Gå til

Resultat afdeling 5

TIP! Rotér mobilen for at se detaljer
KLASSE C/C Mænd til og med 45 år
#118/C
Anders Holm, Fredericia Triathlon Team
Simon Ørum, Fredericia Triathlon Team
49 points / placering 1 / Starttid: 10:40 - Sluttid: 12:21 = 101 min.
Svarpts: 60 / Tidstraf: -11 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
B
2
B
B
3
A
C
4
C
C
5
C
C
6
B
B
7

C
8

B
9
B
B
10
A
A
11
A
A
12
B
B
#100/C
Ryan Kærgaard, Nørre Aaby Cykelklub
Martin Hansen, Nørre Aaby Cykelklub
39 points / placering 2 / Starttid: 10:15 - Sluttid: 11:42 = 87 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
A
B
2

B
3
C
C
4
B
C
5
C
C
6

B
7

C
8

B
9
B
B
10
B
A
11
B
A
12
B
B
#300/C
Sören Kronborg Kruse, Nørre Aaby Cykelklub
Per Poulsen, Nørre Aaby Cykelklub
39 points / placering 2 / Starttid: 10:17 - Sluttid: 11:53 = 96 min.
Svarpts: 45 / Tidstraf: -6 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
B
2
B
B
3
A
C
4
C
C
5
C
C
6
C
B
7
X
C
8
B
B
9

B
10

A
11

A
12
B
B
#8/C
Kristian Gren, Motionscykelklubben Baghjulet
Simon Gren, Motionscykelklubben Baghjulet
36 points / placering 4 / Starttid: 10:35 - Sluttid: 12:08 = 93 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: -3 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3
A
C
4
B
C
5
C
C
6
B
B
7
C
C
8

B
9
X
B
10
B
A
11
A
A
12
B
B
#355/C
Lasse Kruse Sibbert, Bramming Motion
Claus Sibbert, Bramming Motion
35 points / placering 5 / Starttid: 10:37 - Sluttid: 12:11 = 94 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: -4 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2
B
B
3
C
C
4

C
5
C
C
6
B
B
7

C
8
B
B
9
X
B
10

A
11

A
12
B
B
#368/C
Martin Høgsbjerg, Danfoss Cykel Klub
Allan Petersen Norn, Danfoss Cykel Klub
35 points / placering 5 / Starttid: 10:32 - Sluttid: 12:06 = 94 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: -4 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2
A
B
3
A
C
4
B
C
5
C
C
6
B
B
7

C
8

B
9

B
10
C
A
11
A
A
12
B
B
#35/C
Jesper Janken, Holsted Cykelmotion
Anders Janken, Holsted Cykelmotion
33 points / placering 7 / Starttid: 10:23 - Sluttid: 11:52 = 89 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3
A
C
4
C
C
5
C
C
6
B
B
7
C
C
8

B
9

B
10

A
11

A
12
B
B
#206/C
Søren Flø Larsen, Sydbyens Cykelklub Kolding
Peter Moos Junker, Sydbyens Cykelklub Kolding
#364/C
Jesper Ploug Petersen, Sydbyens Cykelklub Kolding
Lasse Bank Petersen, Vejle Cykel Motion
#376/C
Magnus Malling, Le Pedaleur De Charme
Ronny Sonne, Le Pedaleur De Charme
#388/C
Andrew Bridgens, Sydbyens Cykelklub Kolding
Joshua Bridgens, Sydbyens Cykelklub Kolding
KLASSE D/D Mænd 46-50 år
#64/D
Henrik Thrane Hansen, Vejle Cykel Motion
Kent Tranberg Pedersen, Vejle Cykel Motion
42 points / placering 1 / Starttid: 10:25 - Sluttid: 11:55 = 90 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2
B
B
3
A
C
4

C
5
C
C
6
B
B
7

C
8
A
B
9

B
10
C
A
11
A
A
12
B
B
#350/D
John Drejer Rasmussen, Vejle Cykel Motion
Jan Mahler Hansen, Vejle Cykel Motion
38 points / placering 2 / Starttid: 10:26 - Sluttid: 12:03 = 97 min.
Svarpts: 45 / Tidstraf: -7 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
B
2
C
B
3
A
C
4
C
C
5
C
C
6
B
B
7

C
8

B
9

B
10
B
A
11
C
A
12
B
B
#398/D
Tomas Kjær, VinterCup
Arve Krøis, VinterCup
33 points / placering 3 / Starttid: 10:38 - Sluttid: 12:08 = 90 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2
A
B
3

C
4

C
5

C
6

B
7
B
C
8
B
B
9
B
B
10
A
A
11
A
A
12

B
#216/D
Kenneth Nielsen, Cykel Motion Højfyn
Morten Skjold, Cykel Motion Højfyn
25 points / placering 4 / Starttid: 10:23 - Sluttid: 11:58 = 95 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: -5 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3
C
C
4

C
5
B
C
6

B
7
C
C
8

B
9
B
B
10
C
A
11
X
A
12
B
B
#246/D
Ole K. Thomsen, Sydbyens Cykelklub Kolding
Kim Lambæk, Sydbyens Cykelklub Kolding
24 points / placering 5 / Starttid: 10:12 - Sluttid: 11:34 = 82 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3
C
C
4
C
C
5
X
C
6
B
B
7

C
8
X
B
9

B
10

A
11

A
12
B
B
#12/D
Jacob Antonsen, Nørre Aaby Cykelklub
Søren Kaltoft, Nørre Aaby Cykelklub
21 points / placering 6 / Starttid: 10:19 - Sluttid: 11:55 = 96 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: -6 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
B
2

B
3
C
C
4
C
C
5
X
C
6

B
7

C
8

B
9
X
B
10
B
A
11
A
A
12
X
B
#101/D
Henrik Holst, Ribe Cycle Club
Kim Jul Lassen, Ribe Cycle Club
16 points / placering 7 / Starttid: 10:10 - Sluttid: 11:42 = 92 min.
Svarpts: 18 / Tidstraf: -2 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2
B
B
3
A
C
4

C
5
X
C
6
X
B
7
C
C
8

B
9

B
10

A
11

A
12
X
B
#369/D
Frank Rugbjerg Hansen, Danfoss Cykel Klub
Claus Larsen, Danfoss Cykel Klub
10 points / placering 8 / Starttid: 10:29 - Sluttid: 12:01 = 92 min.
Svarpts: 12 / Tidstraf: -2 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3

C
4
B
C
5
X
C
6
B
B
7
A
C
8

B
9

B
10

A
11

A
12
X
B
#80/D
Per-Ole Jensen, Cykelklubben KÆDEN
Martin Willert Johansen, Cykelklubben KÆDEN
#81/D
Martin Petersen, Cykelklubben KÆDEN
Klaus Ilsøe, Cykelklubben KÆDEN
#102/D
Thomas Sigurdsson, Fredericia Triathlon Team
Jannik Sørensen, Fredericia Triathlon Team
#112/D
Tommy Perez, Fredericia Cycle Club
Jan Stephansen, Fredericia Cycle Club
#375/D
Per Kyhe, Le Pedaleur De Charme
Brian Marthinsen, Le Pedaleur De Charme
KLASSE E/E Mænd 51-55 år
#199/E
Jens Peter Clausen, Fredericia Triathlon Team
Claus Krum, Fredericia Triathlon Team
44 points / placering 1 / Starttid: 10:39 - Sluttid: 12:16 = 97 min.
Svarpts: 51 / Tidstraf: -7 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
B
2

B
3
C
C
4
B
C
5
B
C
6
B
B
7
C
C
8

B
9
B
B
10
A
A
11
B
A
12
B
B
#207/E
Tomas Valling, Svendborg Mountainbike Club
Henrik Nørby, Svendborg Mountainbike Club
43 points / placering 2 / Starttid: 10:22 - Sluttid: 11:54 = 92 min.
Svarpts: 45 / Tidstraf: -2 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
A
B
2

B
3

C
4
B
C
5
C
C
6
B
B
7
C
C
8

B
9
C
B
10
B
A
11
A
A
12
B
B
#397/E
Mogens Christensen, Askov Mudeaters
Philip Melchiors, Askov Mudeaters
43 points / placering 2 / Starttid: 10:42 - Sluttid: 12:14 = 92 min.
Svarpts: 45 / Tidstraf: -2 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
A
B
2

B
3
A
C
4

C
5
C
C
6
B
B
7
C
C
8

B
9

B
10
A
A
11
A
A
12
B
B
#42/E
Flemming Breum, Børkop Motions Cyklister
Claus Nielsen, Børkop Motions Cyklister
42 points / placering 4 Solo/ Starttid: 10:02 - Sluttid: 11:35 = 93 min.
Svarpts: 45 / Tidstraf: -3 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
A
B
2

B
3
A
C
4
C
C
5
C
C
6
B
B
7
C
C
8

B
9

B
10
A
A
11

A
12
B
B
#45/E
Henrik Norup, Vejle Cykel Motion
Jacob Jalving, Vejle Cykel Motion
39 points / placering 5 / Starttid: 10:29 - Sluttid: 12:02 = 93 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: -3 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
B
2

B
3
C
C
4
B
C
5
C
C
6

B
7

C
8

B
9
B
B
10
B
A
11
A
A
12
B
B
#396/E Gæst
Thomas Juul, GÆST
Peter Knudsen, GÆST
39 points / placering 5 / Starttid: 10:46 - Sluttid: 12:19 = 93 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: -3 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
B
2

B
3
C
C
4
C
C
5
C
C
6

B
7

C
8

B
9
C
B
10
A
A
11
C
A
12
B
B
#321/E
Jeppe Petersen, Christiansfeld Cykelmotion
René Høegh Pedersen, Christiansfeld Cykelmotion
38 points / placering 6 / Starttid: 10:04 - Sluttid: 11:41 = 97 min.
Svarpts: 45 / Tidstraf: -7 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3
C
C
4

C
5
C
C
6
B
B
7
C
C
8
A
B
9
B
B
10
B
A
11
B
A
12
B
B
#370/E
Jørgen Holm, Danfoss Cykel Klub
Michael Jensen, Danfoss Cykel Klub
37 points / placering 7 / Starttid: 10:33 - Sluttid: 12:08 = 95 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: -5 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2
B
B
3
C
C
4

C
5
C
C
6
B
B
7
C
C
8
A
B
9

B
10

A
11

A
12
B
B
#335/E
Heine Pedersen, Cykel Motion Højfyn
Steen Hansen, Cykel Motion Højfyn
35 points / placering 8 / Starttid: 10:27 - Sluttid: 12:01 = 94 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: -4 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2
C
B
3
B
C
4

C
5
A
C
6
B
B
7
C
C
8

B
9
A
B
10
A
A
11

A
12
B
B
#404/E Gæst
Ole Nikolajsen, Fredericia Triathlon Team
Martin Bjeld, Fredericia Triathlon Team
34 points / placering 9 / Starttid: 10:47 - Sluttid: 12:19 = 92 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: -2 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2
B
B
3

C
4

C
5
B
C
6
B
B
7
C
C
8

B
9
B
B
10

A
11

A
12
B
B
#6/E
Thomas Brynning, Børkop Motions Cyklister
Brian Skinnerup, Børkop Motions Cyklister
33 points / placering 9 / Starttid: 10:01 - Sluttid: 11:30 = 89 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3
A
C
4

C
5
C
C
6
B
B
7
C
C
8

B
9

B
10
C
A
11
B
A
12
B
B
#55/E
Keld Christensen, Holsted Cykelmotion
Rudi Hansen, Holsted Cykelmotion
33 points / placering 9 / Starttid: 10:24 - Sluttid: 11:51 = 87 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3
A
C
4

C
5
C
C
6
B
B
7
C
C
8

B
9
B
B
10

A
11

A
12
B
B
#302/E
Mads Poulsen, Nørre Aaby Cykelklub
Søren Milert, Nørre Aaby Cykelklub
33 points / placering 9 / Starttid: 10:21 - Sluttid: 12:00 = 99 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: -9 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
B
B
2

B
3
A
C
4
C
C
5
C
C
6

B
7

C
8

B
9
C
B
10
A
A
11
B
A
12
B
B
#37/E
Brian Kirkegaard, Bramming Motion
John Nicolaisen, Bramming Motion
32 points / placering 12 / Starttid: 10:38 - Sluttid: 12:12 = 94 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: -4 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
A
B
2

B
3

C
4
B
C
5
C
C
6
B
B
7
B
C
8

B
9
B
B
10

A
11

A
12
B
B
#380/E
Lars Jessen, Askov Mudeaters
Anders Teglgaard Madsen, Askov Mudeaters
32 points / placering 12 / Starttid: 10:41 - Sluttid: 12:15 = 94 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: -4 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3
C
C
4

C
5
C
C
6
B
B
7
C
C
8

B
9

B
10
B
A
11
C
A
12
B
B
#67/E
Steen Brorsen, Holsted Cykelmotion
Henrik Ottosen, Holsted Cykelmotion
28 points / placering 14 / Starttid: 10:25 - Sluttid: 12:03 = 98 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: -8 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3
C
C
4

C
5
C
C
6
B
B
7
C
C
8

B
9

B
10

A
11
A
A
12
B
B
#348/E
Thomas Bargum, Sydbyens Cykelklub Kolding
Martin Strand, Sydbyens Cykelklub Kolding
28 points / placering 14 Solo/ Starttid: 10:09 - Sluttid: 11:47 = 98 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: -8 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
X
B
2

B
3

C
4
B
C
5
C
C
6
B
B
7
X
C
8

B
9
A
B
10
A
A
11
A
A
12
B
B
#305/E
Niels Erik Buhl, Nørre Aaby Cykelklub
Stefan Wosniak, Motionscykelklubben Baghjulet
27 points / placering 16 / Starttid: 10:20 - Sluttid: 11:59 = 99 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: -9 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
A
B
2

B
3
A
C
4
B
C
5
C
C
6

B
7

C
8

B
9
B
B
10
A
A
11

A
12
B
B
#90/E
Carsten Nommensen, Børkop Motions Cyklister
Torben Müller, Børkop Motions Cyklister
25 points / placering 17 / Starttid: 10:00 - Sluttid: 11:38 = 98 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: -8 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
B
2

B
3
C
C
4
C
C
5
B
C
6

B
7

C
8

B
9
C
B
10
A
A
11
B
A
12

B
#178/E
Jakob Q Christensen, Odense Orienteringsklub
Allan Grundsøe, Odense Orienteringsklub
24 points / placering 18 Solo/ Starttid: 10:31 - Sluttid: 12:04 = 93 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: -3 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
B
2

B
3

C
4
C
C
5

C
6

B
7

C
8

B
9
B
B
10
A
A
11
C
A
12

B
#344/E
Thomas Meyer, Sydbyens Cykelklub Kolding
Raymond Sindholdt, Sydbyens Cykelklub Kolding
24 points / placering 18 / Starttid: 10:11 - Sluttid: 11:50 = 99 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: -9 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3
A
C
4

C
5
C
C
6
B
B
7
C
C
8

B
9
B
B
10

A
11

A
12
B
B
#390/E
Claus Nilson, Børkop Motions Cyklister
Thomas Poulsen, Børkop Motions Cyklister
23 points / placering 20 / Starttid: 10:03 - Sluttid: 11:49 = 106 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: -16 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
A
B
2

B
3
C
C
4
B
C
5
C
C
6
B
B
7
B
C
8

B
9
A
B
10

A
11

A
12
B
B
#16/E
Niels Chr. Markussen, Nørre Aaby Cykelklub
Bent-Ove Madsen, Nørre Aaby Cykelklub
21 points / placering 21 / Starttid: 10:18 - Sluttid: 12:06 = 108 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: -18 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
B
2

B
3

C
4
C
C
5
C
C
6

B
7

C
8

B
9
A
B
10
A
A
11
A
A
12
B
B
#88/E
Søren Vingum Andersen, Nørre Aaby Cykelklub
Michael Johansen, Nørre Aaby Cykelklub
11 points / placering 22 / Starttid: 10:19 - Sluttid: 12:05 = 106 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: -16 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3
C
C
4

C
5
B
C
6

B
7

C
8

B
9
B
B
10
C
A
11
B
A
12
B
B
#346/E
Frank Hedegaard, Team Egtved
Lars Larsen, Nørre Aaby Cykelklub
11 points / placering 22 / Starttid: 10:28 - Sluttid: 12:05 = 97 min.
Svarpts: 18 / Tidstraf: -7 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
A
B
2

B
3
B
C
4

C
5

C
6

B
7

C
8

B
9
A
B
10
C
A
11
B
A
12

B
#347/E
Kim Holst, Kolding Bicycle Club
Lars Haldborg Thomsen, Kolding Bicycle Club
7 points / placering 24 / Starttid: 10:36 - Sluttid: 12:32 = 116 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: -26 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3
C
C
4

C
5
C
C
6
B
B
7
X
C
8
A
B
9

B
10
A
A
11

A
12
B
B
#349/E
Peter Brøndsholm, Sydbyens Cykelklub Kolding
Niels-Erik Tækker Pedersen, Sydbyens Cykelklub Kolding
-10 points / placering 25 / Starttid: 10:10 - Sluttid: 11:53 = 103 min.
Svarpts: 3 / Tidstraf: -13 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3

C
4

C
5

C
6

B
7
X
C
8
A
B
9

B
10

A
11

A
12

B
#30/E
Søren Lund, Motionscykelklubben Baghjulet
Henrik Salomon, Motionscykelklubben Baghjulet
#377/E
Charles Mejner Thorarinsson, Le Pedaleur De Charme
Henrik Grønvall, Le Pedaleur De Charme
KLASSE F/F Mænd 56-60 år
#11/F
Benny Kjølby, Børkop Motions Cyklister
Lars Holm Jensen, Børkop Motions Cyklister
43 points / placering 1 / Starttid: 10:02 - Sluttid: 11:37 = 95 min.
Svarpts: 48 / Tidstraf: -5 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
B
2

B
3
C
C
4
B
C
5
C
C
6
B
B
7
C
C
8

B
9

B
10
A
A
11
C
A
12
B
B
#110/F
Claus Witting, Holsted Cykelmotion
Boye Wehlast, Holsted Cykelmotion
33 points / placering 2 Solo/ Starttid: 10:22 - Sluttid: 11:46 = 84 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3
B
C
4

C
5
C
C
6
B
B
7
C
C
8

B
9
B
B
10

A
11

A
12
B
B
#358/F
Søren Lundby, Le Pedaleur De Charme
Kim Kallesøe, Nørre Aaby Cykelklub
28 points / placering 3 / Starttid: 10:43 - Sluttid: 12:24 = 101 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: -11 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3
A
C
4

C
5
B
C
6
B
B
7
B
C
8

B
9
B
B
10
A
A
11
A
A
12
B
B
#111/F
Henrik Guldberg Sørensen, Ribe Cycle Club
Thorkild Schmidt, Ribe Cycle Club
26 points / placering 4 / Starttid: 10:09 - Sluttid: 11:46 = 97 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: -7 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2
B
B
3

C
4

C
5
X
C
6
B
B
7
C
C
8

B
9
B
B
10

A
11

A
12
B
B
#4/F
Jesper Pedersen, Motionscykelklubben Baghjulet
René Frederiksen, Fredericia Triathlon Team
25 points / placering 5 / Starttid: 10:00 - Sluttid: 11:41 = 101 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: -11 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
B
2
C
B
3

C
4

C
5

C
6
B
B
7
C
C
8

B
9
X
B
10
A
A
11
A
A
12

B
#326/F
Kurt Sørensen, Fredericia Cycle Club
Lars Henrik Sørensen, Fredericia Cycle Club
25 points / placering 5 Solo/ Starttid: 10:39 - Sluttid: 12:26 = 107 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: -17 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
B
2

B
3
C
C
4
B
C
5
C
C
6

B
7

C
8

B
9
B
B
10
A
A
11
C
A
12
B
B
#114/F
Claus Nytofte, Multi Motion Assens
Finn Buch, Multi Motion Assens
24 points / placering 7 / Starttid: 10:17 - Sluttid: 11:36 = 79 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3

C
4

C
5

C
6

B
7
C
C
8
A
B
9
B
B
10
B
A
11
A
A
12

B
#222/F
Finn Roy, Fredericia Triathlon Team
Jan Nissen, Motionscykelklubben Baghjulet
23 points / placering 8 / Starttid: 10:37 - Sluttid: 12:14 = 97 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: -7 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3
C
C
4

C
5
C
C
6

B
7

C
8

B
9
C
B
10
B
A
11
A
A
12
B
B
#99/F
Michael Glaser, Christiansfeld Cykelmotion
Finn Kragelund, Christiansfeld Cykelmotion
22 points / placering 9 / Starttid: 10:05 - Sluttid: 11:40 = 95 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: -5 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
B
2

B
3
A
C
4
B
C
5

C
6

B
7
X
C
8

B
9
B
B
10
B
A
11
A
A
12

B
#342/F
Niels Olsen, Christiansfeld Cykelmotion
Jes Lundby, Christiansfeld Cykelmotion
22 points / placering 9 / Starttid: 10:04 - Sluttid: 11:36 = 92 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: -2 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
A
B
2

B
3
A
C
4
C
C
5

C
6

B
7

C
8

B
9
B
B
10

A
11
B
A
12

B
#24/F
Lasse Oldenborg, Motionscykelklubben Baghjulet
Søren Damm, Motionscykelklubben Baghjulet
21 points / placering 11 / Starttid: 10:30 - Sluttid: 12:09 = 99 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: -9 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3
C
C
4
C
C
5

C
6

B
7
C
C
8

B
9
C
B
10
B
A
11
A
A
12

B
#366/F
Peter Jensen Petersen, Danfoss Cykel Klub
Allan Bo Nielsen, Danfoss Cykel Klub
21 points / placering 11 / Starttid: 10:28 - Sluttid: 11:46 = 78 min.
Svarpts: 21 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3

C
4

C
5

C
6

B
7
C
C
8
C
B
9
C
B
10
A
A
11
C
A
12

B
#25/F
Peter Thyssen, Børkop Motions Cyklister
Carsten Bruun, Børkop Motions Cyklister
20 points / placering 13 Solo/ Starttid: 10:03 - Sluttid: 11:37 = 94 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: -4 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
B
2

B
3
A
C
4
A
C
5

C
6

B
7

C
8

B
9
B
B
10
A
A
11

A
12

B
#126/F
Niels Westergaard, Sydbyens Cykelklub Kolding
René Jacobsen, Sydbyens Cykelklub Kolding
19 points / placering 14 Solo/ Starttid: 10:16 - Sluttid: 11:51 = 95 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: -5 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
A
B
2

B
3

C
4

C
5

C
6
X
B
7
B
C
8

B
9
B
B
10
B
A
11
A
A
12

B
#405/F Gæst
Søren Bahnsen, Billund Cykelmotion
Søren Bahnsen, Billund Cykelmotion
18 points / placering 15 Solo/ Starttid: 10:46 - Sluttid: 12:22 = 96 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: -6 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3
C
C
4

C
5
X
C
6

B
7
A
C
8

B
9
B
B
10
B
A
11

A
12
B
B
#66/F
Jørgen Eskildsen, Nørre Aaby Cykelklub
Jesper Due, Motionscykelklubben Baghjulet
16 points / placering 15 / Starttid: 10:18 - Sluttid: 11:59 = 101 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: -11 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3

C
4

C
5
C
C
6
B
B
7
C
C
8

B
9
A
B
10

A
11

A
12
B
B
#9/F
John Kaspersen, Nørre Aaby Cykelklub
Allan Rasmussen, Multi Motion Assens
11 points / placering 16 / Starttid: 10:20 - Sluttid: 12:09 = 109 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: -19 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
B
2

B
3

C
4

C
5
C
C
6

B
7

C
8
C
B
9
B
B
10

A
11
B
A
12
B
B
#332/F
Jan Søe Dybdal, Fredericia Triathlon Team
Jørgen Trier, Fredericia Triathlon Team
7 points / placering 17 / Starttid: 10:35 - Sluttid: 12:22 = 107 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: -17 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3

C
4

C
5
C
C
6
B
B
7
A
C
8
A
B
9

B
10

A
11

A
12
B
B
#345/F
Flemming Rasmussen, Børkop Motions Cyklister
Anders Bank Sørensen, Børkop Motions Cyklister
6 points / placering 18 / Starttid: 10:01 - Sluttid: 11:43 = 102 min.
Svarpts: 18 / Tidstraf: -12 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2
A
B
3

C
4

C
5

C
6
B
B
7
C
C
8

B
9

B
10

A
11

A
12

B
#7/F
Thorben Sørensen, Ribe Cycle Club
Jens Jensen, Ribe Cycle Club
5 points / placering 19 / Starttid: 10:08 - Sluttid: 12:03 = 115 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: -25 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3

C
4
B
C
5
X
C
6
B
B
7
C
C
8

B
9

B
10
A
A
11
B
A
12
B
B
#27/F
Tommy Kryger, Sydbyens Cykelklub Kolding
Flemming Knutsson, Sydbyens Cykelklub Kolding
#33/F
Jan Ager, Motionscykelklubben Baghjulet
Ole Bech-Hansen, Motionscykelklubben Baghjulet
#65/F
Jens Christian Tambjerg, Nørre Aaby Cykelklub
Mikael Rasmussen, Nørre Aaby Cykelklub
#314/F
Ole Knudsen, Cykel Motion Højfyn
Lars Ulrik Krarup, Cykel Motion Højfyn
#379/F
Michael Nielsen, Le Pedaleur De Charme
Per Antoni, Le Pedaleur De Charme
#381/F
Tommy Iversen, Odense Orienteringsklub
Thomas Sørensen, Odense Orienteringsklub
#382/F
Kenneth Due Nielsen, Motionscykelklubben Baghjulet
Michael Due Nielsen, Vejle Cykel Motion
#394/F
Jesper Ladefoged Madsen, Cyklemotion Odense
Per Sterobo, Fyns Politi Idrætsforening
KLASSE G/G Mænd 61-65 år
#353/G
Torben Berntsen, Børkop Motions Cyklister
Villads Kirkegaard-Jensen, Børkop Motions Cyklister
41 points / placering 1 / Starttid: 10:02 - Sluttid: 11:36 = 94 min.
Svarpts: 45 / Tidstraf: -4 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2
B
B
3

C
4
C
C
5
C
C
6
B
B
7
C
C
8

B
9
B
B
10

A
11

A
12
B
B
#22/G
Michael Tvermose, Billund Cykelmotion
Heino Balsgaard Nielsen, Billund Cykelmotion
34 points / placering 2 / Starttid: 10:41 - Sluttid: 12:13 = 92 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: -2 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3
C
C
4

C
5
C
C
6
B
B
7
C
C
8

B
9
B
B
10

A
11

A
12
B
B
#378/G
Johnny Sørensen, Le Pedaleur De Charme
Jan Hald Kjeldsen, Le Pedaleur De Charme
31 points / placering 3 / Starttid: 10:39 - Sluttid: 12:11 = 92 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: -2 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3
C
C
4
A
C
5
C
C
6
B
B
7
C
C
8

B
9

B
10

A
11

A
12
B
B
#203/G
Finn Gudmundsson, Fredericia Triathlon Team
Poul Bang, Fredericia Cycle Club
30 points / placering 4 / Starttid: 10:34 - Sluttid: 12:03 = 89 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2
A
B
3
A
C
4

C
5
C
C
6

B
7
B
C
8
A
B
9
B
B
10

A
11

A
12
A
B
#140/G
Jørgen Skov Petersen, Multi Motion Assens
Brian Heine Jensen, Multi Motion Assens
25 points / placering 5 / Starttid: 10:09 - Sluttid: 11:44 = 95 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: -5 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3
C
C
4

C
5
C
C
6
B
B
7
C
C
8
X
B
9

B
10

A
11

A
12
B
B
#123/G
Bruno Jørgensen, Cyklemotion Odense
Ole Nielsen, Cyklemotion Odense
21 points / placering 6 / Starttid: 10:28 - Sluttid: 12:13 = 105 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: -15 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
B
2

B
3
C
C
4
B
C
5
C
C
6

B
7

C
8

B
9

B
10
A
A
11
C
A
12
B
B
#333/G
Bjarne Ipsen, Sydbyens Cykelklub Kolding
Carsten Nørgaard, Sydbyens Cykelklub Kolding
21 points / placering 6 / Starttid: 10:05 - Sluttid: 11:44 = 99 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: -9 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3
C
C
4

C
5
C
C
6
B
B
7
B
C
8

B
9
A
B
10
B
A
11
C
A
12
X
B
#325/G
Flemming Madsen, Kerteminde Cykelklub
Henning Been, Kerteminde Cykelklub
20 points / placering 8 / Starttid: 10:31 - Sluttid: 12:08 = 97 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: -7 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3
C
C
4

C
5
C
C
6
B
B
7
C
C
8

B
9

B
10

A
11

A
12
A
B
#44/G
Jørgen Gydesen, Multi Motion Assens
Kurt Petersen, Multi Motion Assens
19 points / placering 9 / Starttid: 10:12 - Sluttid: 11:50 = 98 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: -8 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2
C
B
3

C
4

C
5

C
6
A
B
7
C
C
8
A
B
9

B
10
A
A
11
B
A
12

B
#330/G
Jørn Lang, Haderslev-Starup Cykelklub
Lars Liebmann Mortensen, Haderslev-Starup Cykelklub
19 points / placering 9 / Starttid: 10:07 - Sluttid: 11:42 = 95 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: -5 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2
B
B
3

C
4

C
5

C
6
B
B
7

C
8

B
9
B
B
10
B
A
11
X
A
12

B
#60/G
Jan Brink, Nørre Aaby Cykelklub
Karsten Nielsen, Nørre Aaby Cykelklub
16 points / placering 11 / Starttid: 10:13 - Sluttid: 11:54 = 101 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: -11 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3
B
C
4
C
C
5

C
6
B
B
7
C
C
8

B
9
B
B
10

A
11

A
12

B
#374/G
Carsten Marthinsen, Le Pedaleur De Charme
Leif Svarer, Le Pedaleur De Charme
12 points / placering 12 / Starttid: 10:40 - Sluttid: 12:01 = 81 min.
Svarpts: 12 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3

C
4

C
5

C
6

B
7
B
C
8
B
B
9
A
B
10

A
11

A
12

B
#327/G
Torben Juel Pedersen, Cykel Motion Højfyn
Lars Dinnes Hugger, Cykel Motion Højfyn
9 points / placering 13 / Starttid: 10:18 - Sluttid: 11:47 = 89 min.
Svarpts: 9 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3

C
4

C
5

C
6

B
7
C
C
8
X
B
9
A
B
10

A
11

A
12

B
#26/G
Klaus Høiberg, Svendborg Mountainbike Club
Kristian Hejse, Svendborg Mountainbike Club
-3 points / placering 14 / Starttid: 10:15 - Sluttid: 12:09 = 114 min.
Svarpts: 21 / Tidstraf: -24 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2
B
B
3

C
4

C
5
X
C
6
B
B
7

C
8
B
B
9

B
10

A
11

A
12
X
B
#3/G
Søren Lind, Cyklemotion Odense
Aage Uhre, Cyklemotion Odense
#5/G
Arne Simonsen, Notmark Sogns Ungdomsforening
Svend Erik Petersen, Notmark Sogns Ungdomsforening
#120/G
Ivan Strandberg, Motionscykelklubben Baghjulet
Lars Henriksen, Motionscykelklubben Baghjulet
#328/G
Brian Knudsen, Billund Cykelmotion
Mogens Rosenkilde, Billund Cykelmotion
KLASSE H/H Mænd 66 år og opefter
#306/H
Lars K. Jensen, Esbjerg Cykle Motion
Karl Kristian Stausbøll, Esbjerg Cykle Motion
30 points / placering 1 / Starttid: 10:02 - Sluttid: 11:30 = 88 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3
C
C
4

C
5
C
C
6
B
B
7
X
C
8

B
9
B
B
10

A
11

A
12
B
B
#319/H
Herman Trock, Cyklemotion Odense
John Lunde, Cyklemotion Odense
30 points / placering 1 / Starttid: 10:33 - Sluttid: 12:09 = 96 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: -6 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
A
B
2
C
B
3

C
4
C
C
5
C
C
6
B
B
7

C
8

B
9

B
10

A
11

A
12
B
B
#336/H
Finn Møller Petersen, Motionscykelklubben Baghjulet
Niels Møller Petersen, Motionscykelklubben Baghjulet
26 points / placering 3 / Starttid: 10:28 - Sluttid: 12:02 = 94 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: -4 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3
C
C
4

C
5
C
C
6
B
B
7
C
C
8
X
B
9

B
10

A
11

A
12
B
B
#17/H
Henning Anderson, Team Hovborg
Erik Therkelsen, Team Hovborg
24 points / placering 4 / Starttid: 10:13 - Sluttid: 11:40 = 87 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3

C
4

C
5

C
6

B
7
C
C
8
A
B
9
C
B
10
A
A
11
A
A
12

B
#389/H
Jens Peder Oksbjerg, Sydbyens Cykelklub Kolding
Stig Jørgensen, Sydbyens Cykelklub Kolding
22 points / placering 5 / Starttid: 10:07 - Sluttid: 11:42 = 95 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: -5 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
B
2

B
3
C
C
4
B
C
5

C
6

B
7

C
8

B
9
C
B
10
A
A
11
B
A
12

B
#311/H
Erling Bønneland, Christiansfeld Cykelmotion
Bjarne Jensen, Christiansfeld Cykelmotion
21 points / placering 6 / Starttid: 10:01 - Sluttid: 11:34 = 93 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: -3 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3
C
C
4

C
5

C
6

B
7

C
8

B
9
B
B
10
A
A
11
A
A
12

B
#361/H
Steen Vestergård, Odense Orienteringsklub
Kim Kongstad, Odense Orienteringsklub
21 points / placering 6 / Starttid: 10:16 - Sluttid: 11:58 = 102 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: -12 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
B
2
B
B
3

C
4
B
C
5

C
6
B
B
7

C
8

B
9
A
B
10

A
11
X
A
12
B
B
#240/H
Steen Egedesø, Odense Orienteringsklub
Børge Pedersen, Odense Orienteringsklub
18 points / placering 8 / Starttid: 10:15 - Sluttid: 11:54 = 99 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: -9 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3
A
C
4

C
5
C
C
6

B
7
B
C
8

B
9
C
B
10
B
A
11
B
A
12
B
B
#23/H
Finn Mollerup, Odense Orienteringsklub
Niels Rabølle, Odense Orienteringsklub
17 points / placering 9 Solo/ Starttid: 10:18 - Sluttid: 11:58 = 100 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: -10 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2
C
B
3
A
C
4
C
C
5
B
C
6
X
B
7

C
8
A
B
9

B
10

A
11

A
12
B
B
#322/H
Leif Sigvardt, Fyns Politi Idrætsforening
Hans Åge Hvalsøe Hansen, Fyns Politi Idrætsforening
16 points / placering 10 / Starttid: 10:41 - Sluttid: 12:13 = 92 min.
Svarpts: 18 / Tidstraf: -2 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3
C
C
4

C
5

C
6

B
7

C
8

B
9
X
B
10
A
A
11
A
A
12

B
#105/H
Børge Iwersen, Motionscykelklubben Baghjulet
Kurt Hansen, Motionscykelklubben Baghjulet
14 points / placering 11 / Starttid: 10:22 - Sluttid: 11:59 = 97 min.
Svarpts: 21 / Tidstraf: -7 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3
B
C
4

C
5

C
6

B
7

C
8

B
9
B
B
10
A
A
11
A
A
12

B
#145/H
Jørgen Villemoes, Esbjerg Cykle Motion
Hans Jørgen Kjøgx, Esbjerg Cykle Motion
14 points / placering 11 / Starttid: 10:04 - Sluttid: 11:38 = 94 min.
Svarpts: 18 / Tidstraf: -4 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2
C
B
3

C
4

C
5

C
6
C
B
7

C
8
A
B
9
B
B
10

A
11

A
12

B
#200/H
Bjarne Rasmussen, Fyns Politi Idrætsforening
Niels Nielsen, Fyns Politi Idrætsforening
9 points / placering 13 / Starttid: 10:40 - Sluttid: 12:16 = 96 min.
Svarpts: 15 / Tidstraf: -6 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3

C
4
B
C
5
X
C
6
B
B
7
C
C
8

B
9

B
10

A
11

A
12
X
B
#317/H
Knud Peder Andersen, Kerteminde Cykelklub
Anker U. Glerup, Kerteminde Cykelklub
7 points / placering 14 / Starttid: 10:37 - Sluttid: 12:12 = 95 min.
Svarpts: 12 / Tidstraf: -5 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
A
B
2

B
3

C
4

C
5

C
6

B
7
C
C
8

B
9

B
10
X
A
11
X
A
12

B
#36/H
Børge Jæger, Bramming Motion
Aksel Thomsen, Bramming Motion
3 points / placering 15 / Starttid: 10:38 - Sluttid: 12:29 = 111 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: -21 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
B
B
2

B
3

C
4

C
5

C
6

B
7

C
8

B
9
B
B
10
A
A
11
B
A
12

B
#307/H
Mogens L. Jessen, Esbjerg Cykle Motion
Jørgen Tobiasen, Esbjerg Cykle Motion
3 points / placering 15 Solo/ Starttid: 10:03 - Sluttid: 11:42 = 99 min.
Svarpts: 12 / Tidstraf: -9 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3

C
4

C
5
X
C
6
B
B
7
X
C
8

B
9
B
B
10

A
11

A
12
X
B
#131/H
Svenne Thiim, Ribe Cycle Club
Peter Søndergaard, Ribe Cycle Club
-5 points / placering 17 / Starttid: 10:05 - Sluttid: 11:49 = 104 min.
Svarpts: 9 / Tidstraf: -14 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3

C
4

C
5
X
C
6

B
7

C
8

B
9
X
B
10
A
A
11
C
A
12

B
#367/H
Freddie Jørgensen, Danfoss Cykel Klub
Jürgen Adelhelm, Danfoss Cykel Klub
-5 points / placering 17 / Starttid: 10:21 - Sluttid: 12:17 = 116 min.
Svarpts: 21 / Tidstraf: -26 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3
A
C
4

C
5
X
C
6

B
7

C
8

B
9
B
B
10
A
A
11
A
A
12
X
B
#313/H
Per Allan Brun Pedersen, Motionscykelklubben Baghjulet
Ole Hoffmann, Motionscykelklubben Baghjulet
-6 points / placering 19 / Starttid: 10:29 - Sluttid: 12:20 = 111 min.
Svarpts: 15 / Tidstraf: -21 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
B
2

B
3

C
4
B
C
5
X
C
6
B
B
7
X
C
8

B
9

B
10

A
11

A
12
X
B
#303/H
Henning Halkier, Motionscykelklubben Baghjulet
Nils Laursen, Motionscykelklubben Baghjulet
-12 points / placering 20 Solo/ Starttid: 10:25 - Sluttid: 12:19 = 114 min.
Svarpts: 12 / Tidstraf: -24 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3

C
4

C
5

C
6
B
B
7
X
C
8

B
9

B
10

A
11

A
12
B
B
#2/H
Finn Jørrald, Billund Cykelmotion
Kedde Olesen, Billund Cykelmotion
#47/H
Erik Damgaard, Faaborg Ski- og Motionsklub
Ernst Petersen, Faaborg Ski- og Motionsklub
#318/H
Heine Rasmussen, Kerteminde Cykelklub
Hardy Mackenhauer, Kerteminde Cykelklub
#324/H
Niels Erik Andersen, Kerteminde Cykelklub
Jørgen Wind, Kerteminde Cykelklub
#331/H
Mogens Hansen, Kerteminde Cykelklub
Klaus Wulff, Kerteminde Cykelklub
#356/H
Gerhard Jensen, Odense Orienteringsklub
Claes Ø. Larsen, Odense Orienteringsklub
#357/H
Daniel Laporte, Sydbyens Cykelklub Kolding
Peer Christensen, Sydbyens Cykelklub Kolding
KLASSE J/J Mixpar til og med 50 år
#338/J
Jacob Stejner Skovsgaard, Nyborg Cykle Klub
Trine Dongsgaard, Nyborg Cykle Klub
52 points / placering 1 / Starttid: 10:26 - Sluttid: 12:01 = 95 min.
Svarpts: 57 / Tidstraf: -5 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
B
B
2
B
B
3
A
C
4
C
C
5
C
C
6
B
B
7

C
8
A
B
9

B
10
B
A
11
A
A
12
B
B
#201/J
Anne-Marie Jacobsen, Multi Motion Assens
Rasmus Jacobsen, Multi Motion Assens
27 points / placering 2 / Starttid: 10:13 - Sluttid: 11:52 = 99 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: -9 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
A
B
2

B
3

C
4
B
C
5
C
C
6
B
B
7
C
C
8

B
9
A
B
10

A
11

A
12
B
B
#21/J
Johan Olesen, Multi Motion Assens
Hanne Olesen, Multi Motion Assens
25 points / placering 3 / Starttid: 10:14 - Sluttid: 11:46 = 92 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: -2 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2
B
B
3

C
4

C
5

C
6

B
7
C
C
8

B
9
C
B
10
A
A
11
C
A
12

B
#365/J
Nina Jacobsen, Multi Motion Assens
Niels Jacobsen, Multi Motion Assens
15 points / placering 4 / Starttid: 10:12 - Sluttid: 11:57 = 105 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: -15 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2
A
B
3

C
4

C
5

C
6

B
7
C
C
8

B
9
B
B
10
A
A
11
A
A
12

B
#309/J
Linda Frandsen, Cykelklubben KÆDEN
Kristian Bork, Cykelklubben KÆDEN
#312/J
Kristina Heiberg, Nørre Aaby Cykelklub
Kim Christiansen, Nørre Aaby Cykelklub
#371/J
Ane Gasbjerg, Fredericia Cycle Club
Jens Kenneth Larsen, Fredericia Cycle Club
#373/J
Sidsel Hald Rahlf, Odense Orienteringsklub
Peter Bjødstrup Jensen, Odense Orienteringsklub
KLASSE K/K Mixpar 51-60 år
#15/K
Anya Bekker Thorkilsen, Kerteminde Cykelklub
Jimmy Mangelsen, Kerteminde Cykelklub
45 points / placering 1 Solo/ Starttid: 10:32 - Sluttid: 12:02 = 90 min.
Svarpts: 45 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
B
2

B
3
C
C
4
C
C
5
C
C
6
B
B
7
C
C
8

B
9
C
B
10

A
11

A
12
B
B
#250/K
Lars Kjærulf, Børkop Motions Cyklister
Dorthe Kjærulf, Børkop Motions Cyklister
33 points / placering 2 / Starttid: 10:03 - Sluttid: 11:36 = 93 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: -3 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
B
2

B
3

C
4
C
C
5
X
C
6
B
B
7
B
C
8

B
9
B
B
10
C
A
11
A
A
12
X
B
#69/K
Lis Jacobsen, Multi Motion Assens
Hugo Nielsen, Multi Motion Assens
31 points / placering 3 / Starttid: 10:11 - Sluttid: 11:55 = 104 min.
Svarpts: 45 / Tidstraf: -14 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3
A
C
4
B
C
5
C
C
6
B
B
7
C
C
8
B
B
9

B
10
C
A
11
A
A
12
B
B
#359/K
Gitte Rueløkke Christoffersen, Odense Orienteringsklub
Bjørn Rueløkke Christoffersen, Odense Orienteringsklub
28 points / placering 4 / Starttid: 10:22 - Sluttid: 11:54 = 92 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: -2 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3
A
C
4

C
5
C
C
6
B
B
7
C
C
8

B
9
B
B
10

A
11

A
12
C
B
#316/K
Marianne Eriksen, Kerteminde Cykelklub
René Bech Andersen, Kerteminde Cykelklub
27 points / placering 5 / Starttid: 10:30 - Sluttid: 11:58 = 88 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3
C
C
4

C
5
C
C
6

B
7

C
8

B
9
A
B
10
A
A
11
A
A
12
X
B
#202/K
Inge Dall, Motionscykelklubben Baghjulet
Esben Madsen, Motionscykelklubben Baghjulet
24 points / placering 6 / Starttid: 10:27 - Sluttid: 12:06 = 99 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: -9 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
B
2

B
3

C
4
B
C
5
C
C
6
B
B
7
C
C
8

B
9

B
10

A
11

A
12
B
B
#340/K
Stine Bjerrum Møller, Fredericia Cycle Club
Karsten Schibsbye, Fredericia Cycle Club
20 points / placering 7 / Starttid: 10:38 - Sluttid: 12:21 = 103 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: -13 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3
C
C
4
B
C
5
C
C
6
B
B
7
B
C
8

B
9
A
B
10

A
11

A
12
B
B
#341/K
Irene Menzi, Multi Motion Assens
Karl Duus Nielsen, Multi Motion Assens
18 points / placering 8 / Starttid: 10:10 - Sluttid: 11:40 = 90 min.
Svarpts: 18 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2
B
B
3
A
C
4

C
5

C
6
B
B
7

C
8

B
9

B
10

A
11

A
12

B
#354/K
Per Østerkjerhuus, Sydbyens Cykelklub Kolding
Mette Dam, Sydbyens Cykelklub Kolding
18 points / placering 8 / Starttid: 10:06 - Sluttid: 11:45 = 99 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: -9 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3
C
C
4

C
5
X
C
6

B
7

C
8

B
9
B
B
10
C
A
11
A
A
12
B
B
#363/K
Kristin Helgeland, Motionscykelklubben Baghjulet
Olaf Nielsen, Motionscykelklubben Baghjulet
16 points / placering 10 / Starttid: 10:24 - Sluttid: 12:02 = 98 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: -8 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2
A
B
3

C
4

C
5

C
6
B
B
7
C
C
8

B
9
B
B
10

A
11

A
12

B
#77/K
Alonso Conde, Motionscykelklubben Baghjulet
Anne Grethe Christensen, Motionscykelklubben Baghjulet
3 points / placering 11 Solo/ Starttid: 10:23 - Sluttid: 12:11 = 108 min.
Svarpts: 21 / Tidstraf: -18 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3

C
4

C
5
C
C
6
B
B
7
C
C
8

B
9
A
B
10

A
11
X
A
12

B
KLASSE L/L Mixpar over 60 år
#334/L
Gitte Spangsberg, Odense Orienteringsklub
Sven Spangsberg, Odense Orienteringsklub
27 points / placering 1 / Starttid: 10:14 - Sluttid: 11:41 = 87 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3

C
4

C
5

C
6

B
7
C
C
8
B
B
9
C
B
10
A
A
11
A
A
12

B
#13/L
Poul Ege Olsen, Cykel Motion Højfyn
Kirsten Egeberg Olsen, Cykel Motion Højfyn
24 points / placering 2 / Starttid: 10:11 - Sluttid: 11:44 = 93 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: -3 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3

C
4
B
C
5
B
C
6
B
B
7
C
C
8

B
9
C
B
10

A
11

A
12
B
B
#54/L
Lone Petersen, Multi Motion Assens
Niels Jørn Jensen, Multi Motion Assens
23 points / placering 3 / Starttid: 10:08 - Sluttid: 11:39 = 91 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: -1 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2
C
B
3

C
4

C
5

C
6

B
7

C
8

B
9
B
B
10
A
A
11
A
A
12

B
#28/L
Knud Erik Vork, Motionscykelklubben Baghjulet
Jette Vork, Motionscykelklubben Baghjulet
21 points / placering 4 / Starttid: 10:30 - Sluttid: 11:52 = 82 min.
Svarpts: 21 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3

C
4

C
5

C
6

B
7
C
C
8
B
B
9
C
B
10
B
A
11
C
A
12

B
#320/L
Jørgen Spetzler, Motionscykelklubben Baghjulet
Gitte Hoffmann, Motionscykelklubben Baghjulet
21 points / placering 4 Solo/ Starttid: 10:27 - Sluttid: 11:53 = 86 min.
Svarpts: 21 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3

C
4

C
5

C
6

B
7
C
C
8
B
B
9
A
B
10
B
A
11
C
A
12

B
#38/L
Leif Ravn, Bramming Motion
Lisbeth Dam, Bramming Motion
15 points / placering 6 / Starttid: 10:39 - Sluttid: 12:00 = 81 min.
Svarpts: 15 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2
B
B
3

C
4

C
5

C
6

B
7
X
C
8

B
9
B
B
10

A
11

A
12

B
#70/L
Knud Brorsen, Holsted Cykelmotion
Bente Brorsen, Holsted Cykelmotion
15 points / placering 6 Solo/ Starttid: 10:10 - Sluttid: 11:37 = 87 min.
Svarpts: 15 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2
B
B
3

C
4

C
5

C
6
X
B
7
X
C
8

B
9
B
B
10

A
11

A
12

B
#393/L
Else Jensen, Motionscykelklubben Baghjulet
Claus Grøngaard, Motionscykelklubben Baghjulet
15 points / placering 6 / Starttid: 10:32 - Sluttid: 11:59 = 87 min.
Svarpts: 15 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2
B
B
3

C
4

C
5

C
6

B
7
X
C
8
X
B
9
B
B
10

A
11

A
12

B
#72/L
Lone Fyhn Olesen, Fyns Politi Idrætsforening
Jørgen Olesen, Fyns Politi Idrætsforening
12 points / placering 9 / Starttid: 10:42 - Sluttid: 12:05 = 83 min.
Svarpts: 12 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3

C
4

C
5

C
6

B
7
B
C
8

B
9
A
B
10
B
A
11
B
A
12

B
#160/L
Arne Larsen, Cykel Motion Højfyn
Susanne Larsen, Cykel Motion Højfyn
10 points / placering 10 / Starttid: 10:12 - Sluttid: 12:02 = 110 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: -20 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3
C
C
4

C
5
C
C
6

B
7

C
8

B
9
B
B
10
A
A
11
B
A
12
A
B
#360/L
Katalin Bolko Kongstad, Odense Orienteringsklub
Torben Rasmussen, Odense Orienteringsklub
10 points / placering 10 / Starttid: 10:19 - Sluttid: 12:03 = 104 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: -14 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3
A
C
4

C
5
B
C
6

B
7

C
8

B
9
C
B
10
A
A
11
A
A
12
A
B
#351/L
Britta Jørgensen, Odense Orienteringsklub
Jens Dam, Odense Orienteringsklub
6 points / placering 12 / Starttid: 10:17 - Sluttid: 11:56 = 99 min.
Svarpts: 15 / Tidstraf: -9 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3
A
C
4

C
5

C
6
B
B
7
X
C
8

B
9
B
B
10

A
11

A
12

B
#125/L
Jes Simonsen, Multi Motion Assens
Lone Jensen, Multi Motion Assens
3 points / placering 13 / Starttid: 10:09 - Sluttid: 11:57 = 108 min.
Svarpts: 21 / Tidstraf: -18 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
B
B
2

B
3

C
4

C
5

C
6

B
7
X
C
8

B
9

B
10
A
A
11
A
A
12

B
#34/L
Kirsten Hansen, Christiansfeld Cykelmotion
Mads Thuesen, Christiansfeld Cykelmotion
#343/L
Klaus Bøgeholt-Laursen, Motionscykelklubben Baghjulet
Anne Bøgeholt-Laursen, Motionscykelklubben Baghjulet
KLASSE N/N Kvinder
#304/N
Line King, Bogense Cykelklub
Sara Maria Wandt, Kolding Bicycle Club
45 points / placering 1 / Starttid: 10:37 - Sluttid: 12:10 = 93 min.
Svarpts: 48 / Tidstraf: -3 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3
C
C
4

C
5
C
C
6
B
B
7
C
C
8
B
B
9

B
10
A
A
11
A
A
12
B
B
#181/N
Malene Bredahl, Odense Orienteringsklub
Tine Amstrup-Hansen, Odense Orienteringsklub
33 points / placering 2 / Starttid: 10:21 - Sluttid: 11:51 = 90 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
A
B
2

B
3

C
4
B
C
5
B
C
6
B
B
7
C
C
8

B
9
C
B
10

A
11

A
12
B
B
#308/N
Ulla Brodersen, Cykelklubben KÆDEN
Mette Hjelmborg, Cykelklubben KÆDEN
27 points / placering 3 / Starttid: 10:04 - Sluttid: 11:37 = 93 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: -3 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2
C
B
3

C
4

C
5

C
6

B
7
C
C
8

B
9
B
B
10
A
A
11
A
A
12

B
#372/N
Linda Antonsen, Nørre Aaby Cykelklub
Jeanette Madsen, Nørre Aaby Cykelklub
24 points / placering 4 / Starttid: 10:14 - Sluttid: 11:47 = 93 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: -3 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2
B
B
3

C
4

C
5

C
6
B
B
7
C
C
8
C
B
9
C
B
10

A
11

A
12

B
#133/N
Trine Tangaa, Multi Motion Assens
Vivian Tangaa, Multi Motion Assens
23 points / placering 5 / Starttid: 10:08 - Sluttid: 11:42 = 94 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: -4 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
B
2

B
3
C
C
4
B
C
5

C
6

B
7

C
8

B
9
B
B
10
C
A
11
C
A
12

B
#392/N
Litta Lauth, Vejle Cykel Motion
Susanne Jensen, Vejle Cykel Motion
21 points / placering 6 / Starttid: 10:20 - Sluttid: 11:47 = 87 min.
Svarpts: 21 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2
B
B
3

C
4

C
5

C
6

B
7
C
C
8
A
B
9
A
B
10

A
11

A
12

B
#75/N
Ulla Schmidt, Holsted Cykelmotion
Lone Hagedorn Nielsen, Holsted Cykelmotion
19 points / placering 7 / Starttid: 10:17 - Sluttid: 11:55 = 98 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: -8 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3
A
C
4

C
5
C
C
6

B
7

C
8

B
9
B
B
10
B
A
11
A
A
12
C
B
#19/N
Hanne Popp, Bredballe Idrætsforening
Rie Moos Villumsen, Bredballe Idrætsforening
17 points / placering 8 / Starttid: 10:29 - Sluttid: 12:00 = 91 min.
Svarpts: 18 / Tidstraf: -1 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3
C
C
4

C
5
C
C
6

B
7

C
8

B
9
X
B
10

A
11

A
12
B
B
#403/N Gæst
Rikke Jespersen, Odense Orienteringsklub
Lisbeth Skovbjerg, Odense Orienteringsklub
17 points / placering 8 / Starttid: 10:46 - Sluttid: 12:35 = 109 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: -19 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3
C
C
4

C
5
C
C
6
B
B
7
C
C
8

B
9

B
10
A
A
11

A
12
B
B
#362/N
Hanne Norup, Vejle Cykel Motion
Mette Refslund, Motionscykelklubben Baghjulet
16 points / placering 9 / Starttid: 10:19 - Sluttid: 11:51 = 92 min.
Svarpts: 18 / Tidstraf: -2 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3

C
4

C
5

C
6

B
7
C
C
8

B
9
B
B
10
B
A
11
B
A
12

B
#310/N
Tina Folsach, Billund Cykelmotion
Charlotte Honoré Ehmsen, Billund Cykelmotion
15 points / placering 10 / Starttid: 10:42 - Sluttid: 11:59 = 77 min.
Svarpts: 15 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3

C
4

C
5

C
6
B
B
7
A
C
8
C
B
9
C
B
10

A
11

A
12

B
#20/N
Bettina Frederiksen, Fredericia Triathlon Team
Lone Thybo, Motionscykelklubben Baghjulet
14 points / placering 11 / Starttid: 10:35 - Sluttid: 12:06 = 91 min.
Svarpts: 15 / Tidstraf: -1 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3
C
C
4

C
5

C
6

B
7

C
8

B
9
X
B
10
B
A
11
A
A
12

B
#329/N
Tina Mechlenborg, Fredericia Triathlon Team
Mette Bjeld, Fredericia Triathlon Team
12 points / placering 12 / Starttid: 10:36 - Sluttid: 12:09 = 93 min.
Svarpts: 15 / Tidstraf: -3 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3

C
4

C
5

C
6

B
7

C
8

B
9
B
B
10
C
A
11
A
A
12

B
#150/N
Amanda Friis, Holsted Cykelmotion
Mette Meng Nielsen, Holsted Cykelmotion
10 points / placering 13 / Starttid: 10:16 - Sluttid: 11:57 = 101 min.
Svarpts: 21 / Tidstraf: -11 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3

C
4

C
5
B
C
6
B
B
7
C
C
8

B
9
X
B
10

A
11

A
12
B
B
#337/N
Helle Stougård, Motionscykelklubben Baghjulet
Dorte Schmidt, Motionscykelklubben Baghjulet
10 points / placering 13 / Starttid: 10:26 - Sluttid: 12:07 = 101 min.
Svarpts: 21 / Tidstraf: -11 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3
A
C
4

C
5
C
C
6
B
B
7
C
C
8

B
9

B
10

A
11

A
12
X
B
#40/N
Charlotte Friis, Billund Cykelmotion
Gitte Rahbek Sørensen, Billund Cykelmotion
#74/N
Charlotte Boye, Fredericia Triathlon Team
Louise Lyneborg, Fredericia Triathlon Team
#301/N
Jeanette Borch Lind, Billund Cykelmotion
Ulla Tronborg Nielsen, Billund Cykelmotion
KLASSE O/O Elcykler
#352/O
Lars Strøm Hansen, Motionscykelklubben Baghjulet
Søren Holmgaard, Motionscykelklubben Baghjulet
34 points / placering 1 / Starttid: 10:31 - Sluttid: 12:09 = 98 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: -8 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3
A
C
4

C
5
C
C
6
B
B
7
C
C
8

B
9
C
B
10
A
A
11
A
A
12
B
B
#339/O
Kai Juul Jensen, Motionscykelklubben Baghjulet
Kenneth Dini, Motionscykelklubben Baghjulet
22 points / placering 2 / Starttid: 10:24 - Sluttid: 12:11 = 107 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: -17 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
B
2

B
3
C
C
4
B
C
5
C
C
6

B
7

C
8

B
9
B
B
10
C
A
11
B
A
12
B
B
#18/O
Poul Andersen, Motionscykelklubben Baghjulet
Hans Erik Brønserud, Motionscykelklubben Baghjulet
KLASSE P/P Forælder og barn
#50/P
Poul Eskelund, Ribe Cycle Club
Mads Eskelund, Ribe Cycle Club
20 points / placering 1 / Starttid: 10:11 - Sluttid: 11:42 = 91 min.
Svarpts: 21 / Tidstraf: -1 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3
A
C
4

C
5

C
6

B
7

C
8

B
9
B
B
10
A
A
11
A
A
12

B
#323/P
Jannie Søgaard, Billund Cykelmotion
Mille Søgaard, Billund Cykelmotion
15 points / placering 2 / Starttid: 10:45 - Sluttid: 12:09 = 84 min.
Svarpts: 15 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3
A
C
4

C
5
X
C
6
X
B
7
C
C
8

B
9
B
B
10

A
11

A
12
X
B
#391/P
Marcus Klindt, Rødekro Cycle Club
Esben Klindt, Rødekro Cycle Club
9 points / placering 3 / Starttid: 10:41 - Sluttid: 12:14 = 93 min.
Svarpts: 12 / Tidstraf: -3 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

B
2

B
3

C
4

C
5

C
6

B
7
C
C
8

B
9
X
B
10
B
A
11
C
A
12

B
#10/P
Bent K. Thomsen, Sydbyens Cykelklub Kolding
Thomas K. Daugaard, Sydbyens Cykelklub Kolding
#315/P
Jens Daugaard, Sydbyens Cykelklub Kolding
Christian Daugaard, Sydbyens Cykelklub Kolding