine Dongsgaard, Nyborg Cykle Klub
60 points / placering 1 / Starttid: 10:05 - Sluttid: 11:32 = 87 min.
Svarpts: 60 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
B
B
P2
C
B
P3
C
C
P4

B
P5
C
C
P6
A
A
P7
X
C
P8
C
C
P9
A
A
P10
A
A
P11
A
C
P12
A
A
#201/J
Anne-Marie Jacobsen, Multi Motion Assens
Rasmus Jacobsen, Multi Motion Assens
48 points / placering 2 / Starttid: 10:40 - Sluttid: 12:08 = 88 min.
Svarpts: 48 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
B
B
P2

B
P3
C
C
P4
B
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
A
A
P10
B
A
P11

C
P12
A
A
#21/J
Johan Olesen, Multi Motion Assens
Hanne Olesen, Multi Motion Assens
36 points / placering 3 / Starttid: 10:36 - Sluttid: 11:58 = 82 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
A
B
P2

B
P3

C
P4

B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
A
A
P10
A
A
P11
C
C
P12

A
#373/J
Sidsel Hald Rahlf, Odense Orienteringsklub
Peter Bjødstrup Jensen, Odense Orienteringsklub
36 points / placering 3 / Starttid: 10:17 - Sluttid: 11:38 = 81 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
B
B
P2

B
P3

C
P4
C
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
A
A
P10
A
A
P11
X
C
P12

A
#309/J
Linda Frandsen, Cykelklubben KÆDEN
Kristian Bork, Cykelklubben KÆDEN
33 points / placering 5 / Starttid: 10:46 - Sluttid: 12:06 = 80 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
A
B
P2

B
P3
C
C
P4
A
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
X
C
P9
A
A
P10

A
P11
C
C
P12

A
#312/J
Kristina Heiberg, Nørre Aaby Cykelklub
Kim Christiansen, Nørre Aaby Cykelklub
30 points / placering 6 / Starttid: 10:35 - Sluttid: 12:02 = 87 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2
B
B
P3
X
C
P4
C
B
P5
C
C
P6
A
A
P7

C
P8

C
P9

A
P10
B
A
P11

C
P12
B
A
#371/J
Ane Gasbjerg, Fredericia Cycle Club
Jens Kenneth Larsen, Fredericia Cycle Club
30 points / placering 6 / Starttid: 10:20 - Sluttid: 11:41 = 81 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2
B
B
P3
C
C
P4
X
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8

C
P9

A
P10
B
A
P11
X
C
P12
A
A
#365/J
Nina Jacobsen, Multi Motion Assens
Niels Jacobsen, Multi Motion Assens
27 points / placering 8 / Starttid: 10:38 - Sluttid: 12:02 = 84 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2

B
P3
A
C
P4
B
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8

C
P9

A
P10

A
P11
C
C
P12
A
A
KLASSE K/K Mixpar 51-60 år
#250/K
Lars Kjærulf, Børkop Motions Cyklister
Dorthe Kjærulf, Børkop Motions Cyklister
54 points / placering 1 / Starttid: 10:04 - Sluttid: 11:30 = 86 min.
Svarpts: 54 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
B
B
P2
B
B
P3

C
P4
B
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
A
A
P10
A
A
P11
X
C
P12
A
A
#354/K
Per Østerkjerhuus, Sydbyens Cykelklub Kolding
Mette Dam, Sydbyens Cykelklub Kolding
48 points / placering 2 / Starttid: 10:32 - Sluttid: 11:53 = 81 min.
Svarpts: 48 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2
B
B
P3
B
C
P4
B
B
P5
C
C
P6
A
A
P7
C
C
P8

C
P9

A
P10
A
A
P11

C
P12
A
A
#340/K
Stine Bjerrum Møller, Fredericia Cycle Club
Karsten Schibsbye, Fredericia Cycle Club
42 points / placering 3 / Starttid: 10:19 - Sluttid: 11:43 = 84 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2
B
B
P3
A
C
P4
B
B
P5
C
C
P6
B
A
P7
A
C
P8

C
P9

A
P10
A
A
P11

C
P12
A
A
#363/K
Kristin Helgeland, Motionscykelklubben Baghjulet
Olaf Nielsen, Motionscykelklubben Baghjulet
41 points / placering 4 / Starttid: 10:29 - Sluttid: 12:00 = 91 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: -1 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
B
B
P2
B
B
P3

C
P4

B
P5
C
C
P6
A
A
P7
X
C
P8
C
C
P9
X
A
P10
B
A
P11

C
P12
B
A
#69/K
Lis Jacobsen, Multi Motion Assens
Hugo Nielsen, Multi Motion Assens
39 points / placering 5 / Starttid: 10:39 - Sluttid: 12:15 = 96 min.
Svarpts: 45 / Tidstraf: -6 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2
B
B
P3
X
C
P4
B
B
P5
C
C
P6
A
A
P7
C
C
P8
C
C
P9

A
P10
X
A
P11
C
C
P12
X
A
#341/K
Irene Menzi, Multi Motion Assens
Karl Duus Nielsen, Multi Motion Assens
39 points / placering 5 / Starttid: 10:37 - Sluttid: 12:03 = 86 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
A
B
P2

B
P3
B
C
P4
B
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
A
A
P10

A
P11
C
C
P12

A
#15/K
Anya Bekker Thorkilsen, Kerteminde Cykelklub
Jimmy Mangelsen, Kerteminde Cykelklub
36 points / placering 7 / Starttid: 10:10 - Sluttid: 11:39 = 89 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2
X
B
P3
X
C
P4

B
P5
C
C
P6
A
A
P7

C
P8
C
C
P9
A
A
P10
A
A
P11

C
P12
A
A
#316/K
Marianne Eriksen, Kerteminde Cykelklub
René Bech Andersen, Kerteminde Cykelklub
36 points / placering 7 / Starttid: 10:11 - Sluttid: 11:39 = 88 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2
X
B
P3
B
C
P4
B
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
A
A
P10
B
A
P11
C
C
P12

A
#202/K
Inge Dall, Motionscykelklubben Baghjulet
Esben Madsen, Motionscykelklubben Baghjulet
30 points / placering 9 / Starttid: 10:27 - Sluttid: 11:48 = 81 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
B
B
P2

B
P3

C
P4
B
B
P5
C
C
P6
X
A
P7

C
P8
C
C
P9
X
A
P10

A
P11
A
C
P12

A
#359/K
Gitte Rueløkke Christoffersen, Odense Orienteringsklub
Bjørn Rueløkke Christoffersen, Odense Orienteringsklub
30 points / placering 9 / Starttid: 10:13 - Sluttid: 11:33 = 80 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
C
B
P2

B
P3
B
C
P4
C
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
A
A
P10

A
P11
X
C
P12

A
#77/K
Alonso Conde, Motionscykelklubben Baghjulet
Anne Grethe Christensen, Motionscykelklubben Baghjulet
18 points / placering 11 / Starttid: 10:25 - Sluttid: 11:46 = 81 min.
Svarpts: 18 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2
B
B
P3

C
P4
X
B
P5
X
C
P6
A
A
P7

C
P8

C
P9

A
P10
B
A
P11

C
P12

A
KLASSE L/L Mixpar over 60 år
#334/L
Gitte Spangsberg, Odense Orienteringsklub
Sven Spangsberg, Odense Orienteringsklub
42 points / placering 1 / Starttid: 10:09 - Sluttid: 11:36 = 87 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
B
B
P2

B
P3
B
C
P4
B
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
A
A
P10

A
P11
C
C
P12

A
#34/L
Kirsten Hansen, Christiansfeld Cykelmotion
Mads Thuesen, Christiansfeld Cykelmotion
39 points / placering 2 / Starttid: 10:10 - Sluttid: 11:38 = 88 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
B
B
P2

B
P3
A
C
P4
C
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
A
A
P10

A
P11
C
C
P12

A
#13/L
Poul Ege Olsen, Cykel Motion Højfyn
Kirsten Egeberg Olsen, Cykel Motion Højfyn
36 points / placering 3 / Starttid: 10:33 - Sluttid: 12:00 = 87 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
C
B
P2

B
P3
A
C
P4
C
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
A
A
P10
A
A
P11
X
C
P12

A
#70/L
Knud Brorsen, Holsted Cykelmotion
Bente Brorsen, Holsted Cykelmotion
36 points / placering 3 / Starttid: 10:41 - Sluttid: 12:09 = 88 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
B
B
P2

B
P3
B
C
P4

B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
A
A
P10

A
P11
C
C
P12

A
#320/L
Jørgen Spetzler, Motionscykelklubben Baghjulet
Gitte Hoffmann, Motionscykelklubben Baghjulet
36 points / placering 3 / Starttid: 10:15 - Sluttid: 11:39 = 84 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2
B
B
P3

C
P4

B
P5
C
C
P6
A
A
P7
C
C
P8

C
P9

A
P10
A
A
P11

C
P12
C
A
#343/L
Klaus Bøgeholt-Laursen, Motionscykelklubben Baghjulet
Anne Bøgeholt-Laursen, Motionscykelklubben Baghjulet
30 points / placering 6 / Starttid: 10:17 - Sluttid: 11:35 = 78 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
B
B
P2

B
P3
C
C
P4
X
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
B
A
P10

A
P11
X
C
P12

A
#28/L
Knud Erik Vork, Motionscykelklubben Baghjulet
Jette Vork, Motionscykelklubben Baghjulet
27 points / placering 7 / Starttid: 10:18 - Sluttid: 11:40 = 82 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
C
B
P2

B
P3
B
C
P4
A
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9

A
P10

A
P11
A
C
P12

A
#54/L
Lone Petersen, Multi Motion Assens
Niels Jørn Jensen, Multi Motion Assens
24 points / placering 8 / Starttid: 10:31 - Sluttid: 11:56 = 85 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2

B
P3

C
P4
X
B
P5
C
C
P6
A
A
P7
C
C
P8

C
P9

A
P10
A
A
P11

C
P12
X
A
#351/L
Britta Jørgensen, Odense Orienteringsklub
Jens Dam, Odense Orienteringsklub
18 points / placering 9 / Starttid: 10:06 - Sluttid: 11:29 = 83 min.
Svarpts: 18 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2
X
B
P3
C
C
P4
X
B
P5
X
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
A
A
P10

A
P11
X
C
P12

A
#393/L
Else Jensen, Motionscykelklubben Baghjulet
Claus Grøngaard, Motionscykelklubben Baghjulet
14 points / placering 10 / Starttid: 10:43 - Sluttid: 12:32 = 109 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: -19 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
B
B
P2

B
P3
C
C
P4

B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
X
C
P9
A
A
P10

A
P11
C
C
P12

A
#125/L
Jes Simonsen, Multi Motion Assens
Lone Jensen, Multi Motion Assens
12 points / placering 11 / Starttid: 10:32 - Sluttid: 11:56 = 84 min.
Svarpts: 12 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2

B
P3
X
C
P4
X
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9

A
P10

A
P11
X
C
P12

A
#360/L
Katalin Bolko Kongstad, Odense Orienteringsklub
Torben Rasmussen, Odense Orienteringsklub
6 points / placering 12 / Starttid: 10:07 - Sluttid: 11:55 = 108 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: -18 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2
X
B
P3
B
C
P4

B
P5

C
P6
A
A
P7
C
C
P8
C
C
P9

A
P10
B
A
P11
X
C
P12

A
#38/L
Leif Ravn, Bramming Motion
Lisbeth Dam, Bramming Motion
#72/L
Lone Fyhn Olesen, Fyns Politi Idrætsforening
Jørgen Olesen, Fyns Politi Idrætsforening
#160/L
Arne Larsen, Cykel Motion Højfyn
Susanne Larsen, Cykel Motion Højfyn
KLASSE N/N Kvinder
#181/N
Malene Bredahl, Odense Orienteringsklub
Tine Amstrup-Hansen, Odense Orienteringsklub
63 points / placering 1 Solo/ Starttid: 10:12 - Sluttid: 11:37 = 85 min.
Svarpts: 63 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
C
B
P2
B
B
P3
C
C
P4
C
B
P5
C
C
P6
A
A
P7
C
C
P8
C
C
P9
A
A
P10
B
A
P11
C
C
P12

A
#304/N
Line King, Bogense Cykelklub
Sara Maria Wandt, Kolding Bicycle Club
57 points / placering 2 / Starttid: 10:13 - Sluttid: 11:41 = 88 min.
Svarpts: 57 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
A
B
P2
B
B
P3

C
P4

B
P5
C
C
P6
A
A
P7
C
C
P8
A
C
P9
A
A
P10
B
A
P11
C
C
P12
A
A
#75/N
Ulla Schmidt, Holsted Cykelmotion
Lone Hagedorn Nielsen, Holsted Cykelmotion
42 points / placering 3 / Starttid: 10:42 - Sluttid: 12:08 = 86 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2
B
B
P3
X
C
P4

B
P5
C
C
P6
A
A
P7
C
C
P8

C
P9

A
P10
B
A
P11
C
C
P12
A
A
#133/N
Trine Tangaa, Multi Motion Assens
Vivian Tangaa, Multi Motion Assens
42 points / placering 3 / Starttid: 10:35 - Sluttid: 11:58 = 83 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2
B
B
P3
A
C
P4
A
B
P5
C
C
P6
A
A
P7
C
C
P8

C
P9

A
P10
B
A
P11

C
P12
A
A
#308/N
Ulla Brodersen, Cykelklubben KÆDEN
Mette Hjelmborg, Cykelklubben KÆDEN
42 points / placering 3 / Starttid: 10:44 - Sluttid: 12:03 = 79 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
C
B
P2

B
P3
C
C
P4
B
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
A
A
P10

A
P11
C
C
P12

A
#372/N
Linda Antonsen, Nørre Aaby Cykelklub
Jeanette Madsen, Nørre Aaby Cykelklub
41 points / placering 6 / Starttid: 10:28 - Sluttid: 12:02 = 94 min.
Svarpts: 45 / Tidstraf: -4 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2
A
B
P3

C
P4
B
B
P5
C
C
P6
C
A
P7
C
C
P8

C
P9

A
P10
A
A
P11
C
C
P12
A
A
#40/N
Charlotte Friis, Billund Cykelmotion
Gitte Rahbek Sørensen, Billund Cykelmotion
39 points / placering 7 / Starttid: 10:06 - Sluttid: 11:30 = 84 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
B
B
P2

B
P3
B
C
P4
A
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
A
A
P10

A
P11
C
C
P12

A
#329/N
Tina Mechlenborg, Fredericia Triathlon Team
Mette Bjeld, Fredericia Triathlon Team
33 points / placering 8 / Starttid: 10:21 - Sluttid: 11:40 = 79 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2
C
B
P3
A
C
P4

B
P5
C
C
P6
A
A
P7
C
C
P8

C
P9

A
P10
X
A
P11
C
C
P12
X
A
#362/N
Hanne Norup, Vejle Cykel Motion
Mette Refslund, Motionscykelklubben Baghjulet
31 points / placering 9 / Starttid: 10:08 - Sluttid: 11:43 = 95 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: -5 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2
B
B
P3

C
P4
C
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8

C
P9

A
P10
A
A
P11
C
C
P12
A
A
#19/N
Hanne Popp, Bredballe Idrætsforening
Rie Moos Villumsen, Bredballe Idrætsforening
30 points / placering 10 Solo/ Starttid: 10:11 - Sluttid: 11:40 = 89 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
C
B
P2

B
P3
C
C
P4
A
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
X
C
P9

A
P10

A
P11
A
C
P12
A
A
#150/N
Amanda Friis, Holsted Cykelmotion
Mette Meng Nielsen, Holsted Cykelmotion
24 points / placering 11 / Starttid: 10:41 - Sluttid: 12:07 = 86 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2

B
P3
X
C
P4
X
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
A
A
P10

A
P11
C
C
P12

A
#301/N
Jeanette Borch Lind, Billund Cykelmotion
Ulla Tronborg Nielsen, Billund Cykelmotion
24 points / placering 11 / Starttid: 10:02 - Sluttid: 11:18 = 76 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2

B
P3
B
C
P4
X
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
A
A
P10

A
P11
A
C
P12

A
#310/N
Tina Folsach, Billund Cykelmotion
Charlotte Honoré Ehmsen, Billund Cykelmotion
24 points / placering 11 / Starttid: 10:03 - Sluttid: 11:25 = 82 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
C
B
P2

B
P3
B
C
P4
X
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9

A
P10

A
P11
A
C
P12

A
#337/N
Helle Stougård, Motionscykelklubben Baghjulet
Dorte Schmidt, Motionscykelklubben Baghjulet
24 points / placering 11 / Starttid: 10:14 - Sluttid: 11:43 = 89 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2
C
B
P3
X
C
P4
X
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8

C
P9

A
P10
A
A
P11

C
P12
A
A
#74/N
Charlotte Boye, Fredericia Triathlon Team
Louise Lyneborg, Fredericia Triathlon Team
12 points / placering 15 / Starttid: 10:19 - Sluttid: 11:43 = 84 min.
Svarpts: 12 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2
C
B
P3

C
P4
X
B
P5

C
P6

A
P7

C
P8

C
P9

A
P10
A
A
P11

C
P12

A
#20/N
Bettina Frederiksen, Fredericia Triathlon Team
Lone Thybo, Motionscykelklubben Baghjulet
#392/N
Litta Lauth, Vejle Cykel Motion
Susanne Jensen, Vejle Cykel Motion
KLASSE O/O Elcykler
#339/O
Kai Juul Jensen, Motionscykelklubben Baghjulet
Kenneth Dini, Motionscykelklubben Baghjulet
45 points / placering 1 / Starttid: 10:13 - Sluttid: 11:43 = 90 min.
Svarpts: 45 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
C
B
P2
B
B
P3
C
C
P4
X
B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
A
A
P10
A
A
P11
X
C
P12

A
#352/O
Lars Strøm Hansen, Motionscykelklubben Baghjulet
Søren Holmgaard, Motionscykelklubben Baghjulet
36 points / placering 2 / Starttid: 10:12 - Sluttid: 11:39 = 87 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
C
B
P2

B
P3
B
C
P4
X
B
P5
C
C
P6
A
A
P7
A
C
P8

C
P9
A
A
P10
A
A
P11
X
C
P12

A
#18/O
Poul Andersen, Motionscykelklubben Baghjulet
Hans Erik Brønserud, Motionscykelklubben Baghjulet
21 points / placering 3 / Starttid: 10:16 - Sluttid: 11:30 = 74 min.
Svarpts: 21 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
B
B
P2

B
P3

C
P4

B
P5

C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9
A
A
P10

A
P11
X
C
P12

A
KLASSE P/P Forælder og barn
#323/P
Jannie Søgaard, Billund Cykelmotion
Mille Søgaard, Billund Cykelmotion
36 points / placering 1 / Starttid: 10:01 - Sluttid: 11:25 = 84 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
X
B
P2

B
P3

C
P4
B
B
P5
C
C
P6
A
A
P7
X
C
P8

C
P9

A
P10
A
A
P11
C
C
P12
A
A
#50/P
Poul Eskelund, Ribe Cycle Club
Mads Eskelund, Ribe Cycle Club
22 points / placering 2 / Starttid: 10:17 - Sluttid: 11:49 = 92 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: -2 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2

B
P3
C
C
P4

B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8

C
P9

A
P10
A
A
P11

C
P12
A
A
#315/P
Jens Daugaard, Sydbyens Cykelklub Kolding
Christian Daugaard, Sydbyens Cykelklub Kolding
19 points / placering 3 / Starttid: 10:25 - Sluttid: 11:57 = 92 min.
Svarpts: 21 / Tidstraf: -2 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1
X
B
P2

B
P3
A
C
P4

B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8
C
C
P9

A
P10

A
P11
C
C
P12

A
#10/P
Bent K. Thomsen, Sydbyens Cykelklub Kolding
Thomas K. Daugaard, Sydbyens Cykelklub Kolding
15 points / placering 4 / Starttid: 10:28 - Sluttid: 11:44 = 76 min.
Svarpts: 15 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
P1

B
P2

B
P3
B
C
P4

B
P5
C
C
P6

A
P7

C
P8

C
P9

A
P10
X
A
P11
C
C
P12
X
A
#391/P
Marcus Klindt, Rødekro Cycle Club
Esben Klindt, Rødekro Cycle Club