Gå til

Resultat afdeling 4

TIP! Rotér mobilen for at se detaljer
KLASSE C/C Mænd til og med 45 år
#118/C
Anders Holm, Fredericia Triathlon Team
Simon Ørum, Fredericia Triathlon Team
72 points / placering 1 / Starttid: 10:34 - Sluttid: 12:10 = 96 min.
Svarpts: 78 / Tidstraf: -6 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
B
B
3
A
A
4
B
B
5
A
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
A
A
12
B
B
#368/C
Martin Høgsbjerg, Danfoss Cykel Klub
Allan Petersen Norn, Danfoss Cykel Klub
71 points / placering 2 / Starttid: 10:03 - Sluttid: 11:34 = 91 min.
Svarpts: 72 / Tidstraf: -1 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
B
B
3
A
A
4

B
5
A
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
A
A
12
B
B
#300/C
Sören Kronborg Kruse, Nørre Aaby Cykelklub
Per Poulsen, Nørre Aaby Cykelklub
66 points / placering 3 / Starttid: 10:29 - Sluttid: 11:57 = 88 min.
Svarpts: 66 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
B
C
2
B
B
3
A
A
4
C
B
5
B
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
C
A
12
B
B
#388/C
Andrew Bridgens, Sydbyens Cykelklub Kolding
Joshua Bridgens, Sydbyens Cykelklub Kolding
63 points / placering 4 Solo/ Starttid: 10:24 - Sluttid: 11:57 = 93 min.
Svarpts: 66 / Tidstraf: -3 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
B
B
3
A
A
4
B
B
5
B
A
6
A
C
7
A
A
8
C
A
9
B
B
10
A
B
11
A
A
12
B
B
#100/C
Ryan Kærgaard, Nørre Aaby Cykelklub
Martin Hansen, Nørre Aaby Cykelklub
56 points / placering 5 / Starttid: 10:32 - Sluttid: 12:06 = 94 min.
Svarpts: 60 / Tidstraf: -4 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
B
C
2

B
3
A
A
4
B
B
5
A
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
A
A
12
X
B
#35/C
Jesper Janken, Holsted Cykelmotion
Anders Janken, Holsted Cykelmotion
54 points / placering 6 Solo/ Starttid: 10:40 - Sluttid: 12:02 = 82 min.
Svarpts: 54 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
A
A
4

B
5
A
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
A
A
12
B
B
#8/C
Kristian Gren, Motionscykelklubben Baghjulet
Simon Gren, Motionscykelklubben Baghjulet
53 points / placering 7 / Starttid: 10:04 - Sluttid: 11:38 = 94 min.
Svarpts: 57 / Tidstraf: -4 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2
B
B
3
A
A
4
B
B
5
A
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
X
B
11

A
12
B
B
#376/C
Magnus Malling, Le Pedaleur De Charme
Ronny Sonne, Le Pedaleur De Charme
51 points / placering 8 / Starttid: 10:11 - Sluttid: 11:35 = 84 min.
Svarpts: 51 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
B
C
2
B
B
3
A
A
4

B
5
A
A
6
C
C
7

A
8
A
A
9
B
B
10
X
B
11
X
A
12
B
B
#355/C
Lasse Kruse Sibbert, Bramming Motion
Claus Sibbert, Bramming Motion
48 points / placering 9 / Starttid: 10:38 - Sluttid: 12:04 = 86 min.
Svarpts: 48 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2

B
3
B
A
4
B
B
5
B
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9

B
10
B
B
11
C
A
12

B
#364/C
Jesper Ploug Petersen, Sydbyens Cykelklub Kolding
Lasse Bank Petersen, Vejle Cykel Motion
32 points / placering 10 / Starttid: 10:23 - Sluttid: 11:54 = 91 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: -1 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
X
C
2
B
B
3

A
4

B
5
X
A
6

C
7

A
8
A
A
9
X
B
10
B
B
11
A
A
12
B
B
#206/C
Søren Flø Larsen, Sydbyens Cykelklub Kolding
Peter Moos Junker, Sydbyens Cykelklub Kolding
#401/C Gæst
Jacob Bruun, GÆST
Claus Broholm, GÆST
KLASSE D/D Mænd 46-50 år
#350/D
John Drejer Rasmussen, Vejle Cykel Motion
Jan Mahler Hansen, Vejle Cykel Motion
72 points / placering 1 / Starttid: 10:34 - Sluttid: 12:03 = 89 min.
Svarpts: 72 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
B
C
2
B
B
3
A
A
4
B
B
5
B
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
A
A
12
B
B
#12/D
Jacob Antonsen, Nørre Aaby Cykelklub
Søren Kaltoft, Nørre Aaby Cykelklub
55 points / placering 2 Solo/ Starttid: 10:25 - Sluttid: 11:57 = 92 min.
Svarpts: 57 / Tidstraf: -2 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2
B
B
3
A
A
4
B
B
5
B
A
6
A
C
7

A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
A
A
12
B
B
#216/D
Kenneth Nielsen, Cykel Motion Højfyn
Morten Skjold, Cykel Motion Højfyn
54 points / placering 3 / Starttid: 10:40 - Sluttid: 12:03 = 83 min.
Svarpts: 54 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
A
A
4
B
B
5
A
A
6
C
C
7

A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
A
A
12
B
B
#369/D
Frank Rugbjerg Hansen, Danfoss Cykel Klub
Claus Larsen, Danfoss Cykel Klub
54 points / placering 3 / Starttid: 10:03 - Sluttid: 11:31 = 88 min.
Svarpts: 54 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
X
C
2
X
B
3
A
A
4
B
B
5
A
A
6
C
C
7
X
A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
A
A
12
B
B
#398/D
Tomas Kjær, VinterCup
Arve Krøis, VinterCup
50 points / placering 5 / Starttid: 10:36 - Sluttid: 12:07 = 91 min.
Svarpts: 51 / Tidstraf: -1 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2
B
B
3
A
A
4

B
5
A
A
6
X
C
7
X
A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
A
A
12
B
B
#375/D
Per Kyhe, Le Pedaleur De Charme
Brian Marthinsen, Le Pedaleur De Charme
48 points / placering 6 / Starttid: 10:15 - Sluttid: 11:34 = 79 min.
Svarpts: 48 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
X
C
2
X
B
3
A
A
4
C
B
5
A
A
6
C
C
7
X
A
8
C
A
9
B
B
10
B
B
11
A
A
12
B
B
#64/D
Henrik Thrane Hansen, Vejle Cykel Motion
Kent Tranberg Pedersen, Vejle Cykel Motion
45 points / placering 7 / Starttid: 10:33 - Sluttid: 12:09 = 96 min.
Svarpts: 51 / Tidstraf: -6 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2
B
B
3
A
A
4
B
B
5

A
6
X
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
X
B
11
A
A
12
B
B
#102/D
Thomas Sigurdsson, Fredericia Triathlon Team
Jannik Sørensen, Fredericia Triathlon Team
36 points / placering 8 / Starttid: 10:29 - Sluttid: 11:47 = 78 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
A
A
4

B
5

A
6
X
C
7
A
A
8
A
A
9
X
B
10
B
B
11
A
A
12
B
B
#101/D
Henrik Holst, Ribe Cycle Club
Kim Jul Lassen, Ribe Cycle Club
34 points / placering 9 / Starttid: 10:44 - Sluttid: 12:22 = 98 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: -8 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
X
C
2
B
B
3
X
A
4
B
B
5

A
6
C
C
7

A
8
A
A
9
B
B
10
X
B
11
B
A
12
B
B
#80/D
Per-Ole Jensen, Cykelklubben KÆDEN
Martin Willert Johansen, Cykelklubben KÆDEN
#81/D
Martin Petersen, Cykelklubben KÆDEN
Klaus Ilsøe, Cykelklubben KÆDEN
#112/D
Tommy Perez, Fredericia Cycle Club
Jan Stephansen, Fredericia Cycle Club
#246/D
Ole K. Thomsen, Sydbyens Cykelklub Kolding
Kim Lambæk, Sydbyens Cykelklub Kolding
KLASSE E/E Mænd 51-55 år
#199/E
Jens Peter Clausen, Fredericia Triathlon Team
Claus Krum, Fredericia Triathlon Team
67 points / placering 1 / Starttid: 10:33 - Sluttid: 12:08 = 95 min.
Svarpts: 72 / Tidstraf: -5 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
B
B
3
A
A
4
B
B
5
X
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
A
A
12
B
B
#404/E Gæst
Ole Nikolajsen, Fredericia Triathlon Team
Martin Bjeld, Fredericia Triathlon Team
65 points / placering 2 / Starttid: 10:31 - Sluttid: 12:02 = 91 min.
Svarpts: 66 / Tidstraf: -1 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
B
B
3
A
A
4

B
5
A
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10

B
11
A
A
12
B
B
#402/E Gæst
Niels Aagaard, GÆST
Claus Rützou, GÆST
63 points / placering 2 / Starttid: 10:47 - Sluttid: 12:15 = 88 min.
Svarpts: 63 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
B
B
3
A
A
4

B
5
A
A
6
C
C
7

A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
C
A
12
B
B
#207/E
Tomas Valling, Svendborg Mountainbike Club
Henrik Nørby, Svendborg Mountainbike Club
62 points / placering 2 / Starttid: 10:36 - Sluttid: 12:07 = 91 min.
Svarpts: 63 / Tidstraf: -1 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
B
C
2
B
B
3
A
A
4

B
5
A
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10

B
11
A
A
12
B
B
#178/E
Jakob Q Christensen, Odense Orienteringsklub
Allan Grundsøe, Odense Orienteringsklub
60 points / placering 3 Solo/ Starttid: 10:00 - Sluttid: 11:30 = 90 min.
Svarpts: 60 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
A
C
2
B
B
3
A
A
4

B
5
A
A
6
C
C
7

A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
C
A
12
B
B
#42/E
Flemming Breum, Børkop Motions Cyklister
Claus Nielsen, Børkop Motions Cyklister
59 points / placering 4 / Starttid: 10:09 - Sluttid: 11:43 = 94 min.
Svarpts: 63 / Tidstraf: -4 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
B
B
3
A
A
4
B
B
5

A
6
C
C
7

A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
C
A
12
B
B
#321/E
Jeppe Petersen, Christiansfeld Cykelmotion
René Høegh Pedersen, Christiansfeld Cykelmotion
59 points / placering 4 / Starttid: 10:16 - Sluttid: 11:47 = 91 min.
Svarpts: 60 / Tidstraf: -1 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
A
C
2

B
3
A
A
4
B
B
5

A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
A
A
12
B
B
#370/E
Jørgen Holm, Danfoss Cykel Klub
Michael Jensen, Danfoss Cykel Klub
58 points / placering 6 Solo/ Starttid: 10:02 - Sluttid: 11:34 = 92 min.
Svarpts: 60 / Tidstraf: -2 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
B
B
3
A
A
4

B
5
A
A
6
C
C
7
A
A
8
C
A
9
B
B
10

B
11
B
A
12
B
B
#16/E
Niels Chr. Markussen, Nørre Aaby Cykelklub
Bent-Ove Madsen, Nørre Aaby Cykelklub
57 points / placering 7 Solo/ Starttid: 10:31 - Sluttid: 11:57 = 86 min.
Svarpts: 57 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2
B
B
3
A
A
4

B
5
A
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10

B
11
A
A
12
B
B
#335/E
Heine Pedersen, Cykel Motion Højfyn
Steen Hansen, Cykel Motion Højfyn
57 points / placering 7 / Starttid: 10:45 - Sluttid: 12:13 = 88 min.
Svarpts: 57 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
B
C
2
A
B
3
A
A
4

B
5
A
A
6
C
C
7

A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
C
A
12
B
B
#67/E
Steen Brorsen, Holsted Cykelmotion
Henrik Ottosen, Holsted Cykelmotion
54 points / placering 9 Solo/ Starttid: 10:39 - Sluttid: 12:02 = 83 min.
Svarpts: 54 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
A
A
4

B
5
A
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
A
A
12
B
B
#305/E
Niels Erik Buhl, Nørre Aaby Cykelklub
Stefan Wosniak, Motionscykelklubben Baghjulet
51 points / placering 10 / Starttid: 10:26 - Sluttid: 12:02 = 96 min.
Svarpts: 57 / Tidstraf: -6 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
B
C
2
B
B
3
A
A
4

B
5
A
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
X
B
10

B
11
A
A
12
B
B
#390/E
Claus Nilson, Børkop Motions Cyklister
Thomas Poulsen, Børkop Motions Cyklister
51 points / placering 10 Solo/ Starttid: 10:08 - Sluttid: 11:33 = 85 min.
Svarpts: 51 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
A
A
4

B
5
A
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
C
A
12
B
B
#45/E
Henrik Norup, Vejle Cykel Motion
Jacob Jalving, Vejle Cykel Motion
49 points / placering 12 Solo/ Starttid: 10:35 - Sluttid: 12:10 = 95 min.
Svarpts: 54 / Tidstraf: -5 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
B
C
2
C
B
3
A
A
4

B
5
B
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9

B
10
A
B
11
A
A
12
B
B
#377/E
Charles Mejner Thorarinsson, Le Pedaleur De Charme
Henrik Grønvall, Le Pedaleur De Charme
48 points / placering 13 / Starttid: 10:12 - Sluttid: 11:36 = 84 min.
Svarpts: 48 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
A
A
4
B
B
5
B
A
6
C
C
7
X
A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
B
A
12
B
B
#6/E
Thomas Brynning, Børkop Motions Cyklister
Brian Skinnerup, Børkop Motions Cyklister
45 points / placering 14 / Starttid: 10:10 - Sluttid: 11:34 = 84 min.
Svarpts: 45 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
A
A
4

B
5
A
A
6
C
C
7

A
8
C
A
9
B
B
10
B
B
11
A
A
12
B
B
#302/E
Mads Poulsen, Nørre Aaby Cykelklub
Søren Milert, Nørre Aaby Cykelklub
45 points / placering 14 / Starttid: 10:30 - Sluttid: 12:03 = 93 min.
Svarpts: 48 / Tidstraf: -3 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
B
B
3

A
4

B
5

A
6
C
C
7

A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11

A
12
B
B
#397/E
Mogens Christensen, Askov Mudeaters
Philip Melchiors, Askov Mudeaters
45 points / placering 14 / Starttid: 10:17 - Sluttid: 11:50 = 93 min.
Svarpts: 48 / Tidstraf: -3 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
B
C
2

B
3
A
A
4

B
5
A
A
6
X
C
7
X
A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
A
A
12
B
B
#37/E
Brian Kirkegaard, Bramming Motion
John Nicolaisen, Bramming Motion
39 points / placering 17 / Starttid: 10:37 - Sluttid: 11:59 = 82 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
A
A
4

B
5

A
6
X
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
C
A
12
B
B
#90/E
Carsten Nommensen, Børkop Motions Cyklister
Torben Müller, Børkop Motions Cyklister
39 points / placering 17 / Starttid: 10:07 - Sluttid: 11:33 = 86 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
B
C
2
B
B
3
A
A
4

B
5

A
6
C
C
7

A
8
A
A
9

B
10

B
11
X
A
12
B
B
#88/E
Søren Vingum Andersen, Nørre Aaby Cykelklub
Michael Johansen, Nørre Aaby Cykelklub
30 points / placering 19 Solo/ Starttid: 10:28 - Sluttid: 11:49 = 81 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
B
A
4

B
5
B
A
6
A
C
7
A
A
8
A
A
9
A
B
10
B
B
11
X
A
12

B
#55/E
Keld Christensen, Holsted Cykelmotion
Rudi Hansen, Holsted Cykelmotion
27 points / placering 20 / Starttid: 10:41 - Sluttid: 12:04 = 83 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
X
B
3
A
A
4

B
5
A
A
6

C
7

A
8

A
9

B
10

B
11
X
A
12
B
B
#346/E
Frank Hedegaard, Team Egtved
Lars Larsen, Nørre Aaby Cykelklub
27 points / placering 20 Solo/ Starttid: 10:42 - Sluttid: 12:05 = 83 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
B
C
2

B
3
A
A
4

B
5
X
A
6
C
C
7

A
8
A
A
9

B
10

B
11
C
A
12

B
#396/E Gæst
Thomas Juul, GÆST
Peter Knudsen, GÆST
13 points / placering 22 / Starttid: 10:48 - Sluttid: 12:23 = 95 min.
Svarpts: 18 / Tidstraf: -5 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
X
C
2

B
3
X
A
4

B
5
A
A
6
X
C
7

A
8
A
A
9
B
B
10
X
B
11
X
A
12
X
B
#30/E
Søren Lund, Motionscykelklubben Baghjulet
Henrik Salomon, Motionscykelklubben Baghjulet
#344/E
Thomas Meyer, Sydbyens Cykelklub Kolding
Raymond Sindholdt, Sydbyens Cykelklub Kolding
#347/E
Kim Holst, Kolding Bicycle Club
Lars Haldborg Thomsen, Kolding Bicycle Club
#348/E
Thomas Bargum, Sydbyens Cykelklub Kolding
Martin Strand, Sydbyens Cykelklub Kolding
#349/E
Peter Brøndsholm, Sydbyens Cykelklub Kolding
Niels-Erik Tækker Pedersen, Sydbyens Cykelklub Kolding
#380/E
Lars Jessen, Askov Mudeaters
Anders Teglgaard Madsen, Askov Mudeaters
KLASSE F/F Mænd 56-60 år
#4/F
Jesper Pedersen, Motionscykelklubben Baghjulet
René Frederiksen, Fredericia Triathlon Team
61 points / placering 1 / Starttid: 10:00 - Sluttid: 11:35 = 95 min.
Svarpts: 66 / Tidstraf: -5 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
B
C
2
B
B
3
A
A
4

B
5
A
A
6
C
C
7
A
A
8
B
A
9
B
B
10
B
B
11
A
A
12
B
B
#99/F
Michael Glaser, Christiansfeld Cykelmotion
Finn Kragelund, Christiansfeld Cykelmotion
61 points / placering 1 / Starttid: 10:18 - Sluttid: 11:50 = 92 min.
Svarpts: 63 / Tidstraf: -2 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
B
B
3
A
A
4

B
5
A
A
6
A
C
7

A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
A
A
12
B
B
#25/F
Peter Thyssen, Børkop Motions Cyklister
Carsten Bruun, Børkop Motions Cyklister
60 points / placering 3 / Starttid: 10:10 - Sluttid: 11:39 = 89 min.
Svarpts: 60 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
B
B
3
A
A
4
B
B
5
A
A
6
C
C
7
X
A
8
A
A
9
X
B
10
X
B
11
A
A
12
B
B
#33/F
Jan Ager, Motionscykelklubben Baghjulet
Ole Bech-Hansen, Motionscykelklubben Baghjulet
60 points / placering 3 / Starttid: 10:05 - Sluttid: 11:26 = 81 min.
Svarpts: 60 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
B
B
3

A
4

B
5
A
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
X
A
12
B
B
#382/F
Kenneth Due Nielsen, Motionscykelklubben Baghjulet
Michael Due Nielsen, Vejle Cykel Motion
60 points / placering 3 / Starttid: 10:07 - Sluttid: 11:36 = 89 min.
Svarpts: 60 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
B
B
3
A
A
4
X
B
5
A
A
6
C
C
7
X
A
8
A
A
9
B
B
10

B
11
A
A
12
B
B
#111/F
Henrik Guldberg Sørensen, Ribe Cycle Club
Thorkild Schmidt, Ribe Cycle Club
57 points / placering 6 Solo/ Starttid: 10:42 - Sluttid: 12:08 = 86 min.
Svarpts: 57 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2

B
3
A
A
4

B
5
A
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
A
A
12

B
#126/F
Niels Westergaard, Sydbyens Cykelklub Kolding
René Jacobsen, Sydbyens Cykelklub Kolding
57 points / placering 6 / Starttid: 10:24 - Sluttid: 11:50 = 86 min.
Svarpts: 57 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2
B
B
3
A
A
4
B
B
5
A
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
X
B
11
A
A
12

B
#342/F
Niels Olsen, Christiansfeld Cykelmotion
Jes Lundby, Christiansfeld Cykelmotion
56 points / placering 8 / Starttid: 10:19 - Sluttid: 11:50 = 91 min.
Svarpts: 57 / Tidstraf: -1 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2
B
B
3
A
A
4

B
5
A
A
6
C
C
7

A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
A
A
12
B
B
#11/F
Benny Kjølby, Børkop Motions Cyklister
Lars Holm Jensen, Børkop Motions Cyklister
54 points / placering 9 / Starttid: 10:12 - Sluttid: 11:51 = 99 min.
Svarpts: 63 / Tidstraf: -9 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
B
B
3
A
A
4

B
5
B
A
6
C
C
7

A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
A
A
12
B
B
#110/F
Claus Witting, Holsted Cykelmotion
Boye Wehlast, Holsted Cykelmotion
54 points / placering 9 / Starttid: 10:35 - Sluttid: 11:55 = 80 min.
Svarpts: 54 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
A
A
4
B
B
5
B
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
C
B
11
A
A
12
B
B
#332/F
Jan Søe Dybdal, Fredericia Triathlon Team
Jørgen Trier, Fredericia Triathlon Team
54 points / placering 9 Solo/ Starttid: 10:30 - Sluttid: 11:56 = 86 min.
Svarpts: 54 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
A
A
4
B
B
5
A
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
A
A
12

B
#7/F
Thorben Sørensen, Ribe Cycle Club
Jens Jensen, Ribe Cycle Club
51 points / placering 12 / Starttid: 10:43 - Sluttid: 12:03 = 80 min.
Svarpts: 51 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
A
A
4

B
5
A
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
B
A
12
B
B
#326/F
Kurt Sørensen, Fredericia Cycle Club
Lars Henrik Sørensen, Fredericia Cycle Club
46 points / placering 13 / Starttid: 10:08 - Sluttid: 11:40 = 92 min.
Svarpts: 48 / Tidstraf: -2 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
X
C
2
X
B
3
A
A
4
X
B
5
A
A
6
C
C
7
A
A
8
C
A
9
B
B
10
B
B
11
B
A
12
B
B
#222/F
Finn Roy, Fredericia Triathlon Team
Jan Nissen, Motionscykelklubben Baghjulet
45 points / placering 14 Solo/ Starttid: 10:32 - Sluttid: 11:54 = 82 min.
Svarpts: 45 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2
B
B
3
A
A
4

B
5
B
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9

B
10

B
11
B
A
12
B
B
#314/F
Ole Knudsen, Cykel Motion Højfyn
Lars Ulrik Krarup, Cykel Motion Højfyn
45 points / placering 14 Solo/ Starttid: 10:39 - Sluttid: 12:07 = 88 min.
Svarpts: 45 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2
B
B
3
A
A
4

B
5
A
A
6
C
C
7

A
8
A
A
9

B
10

B
11
A
A
12
B
B
#394/F
Jesper Ladefoged Madsen, Cyklemotion Odense
Per Sterobo, Fyns Politi Idrætsforening
45 points / placering 14 / Starttid: 10:13 - Sluttid: 11:41 = 88 min.
Svarpts: 45 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
X
C
2
B
B
3
A
A
4
X
B
5
B
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
X
B
10
X
B
11
C
A
12
B
B
#9/F
John Kaspersen, Nørre Aaby Cykelklub
Allan Rasmussen, Multi Motion Assens
41 points / placering 17 / Starttid: 10:26 - Sluttid: 12:03 = 97 min.
Svarpts: 48 / Tidstraf: -7 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
A
A
4
B
B
5
X
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
A
A
12
X
B
#27/F
Tommy Kryger, Sydbyens Cykelklub Kolding
Flemming Knutsson, Sydbyens Cykelklub Kolding
39 points / placering 18 Solo/ Starttid: 10:23 - Sluttid: 11:49 = 86 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2
X
B
3
A
A
4

B
5
A
A
6
X
C
7

A
8
A
A
9
A
B
10
B
B
11
A
A
12
B
B
#65/F
Jens Christian Tambjerg, Nørre Aaby Cykelklub
Mikael Rasmussen, Nørre Aaby Cykelklub
39 points / placering 18 / Starttid: 10:27 - Sluttid: 11:57 = 90 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
X
A
4
B
B
5
B
A
6
X
C
7

A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
A
A
12
B
B
#114/F
Claus Nytofte, Multi Motion Assens
Finn Buch, Multi Motion Assens
39 points / placering 18 / Starttid: 10:17 - Sluttid: 11:46 = 89 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
A
A
4

B
5
C
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
X
A
12

B
#24/F
Lasse Oldenborg, Motionscykelklubben Baghjulet
Søren Damm, Motionscykelklubben Baghjulet
36 points / placering 21 Solo/ Starttid: 10:06 - Sluttid: 11:33 = 87 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
X
C
2
X
B
3
A
A
4
X
B
5
A
A
6
A
C
7
A
A
8
C
A
9
B
B
10
A
B
11
C
A
12
X
B
#345/F
Flemming Rasmussen, Børkop Motions Cyklister
Anders Bank Sørensen, Børkop Motions Cyklister
25 points / placering 22 / Starttid: 10:11 - Sluttid: 11:49 = 98 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: -8 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
B
A
4

B
5
B
A
6
B
C
7

A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
X
A
12
B
B
#66/F
Jørgen Eskildsen, Nørre Aaby Cykelklub
Jesper Due, Motionscykelklubben Baghjulet
12 points / placering 23 / Starttid: 10:28 - Sluttid: 11:53 = 85 min.
Svarpts: 12 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
A
A
4

B
5

A
6
X
C
7

A
8
C
A
9

B
10

B
11
C
A
12

B
#358/F
Søren Lundby, Le Pedaleur De Charme
Kim Kallesøe, Nørre Aaby Cykelklub
#366/F
Peter Jensen Petersen, Danfoss Cykel Klub
Allan Bo Nielsen, Danfoss Cykel Klub
#379/F
Michael Nielsen, Le Pedaleur De Charme
Per Antoni, Le Pedaleur De Charme
#381/F
Tommy Iversen, Odense Orienteringsklub
Thomas Sørensen, Odense Orienteringsklub
KLASSE G/G Mænd 61-65 år
#3/G
Søren Lind, Cyklemotion Odense
Aage Uhre, Cyklemotion Odense
63 points / placering 1 / Starttid: 10:00 - Sluttid: 11:30 = 90 min.
Svarpts: 63 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2
B
B
3
A
A
4
B
B
5
A
A
6
C
C
7

A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
A
A
12
B
B
#378/G
Johnny Sørensen, Le Pedaleur De Charme
Jan Hald Kjeldsen, Le Pedaleur De Charme
54 points / placering 2 / Starttid: 10:18 - Sluttid: 11:38 = 80 min.
Svarpts: 54 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
A
A
4

B
5
A
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
A
A
12
B
B
#123/G
Bruno Jørgensen, Cyklemotion Odense
Ole Nielsen, Cyklemotion Odense
52 points / placering 3 / Starttid: 10:16 - Sluttid: 11:48 = 92 min.
Svarpts: 54 / Tidstraf: -2 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
A
A
4
B
B
5

A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
A
A
12
B
B
#60/G
Jan Brink, Nørre Aaby Cykelklub
Karsten Nielsen, Nørre Aaby Cykelklub
51 points / placering 4 / Starttid: 10:27 - Sluttid: 11:57 = 90 min.
Svarpts: 51 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
A
A
4
B
B
5
C
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9

B
10
B
B
11
A
A
12
B
B
#44/G
Jørgen Gydesen, Multi Motion Assens
Kurt Petersen, Multi Motion Assens
40 points / placering 5 / Starttid: 10:23 - Sluttid: 11:58 = 95 min.
Svarpts: 45 / Tidstraf: -5 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
B
B
3
A
A
4

B
5
A
A
6

C
7

A
8
C
A
9
X
B
10
B
B
11
X
A
12
B
B
#22/G
Michael Tvermose, Billund Cykelmotion
Heino Balsgaard Nielsen, Billund Cykelmotion
36 points / placering 6 / Starttid: 10:45 - Sluttid: 12:12 = 87 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
A
A
4

B
5
X
A
6
C
C
7
X
A
8
A
A
9
X
B
10
B
B
11
A
A
12
B
B
#140/G
Jørgen Skov Petersen, Multi Motion Assens
Brian Heine Jensen, Multi Motion Assens
36 points / placering 6 / Starttid: 10:20 - Sluttid: 11:47 = 87 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3

A
4
B
B
5
B
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9

B
10
B
B
11
C
A
12

B
#374/G
Carsten Marthinsen, Le Pedaleur De Charme
Leif Svarer, Le Pedaleur De Charme
36 points / placering 6 / Starttid: 10:17 - Sluttid: 11:39 = 82 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
B
A
4

B
5
A
A
6
C
C
7
A
A
8
B
A
9
B
B
10
B
B
11
X
A
12

B
#26/G
Klaus Høiberg, Svendborg Mountainbike Club
Kristian Hejse, Svendborg Mountainbike Club
33 points / placering 9 / Starttid: 10:35 - Sluttid: 12:05 = 90 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
A
A
4
B
B
5
X
A
6
C
C
7

A
8
A
A
9

B
10
B
B
11
C
A
12

B
#353/G
Torben Berntsen, Børkop Motions Cyklister
Villads Kirkegaard-Jensen, Børkop Motions Cyklister
32 points / placering 10 Solo/ Starttid: 10:14 - Sluttid: 11:51 = 97 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: -7 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2
B
B
3

A
4

B
5
A
A
6

C
7
X
A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11

A
12
B
B
#328/G
Brian Knudsen, Billund Cykelmotion
Mogens Rosenkilde, Billund Cykelmotion
30 points / placering 11 / Starttid: 10:44 - Sluttid: 12:17 = 93 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: -3 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
A
A
4

B
5

A
6
C
C
7
X
A
8
A
A
9
X
B
10
B
B
11
C
A
12
B
B
#333/G
Bjarne Ipsen, Sydbyens Cykelklub Kolding
Carsten Nørgaard, Sydbyens Cykelklub Kolding
30 points / placering 11 / Starttid: 10:25 - Sluttid: 11:54 = 89 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3

A
4
B
B
5

A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
X
B
10

B
11

A
12
B
B
#327/G
Torben Juel Pedersen, Cykel Motion Højfyn
Lars Dinnes Hugger, Cykel Motion Højfyn
18 points / placering 13 / Starttid: 10:40 - Sluttid: 11:59 = 79 min.
Svarpts: 18 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
A
A
4
B
B
5

A
6
X
C
7

A
8
A
A
9

B
10
X
B
11

A
12
X
B
#5/G
Arne Simonsen, Notmark Sogns Ungdomsforening
Svend Erik Petersen, Notmark Sogns Ungdomsforening
#120/G
Ivan Strandberg, Motionscykelklubben Baghjulet
Lars Henriksen, Motionscykelklubben Baghjulet
#203/G
Finn Gudmundsson, Fredericia Triathlon Team
Poul Bang, Fredericia Cycle Club
#325/G
Flemming Madsen, Kerteminde Cykelklub
Henning Been, Kerteminde Cykelklub
#330/G
Jørn Lang, Haderslev-Starup Cykelklub
Lars Liebmann Mortensen, Haderslev-Starup Cykelklub
KLASSE H/H Mænd 66 år og opefter
#361/H
Steen Vestergård, Odense Orienteringsklub
Kim Kongstad, Odense Orienteringsklub
66 points / placering 1 / Starttid: 10:03 - Sluttid: 11:36 = 93 min.
Svarpts: 69 / Tidstraf: -3 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2
B
B
3
A
A
4
B
B
5
A
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
A
A
12
B
B
#200/H
Bjarne Rasmussen, Fyns Politi Idrætsforening
Niels Nielsen, Fyns Politi Idrætsforening
57 points / placering 2 / Starttid: 10:14 - Sluttid: 11:43 = 89 min.
Svarpts: 57 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
A
A
4
B
B
5
B
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
A
A
12
B
B
#319/H
Herman Trock, Cyklemotion Odense
John Lunde, Cyklemotion Odense
57 points / placering 2 / Starttid: 10:26 - Sluttid: 11:51 = 85 min.
Svarpts: 57 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
A
A
4
B
B
5
A
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
B
A
12
B
B
#336/H
Finn Møller Petersen, Motionscykelklubben Baghjulet
Niels Møller Petersen, Motionscykelklubben Baghjulet
54 points / placering 4 / Starttid: 10:16 - Sluttid: 11:46 = 90 min.
Svarpts: 54 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
A
A
4
B
B
5
A
A
6
A
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
C
A
12
B
B
#23/H
Finn Mollerup, Odense Orienteringsklub
Niels Rabølle, Odense Orienteringsklub
52 points / placering 5 / Starttid: 10:00 - Sluttid: 11:38 = 98 min.
Svarpts: 60 / Tidstraf: -8 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
B
B
3
A
A
4

B
5
A
A
6
C
C
7

A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
X
A
12
B
B
#313/H
Per Allan Brun Pedersen, Motionscykelklubben Baghjulet
Ole Hoffmann, Motionscykelklubben Baghjulet
51 points / placering 6 Solo/ Starttid: 10:22 - Sluttid: 11:50 = 88 min.
Svarpts: 51 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
B
B
3
A
A
4

B
5
A
A
6
C
C
7

A
8
B
A
9

B
10

B
11
A
A
12
B
B
#105/H
Børge Iwersen, Motionscykelklubben Baghjulet
Kurt Hansen, Motionscykelklubben Baghjulet
48 points / placering 7 / Starttid: 10:18 - Sluttid: 11:48 = 90 min.
Svarpts: 48 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3

A
4
B
B
5
C
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
C
A
12
B
B
#306/H
Lars K. Jensen, Esbjerg Cykle Motion
Karl Kristian Stausbøll, Esbjerg Cykle Motion
45 points / placering 8 / Starttid: 10:40 - Sluttid: 11:59 = 79 min.
Svarpts: 45 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
A
A
4

B
5
A
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
X
B
11
C
A
12
B
B
#240/H
Steen Egedesø, Odense Orienteringsklub
Børge Pedersen, Odense Orienteringsklub
42 points / placering 9 / Starttid: 10:06 - Sluttid: 11:36 = 90 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
B
C
2

B
3
A
A
4

B
5
A
A
6
C
C
7
X
A
8
A
A
9
B
B
10
C
B
11
B
A
12

B
#356/H
Gerhard Jensen, Odense Orienteringsklub
Claes Ø. Larsen, Odense Orienteringsklub
42 points / placering 9 / Starttid: 10:01 - Sluttid: 11:31 = 90 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
B
B
3
A
A
4

B
5
A
A
6

C
7

A
8
A
A
9

B
10

B
11

A
12
B
B
#317/H
Knud Peder Andersen, Kerteminde Cykelklub
Anker U. Glerup, Kerteminde Cykelklub
39 points / placering 11 / Starttid: 10:10 - Sluttid: 11:40 = 90 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
B
C
2
B
B
3
A
A
4

B
5
A
A
6

C
7

A
8
A
A
9

B
10

B
11
X
A
12
B
B
#318/H
Heine Rasmussen, Kerteminde Cykelklub
Hardy Mackenhauer, Kerteminde Cykelklub
39 points / placering 11 / Starttid: 10:11 - Sluttid: 11:31 = 80 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
B
A
4

B
5
A
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
X
A
12

B
#331/H
Mogens Hansen, Kerteminde Cykelklub
Klaus Wulff, Kerteminde Cykelklub
39 points / placering 11 / Starttid: 10:09 - Sluttid: 11:36 = 87 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
A
A
4

B
5

A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
B
A
12

B
#322/H
Leif Sigvardt, Fyns Politi Idrætsforening
Hans Åge Hvalsøe Hansen, Fyns Politi Idrætsforening
37 points / placering 14 / Starttid: 10:13 - Sluttid: 11:45 = 92 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: -2 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
B
B
3
A
A
4

B
5
A
A
6

C
7

A
8

A
9

B
10

B
11
C
A
12
B
B
#36/H
Børge Jæger, Bramming Motion
Aksel Thomsen, Bramming Motion
36 points / placering 15 Solo/ Starttid: 10:36 - Sluttid: 12:01 = 85 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3

A
4

B
5
A
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
X
B
11
A
A
12

B
#307/H
Mogens L. Jessen, Esbjerg Cykle Motion
Jørgen Tobiasen, Esbjerg Cykle Motion
36 points / placering 15 / Starttid: 10:41 - Sluttid: 12:09 = 88 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3

A
4
B
B
5

A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11

A
12

B
#367/H
Freddie Jørgensen, Danfoss Cykel Klub
Jürgen Adelhelm, Danfoss Cykel Klub
36 points / placering 15 / Starttid: 10:07 - Sluttid: 11:31 = 84 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
X
A
4

B
5
A
A
6
C
C
7
A
A
8
C
A
9
B
B
10
B
B
11
C
A
12

B
#389/H
Jens Peder Oksbjerg, Sydbyens Cykelklub Kolding
Stig Jørgensen, Sydbyens Cykelklub Kolding
33 points / placering 18 / Starttid: 10:34 - Sluttid: 11:50 = 76 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
A
A
4

B
5
B
A
6
C
C
7
C
A
8
B
A
9
B
B
10
B
B
11
X
A
12

B
#311/H
Erling Bønneland, Christiansfeld Cykelmotion
Bjarne Jensen, Christiansfeld Cykelmotion
30 points / placering 19 / Starttid: 10:30 - Sluttid: 11:57 = 87 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3

A
4

B
5
B
A
6
C
C
7
A
A
8
C
A
9
B
B
10
B
B
11
X
A
12

B
#131/H
Svenne Thiim, Ribe Cycle Club
Peter Søndergaard, Ribe Cycle Club
16 points / placering 20 / Starttid: 10:43 - Sluttid: 12:21 = 98 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: -8 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
A
A
4

B
5

A
6

C
7

A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
X
A
12

B
#303/H
Henning Halkier, Motionscykelklubben Baghjulet
Nils Laursen, Motionscykelklubben Baghjulet
15 points / placering 21 / Starttid: 10:23 - Sluttid: 12:02 = 99 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: -9 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
A
C
2
X
B
3
A
A
4

B
5

A
6
C
C
7

A
8

A
9

B
10

B
11
X
A
12
B
B
#2/H
Finn Jørrald, Billund Cykelmotion
Kedde Olesen, Billund Cykelmotion
#17/H
Henning Anderson, Team Hovborg
Erik Therkelsen, Team Hovborg
#47/H
Erik Damgaard, Faaborg Ski- og Motionsklub
Ernst Petersen, Faaborg Ski- og Motionsklub
#145/H
Jørgen Villemoes, Esbjerg Cykle Motion
Hans Jørgen Kjøgx, Esbjerg Cykle Motion
#324/H
Niels Erik Andersen, Kerteminde Cykelklub
Jørgen Wind, Kerteminde Cykelklub
#357/H
Daniel Laporte, Sydbyens Cykelklub Kolding
Peer Christensen, Sydbyens Cykelklub Kolding
KLASSE J/J Mixpar til og med 50 år
#338/J
Jacob Stejner Skovsgaard, Nyborg Cykle Klub
Trine Dongsgaard, Nyborg Cykle Klub
66 points / placering 1 / Starttid: 10:44 - Sluttid: 12:17 = 93 min.
Svarpts: 69 / Tidstraf: -3 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
B
B
3
A
A
4
B
B
5
B
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
A
A
12

B
#201/J
Anne-Marie Jacobsen, Multi Motion Assens
Rasmus Jacobsen, Multi Motion Assens
45 points / placering 2 / Starttid: 10:14 - Sluttid: 11:39 = 85 min.
Svarpts: 45 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
A
A
4
B
B
5
B
A
6
C
C
7

A
8
A
A
9
B
B
10

B
11
A
A
12
B
B
#21/J
Johan Olesen, Multi Motion Assens
Hanne Olesen, Multi Motion Assens
42 points / placering 3 / Starttid: 10:13 - Sluttid: 11:49 = 96 min.
Svarpts: 48 / Tidstraf: -6 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
B
B
3
A
A
4

B
5

A
6

C
7

A
8
A
A
9
B
B
10

B
11
A
A
12
B
B
#371/J
Ane Gasbjerg, Fredericia Cycle Club
Jens Kenneth Larsen, Fredericia Cycle Club
39 points / placering 4 / Starttid: 10:06 - Sluttid: 11:33 = 87 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
A
A
4

B
5

A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
C
B
11
A
A
12

B
#365/J
Nina Jacobsen, Multi Motion Assens
Niels Jacobsen, Multi Motion Assens
36 points / placering 5 / Starttid: 10:15 - Sluttid: 11:37 = 82 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
A
A
4

B
5
B
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9

B
10
A
B
11
A
A
12

B
#309/J
Linda Frandsen, Cykelklubben KÆDEN
Kristian Bork, Cykelklubben KÆDEN
#312/J
Kristina Heiberg, Nørre Aaby Cykelklub
Kim Christiansen, Nørre Aaby Cykelklub
#373/J
Sidsel Hald Rahlf, Odense Orienteringsklub
Peter Bjødstrup Jensen, Odense Orienteringsklub
KLASSE K/K Mixpar 51-60 år
#69/K
Lis Jacobsen, Multi Motion Assens
Hugo Nielsen, Multi Motion Assens
59 points / placering 1 / Starttid: 10:21 - Sluttid: 11:55 = 94 min.
Svarpts: 63 / Tidstraf: -4 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2
B
B
3
A
A
4
B
B
5
A
A
6
C
C
7
B
A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
C
A
12
B
B
#363/K
Kristin Helgeland, Motionscykelklubben Baghjulet
Olaf Nielsen, Motionscykelklubben Baghjulet
54 points / placering 2 / Starttid: 10:10 - Sluttid: 11:39 = 89 min.
Svarpts: 54 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
A
A
4
B
B
5
A
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
A
A
12

B
#250/K
Lars Kjærulf, Børkop Motions Cyklister
Dorthe Kjærulf, Børkop Motions Cyklister
42 points / placering 3 / Starttid: 10:15 - Sluttid: 11:32 = 77 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
B
C
2

B
3

A
4
X
B
5
A
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9

B
10

B
11
A
A
12
B
B
#340/K
Stine Bjerrum Møller, Fredericia Cycle Club
Karsten Schibsbye, Fredericia Cycle Club
42 points / placering 3 Solo/ Starttid: 10:13 - Sluttid: 11:34 = 81 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2
C
B
3
A
A
4

B
5
B
A
6

C
7

A
8
C
A
9
B
B
10
B
B
11
A
A
12
B
B
#15/K
Anya Bekker Thorkilsen, Kerteminde Cykelklub
Jimmy Mangelsen, Kerteminde Cykelklub
38 points / placering 5 / Starttid: 10:05 - Sluttid: 11:39 = 94 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: -4 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
X
A
4
B
B
5
A
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
X
B
11
A
A
12

B
#341/K
Irene Menzi, Multi Motion Assens
Karl Duus Nielsen, Multi Motion Assens
36 points / placering 6 / Starttid: 10:22 - Sluttid: 11:44 = 82 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
X
A
4

B
5
A
A
6
C
C
7
A
A
8
C
A
9
B
B
10
B
B
11
C
A
12

B
#316/K
Marianne Eriksen, Kerteminde Cykelklub
René Bech Andersen, Kerteminde Cykelklub
34 points / placering 7 / Starttid: 10:06 - Sluttid: 11:38 = 92 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: -2 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3

A
4
B
B
5

A
6
X
C
7
X
A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
A
A
12
B
B
#77/K
Alonso Conde, Motionscykelklubben Baghjulet
Anne Grethe Christensen, Motionscykelklubben Baghjulet
30 points / placering 8 / Starttid: 10:08 - Sluttid: 11:34 = 86 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
A
A
4

B
5
X
A
6
C
C
7
A
A
8
X
A
9
X
B
10
B
B
11
X
A
12
B
B
#202/K
Inge Dall, Motionscykelklubben Baghjulet
Esben Madsen, Motionscykelklubben Baghjulet
#354/K
Per Østerkjerhuus, Sydbyens Cykelklub Kolding
Mette Dam, Sydbyens Cykelklub Kolding
#359/K
Gitte Rueløkke Christoffersen, Odense Orienteringsklub
Bjørn Rueløkke Christoffersen, Odense Orienteringsklub
KLASSE L/L Mixpar over 60 år
#343/L
Klaus Bøgeholt-Laursen, Motionscykelklubben Baghjulet
Anne Bøgeholt-Laursen, Motionscykelklubben Baghjulet
54 points / placering 1 / Starttid: 10:25 - Sluttid: 11:54 = 89 min.
Svarpts: 54 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
A
A
4

B
5
A
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
A
A
12
B
B
#160/L
Arne Larsen, Cykel Motion Højfyn
Susanne Larsen, Cykel Motion Højfyn
51 points / placering 2 / Starttid: 10:39 - Sluttid: 12:09 = 90 min.
Svarpts: 51 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
A
A
4
B
B
5
A
A
6
C
C
7
A
A
8
C
A
9
B
B
10
B
B
11
A
A
12

B
#360/L
Katalin Bolko Kongstad, Odense Orienteringsklub
Torben Rasmussen, Odense Orienteringsklub
51 points / placering 2 / Starttid: 10:05 - Sluttid: 11:32 = 87 min.
Svarpts: 51 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
A
A
4
B
B
5
A
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
C
A
12

B
#13/L
Poul Ege Olsen, Cykel Motion Højfyn
Kirsten Egeberg Olsen, Cykel Motion Højfyn
48 points / placering 4 / Starttid: 10:38 - Sluttid: 11:58 = 80 min.
Svarpts: 48 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
A
A
4

B
5
B
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
C
A
12
B
B
#70/L
Knud Brorsen, Holsted Cykelmotion
Bente Brorsen, Holsted Cykelmotion
48 points / placering 4 / Starttid: 10:37 - Sluttid: 12:04 = 87 min.
Svarpts: 48 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
A
A
4

B
5
A
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
A
A
12

B
#320/L
Jørgen Spetzler, Motionscykelklubben Baghjulet
Gitte Hoffmann, Motionscykelklubben Baghjulet
44 points / placering 6 / Starttid: 10:20 - Sluttid: 11:54 = 94 min.
Svarpts: 48 / Tidstraf: -4 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3

A
4
B
B
5
A
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
A
A
12

B
#34/L
Kirsten Hansen, Christiansfeld Cykelmotion
Mads Thuesen, Christiansfeld Cykelmotion
42 points / placering 7 / Starttid: 10:31 - Sluttid: 11:58 = 87 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3

A
4
B
B
5
A
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11

A
12

B
#54/L
Lone Petersen, Multi Motion Assens
Niels Jørn Jensen, Multi Motion Assens
42 points / placering 7 / Starttid: 10:28 - Sluttid: 11:55 = 87 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
B
A
4

B
5
A
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
C
A
12

B
#125/L
Jes Simonsen, Multi Motion Assens
Lone Jensen, Multi Motion Assens
42 points / placering 7 / Starttid: 10:29 - Sluttid: 11:55 = 86 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
A
A
4

B
5
A
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
X
A
12

B
#393/L
Else Jensen, Motionscykelklubben Baghjulet
Claus Grøngaard, Motionscykelklubben Baghjulet
42 points / placering 7 / Starttid: 10:21 - Sluttid: 11:40 = 79 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
A
A
4

B
5
A
A
6
C
C
7
A
A
8
C
A
9
B
B
10
B
B
11
B
A
12

B
#28/L
Knud Erik Vork, Motionscykelklubben Baghjulet
Jette Vork, Motionscykelklubben Baghjulet
30 points / placering 11 / Starttid: 10:19 - Sluttid: 11:47 = 88 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
A
A
4

B
5
A
A
6
C
C
7
X
A
8
A
A
9

B
10
B
B
11
X
A
12

B
#334/L
Gitte Spangsberg, Odense Orienteringsklub
Sven Spangsberg, Odense Orienteringsklub
30 points / placering 11 / Starttid: 10:02 - Sluttid: 11:31 = 89 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2

B
3
A
A
4

B
5
A
A
6
C
C
7

A
8

A
9
X
B
10

B
11
C
A
12

B
#38/L
Leif Ravn, Bramming Motion
Lisbeth Dam, Bramming Motion
10 points / placering 13 / Starttid: 10:35 - Sluttid: 12:10 = 95 min.
Svarpts: 15 / Tidstraf: -5 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3

A
4

B
5
B
A
6
C
C
7

A
8
A
A
9

B
10

B
11

A
12

B
#72/L
Lone Fyhn Olesen, Fyns Politi Idrætsforening
Jørgen Olesen, Fyns Politi Idrætsforening
#351/L
Britta Jørgensen, Odense Orienteringsklub
Jens Dam, Odense Orienteringsklub
KLASSE N/N Kvinder
#181/N
Malene Bredahl, Odense Orienteringsklub
Tine Amstrup-Hansen, Odense Orienteringsklub
60 points / placering 1 / Starttid: 10:03 - Sluttid: 11:32 = 89 min.
Svarpts: 60 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2
B
B
3
B
A
4
B
B
5
A
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
C
A
12
A
B
#19/N
Hanne Popp, Bredballe Idrætsforening
Rie Moos Villumsen, Bredballe Idrætsforening
48 points / placering 2 / Starttid: 10:28 - Sluttid: 11:54 = 86 min.
Svarpts: 48 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
A
A
4
B
B
5

A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
A
A
12

B
#403/N Gæst
Rikke Jespersen, Odense Orienteringsklub
Lisbeth Skovbjerg, Odense Orienteringsklub
48 points / placering 2 / Starttid: 10:46 - Sluttid: 12:16 = 90 min.
Svarpts: 48 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
A
A
4

B
5
A
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
A
A
12

B
#133/N
Trine Tangaa, Multi Motion Assens
Vivian Tangaa, Multi Motion Assens
36 points / placering 3 / Starttid: 10:19 - Sluttid: 11:45 = 86 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
A
A
4

B
5
A
A
6
C
C
7
X
A
8
C
A
9
C
B
10
B
B
11
X
A
12
B
B
#329/N
Tina Mechlenborg, Fredericia Triathlon Team
Mette Bjeld, Fredericia Triathlon Team
36 points / placering 3 / Starttid: 10:29 - Sluttid: 11:50 = 81 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
A
A
4
B
B
5

A
6

C
7

A
8
A
A
9
B
B
10
X
B
11
A
A
12
B
B
#20/N
Bettina Frederiksen, Fredericia Triathlon Team
Lone Thybo, Motionscykelklubben Baghjulet
33 points / placering 5 / Starttid: 10:30 - Sluttid: 11:55 = 85 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3

A
4

B
5
A
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
A
B
10
B
B
11
X
A
12

B
#308/N
Ulla Brodersen, Cykelklubben KÆDEN
Mette Hjelmborg, Cykelklubben KÆDEN
33 points / placering 5 / Starttid: 10:38 - Sluttid: 12:11 = 93 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: -3 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
A
C
2

B
3
A
A
4

B
5
A
A
6
C
C
7
A
A
8

A
9

B
10

B
11
A
A
12

B
#310/N
Tina Folsach, Billund Cykelmotion
Charlotte Honoré Ehmsen, Billund Cykelmotion
33 points / placering 5 / Starttid: 10:41 - Sluttid: 11:59 = 78 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
A
A
4

B
5
X
A
6
C
C
7

A
8
A
A
9

B
10
A
B
11
A
A
12
B
B
#40/N
Charlotte Friis, Billund Cykelmotion
Gitte Rahbek Sørensen, Billund Cykelmotion
30 points / placering 8 / Starttid: 10:42 - Sluttid: 12:12 = 90 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3

A
4
B
B
5

A
6
C
C
7
X
A
8
A
A
9

B
10
B
B
11
A
A
12

B
#362/N
Hanne Norup, Vejle Cykel Motion
Mette Refslund, Motionscykelklubben Baghjulet
28 points / placering 9 / Starttid: 10:33 - Sluttid: 12:11 = 98 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: -8 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3

A
4

B
5
A
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11

A
12

B
#337/N
Helle Stougård, Motionscykelklubben Baghjulet
Dorte Schmidt, Motionscykelklubben Baghjulet
23 points / placering 10 / Starttid: 10:12 - Sluttid: 11:49 = 97 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: -7 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3

A
4

B
5
C
A
6
C
C
7
X
A
8
A
A
9

B
10
B
B
11
C
A
12
B
B
#150/N
Amanda Friis, Holsted Cykelmotion
Mette Meng Nielsen, Holsted Cykelmotion
14 points / placering 11 / Starttid: 10:37 - Sluttid: 12:20 = 103 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: -13 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

B
3
C
A
4

B
5
X
A
6
C
C
7

A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11

A
12

B
#74/N
Charlotte Boye, Fredericia Triathlon Team
Louise Lyneborg, Fredericia Triathlon Team
#75/N
Ulla Schmidt, Holsted Cykelmotion
Lone Hagedorn Nielsen, Holsted Cykelmotion
#301/N
Jeanette Borch Lind, Billund Cykelmotion
Ulla Tronborg Nielsen, Billund Cykelmotion
#304/N
Line King, Bogense Cykelklub
Sara Maria Wandt, Kolding Bicycle Club
#372/N
Linda Antonsen, Nørre Aaby Cykelklub
Jeanette Madsen, Nørre Aaby Cykelklub
#392/N
Litta Lauth, Vejle Cykel Motion
Susanne Jensen, Vejle Cykel Motion
KLASSE O/O Elcykler
#339/O
Kai Juul Jensen, Motionscykelklubben Baghjulet
Kenneth Dini, Motionscykelklubben Baghjulet
63 points / placering 1 Solo/ Starttid: 10:15 - Sluttid: 11:43 = 88 min.
Svarpts: 63 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
A
C
2
B
B
3
A
A
4
B
B
5
A
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9

B
10

B
11
A
A
12
B
B
#352/O
Lars Strøm Hansen, Motionscykelklubben Baghjulet
Søren Holmgaard, Motionscykelklubben Baghjulet
57 points / placering 2 / Starttid: 10:24 - Sluttid: 11:49 = 85 min.
Svarpts: 57 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2

B
3
A
A
4

B
5
A
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
B
B
11
A
A
12

B
#18/O
Poul Andersen, Motionscykelklubben Baghjulet
Hans Erik Brønserud, Motionscykelklubben Baghjulet
33 points / placering 3 / Starttid: 10:17 - Sluttid: 11:45 = 88 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
B
B
3
A
A
4

B
5

A
6

C
7

A
8

A
9

B
10

B
11
C
A
12
B
B
KLASSE P/P Forælder og barn
#50/P
Poul Eskelund, Ribe Cycle Club
Mads Eskelund, Ribe Cycle Club
51 points / placering 1 Solo/ Starttid: 10:41 - Sluttid: 12:08 = 87 min.
Svarpts: 51 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2

B
3
A
A
4

B
5
A
A
6
C
C
7
A
A
8
A
A
9
B
B
10
X
B
11
A
A
12

B
#391/P
Marcus Klindt, Rødekro Cycle Club
Esben Klindt, Rødekro Cycle Club
28 points / placering 2 / Starttid: 10:01 - Sluttid: 11:33 = 92 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: -2 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
X
C
2
X
B
3
A
A
4
B
B
5
X
A
6
C
C
7
X
A
8
A
A
9
X
B
10
B
B
11
X
A
12
X
B
#10/P
Bent K. Thomsen, Sydbyens Cykelklub Kolding
Thomas K. Daugaard, Sydbyens Cykelklub Kolding
#315/P
Jens Daugaard, Sydbyens Cykelklub Kolding
Christian Daugaard, Sydbyens Cykelklub Kolding
#323/P
Jannie Søgaard, Billund Cykelmotion
Mille Søgaard, Billund Cykelmotion