Gå til

Deltagere

Tilmeldinger vi ikke har registreret betaling på endnu.
Søren Flø Larsen, Sydbyens Cykelklub Kolding
Peter Moos Junker, Sydbyens Cykelklub Kolding Klasse/A
Keld Christensen, Holsted Cykelmotion
Rudi Hansen, Holsted Cykelmotion Klasse/E
Jan Søe Dybdal, Fredericia Triathlon Team
Jørgen Trier, Fredericia Triathlon Team Klasse/F
Ole Nikolajsen, Fredericia Triathlon Team
Mogens Sten, Motionscykelklubben Baghjulet Klasse/F
Niels Westergaard, Sydbyens Cykelklub Kolding
René Jacobsen , Sydbyens Cykelklub Kolding Klasse/F
Finn Roy, Fredericia Triathlon Team
Jan Nissen, Motionscykelklubben Baghjulet Klasse/F
Jørgen Gydesen, Multi Motion Assens
Kurt Petersen, Multi Motion Assens Klasse/G
Mogens Hansen, Kerteminde Cykelklub
Klaus Wulff, Kerteminde Cykelklub Klasse/H
Johan Olesen, Multi Motion Assens
Hanne Olesen, Multi Motion Assens Klasse/J
Poul Ege Olsen, Cykel Motion Højfyn
Kirsten Egeberg Olsen, Cykel Motion Højfyn Klasse/L
KLASSE B/B Mænd 36-40 år
#300 Sören Kronborg Kruse, Nørre Aaby Cykelklub
Per Poulsen, Nørre Aaby Cykelklub Klasse/B
KLASSE C/C Mænd 41-45 år
#8 Kristian Gren, Motionscykelklubben Baghjulet
Simon Gren, Motionscykelklubben Baghjulet Klasse/C
#100 Ryan Kærgaard , Nørre Aaby Cykelklub
Martin Hansen , Nørre Aaby Cykelklub Klasse/C
KLASSE D/D Mænd 46-50 år
#12 Jacob Antonsen, Nørre Aaby Cykelklub
Søren Kaltoft , Nørre Aaby Cykelklub Klasse/D
#101 Henrik Holst, Ribe Cycle Club
Kim Jul Lassen, Ribe Cycle Club Klasse/D
#102 Thomas Sigurdsson, Fredericia Triathlon Team
Jannik Sørensen, Fredericia Triathlon Team Klasse/D
#216 Kenneth Nielsen, Cykel Motion Højfyn
Morten Skjold, Cykel Motion Højfyn Klasse/D
KLASSE E/E Mænd 51-55 år
#6 Thomas Brynning, Børkop Motions Cyklister
Brian Skinnerup, Børkop Motions Cyklister Klasse/E
#16 Niels Chr. Markussen, Nørre Aaby Cykelklub
Bent-Ove Madsen , Nørre Aaby Cykelklub Klasse/E
#30 Søren Lund, Motionscykelklubben Baghjulet
Henrik Salomon, Motionscykelklubben Baghjulet Klasse/E
#42 Flemming Breum, Børkop Motions Cyklister
Claus Nielsen, Børkop Motions Cyklister Klasse/E
#88 Søren Vingum Andersen , Nørre Aaby Cykelklub
Michael Johansen, Nørre Aaby Cykelklub Klasse/E
#90 Carsten Nommensen, Børkop Motions Cyklister
Torben Müller, Børkop Motions Cyklister Klasse/E
#178 Jakob Q Christensen, Odense Orienteringsklub
Allan Grundsøe, Odense Orienteringsklub Klasse/E
#199 Jens Peter Clausen, Fredericia Triathlon Team
Claus Krum, Fredericia Triathlon Team Klasse/E
#207 Tomas Valling, Svendborg Mountainbike Club
Henrik Nørby, Svendborg Mountainbike Club Klasse/E
#302 Mads Poulsen, Nørre Aaby Cykelklub
Søren Milert, Nørre Aaby Cykelklub Klasse/E
#305 Niels Erik Buhl, Nørre Aaby Cykelklub
Stefan Wosniak, Motionscykelklubben Baghjulet Klasse/E
#321 Jeppe Petersen, Christiansfeld Cykelmotion
René Høegh Pedersen, Christiansfeld Cykelmotion Klasse/E
KLASSE F/F Mænd 56-60 år
#4 Jesper Pedersen, Motionscykelklubben Baghjulet
René Frederiksen, Fredericia Triathlon Team Klasse/F
#7 Thorben Sørensen, Ribe Cycle Club
Jens Jensen, Ribe Cycle Club Klasse/F
#9 John Kaspersen, Nørre Aaby Cykelklub
Allan Rasmussen, Multi Motion Assens Klasse/F
#11 Benny Kjølby, Børkop Motions Cyklister
Lars Holm Jensen, Børkop Motions Cyklister Klasse/F
#24 Lasse Oldenborg, Motionscykelklubben Baghjulet
Søren Damm, Motionscykelklubben Baghjulet Klasse/F
#25 Peter Thyssen, Børkop Motions Cyklister
Carsten Bruun, Børkop Motions Cyklister Klasse/F
#33 Jan Ager, Motionscykelklubben Baghjulet
Ole Bech-Hansen, Motionscykelklubben Baghjulet Klasse/F
#65 Jens Christian Tambjerg , Nørre Aaby Cykelklub
Mikael Rasmussen, Nørre Aaby Cykelklub Klasse/F
#66 Jørgen Eskildsen, Nørre Aaby Cykelklub
Jesper Due, Motionscykelklubben Baghjulet Klasse/F
#99 Michael Glaser, Christiansfeld Cykelmotion
Finn Kragelund, Christiansfeld Cykelmotion Klasse/F
#110 Claus Witting , Holsted Cykelmotion
Boye Wehlast, Holsted Cykelmotion Klasse/F
#111 Henrik Guldberg Sørensen, Ribe Cycle Club
Thorkild Schmidt, Ribe Cycle Club Klasse/F
#314 Ole Knudsen, Cykel Motion Højfyn
Lars Ulrik Krarup, Cykel Motion Højfyn Klasse/F
#326 Kurt Sørensen, Fredericia Cycle Club
Lars Henrik Sørensen, Fredericia Cycle Club Klasse/F
KLASSE G/G Mænd 61-65 år
#3 Søren Lind, Cyklemotion Odense
Aage Uhre, Cyklemotion Odense Klasse/G
#5 Arne Simonsen, Notmark Sogns Ungdomsforening
Svend Erik Petersen, Notmark Sogns Ungdomsforening Klasse/G
#22 Michael Tvermose, Billund Cykelmotion
Heino Balsgaard Nielsen, Billund Cykelmotion Klasse/G
#120 Ivan Strandberg, Motionscykelklubben Baghjulet
Lars Henriksen, Motionscykelklubben Baghjulet Klasse/G
#123 Bruno Jørgensen, Cyklemotion Odense
Ole Nielsen, Cyklemotion Odense Klasse/G
#140 Jørgen Skov Petersen, Multi Motion Assens
Brian Heine Jensen, Multi Motion Assens Klasse/G
#327 Torben Juel Pedersen, Cykel Motion Højfyn
Lars Dinnes Hugger, Cykel Motion Højfyn Klasse/G
#328 Brian Knudsen, Billund Cykelmotion
Mogens Rosenkilde, Billund Cykelmotion Klasse/G
#330 Jørn Lang, Haderslev-Starup Cykelklub
Lars Liebmann Mortensen, Haderslev-Starup Cykelklub Klasse/G
KLASSE H/H Mænd 66 år og opefter
#2 Finn Jørrald, Billund Cykelmotion
Kedde Olesen, Billund Cykelmotion Klasse/H
#17 Henning Anderson, Team Hovborg
Erik Therkelsen, Team Hovborg Klasse/H
#105 Børge Iwersen, Motionscykelklubben Baghjulet
Kurt Hansen, Motionscykelklubben Baghjulet Klasse/H
#200 Bjarne Rasmussen, Fyns Politi Idrætsforening
Niels Nielsen, Fyns Politi Idrætsforening Klasse/H
#303 Henning Halkier, Motionscykelklubben Baghjulet
Nils Laursen, Motionscykelklubben Baghjulet Klasse/H
#306 Lars K. Jensen, Esbjerg Cykle Motion
Karl Kristian Stausbøll, Esbjerg Cykle Motion Klasse/H
#307 Mogens L. Jessen, Esbjerg Cykle Motion
Jørgen Tobiasen, Esbjerg Cykle Motion Klasse/H
#311 Erling Bønneland, Christiansfeld Cykelmotion
Bjarne Jensen, Christiansfeld Cykelmotion Klasse/H
#313 Per Allan Brun Pedersen, Motionscykelklubben Baghjulet
Ole Hoffmann, Motionscykelklubben Baghjulet Klasse/H
#317 Knud Peder Andersen, Kerteminde Cykelklub
Anker U. Glerup, Kerteminde Cykelklub Klasse/H
#318 Heine Rasmussen, Kerteminde Cykelklub
Hardy Mackenhauer, Kerteminde Cykelklub Klasse/H
#319 Herman Trock, Cyklemotion Odense
John Lunde, Cyklemotion Odense Klasse/H
#322 Leif Sigvardt, Fyns Politi Idrætsforening
Hans Åge Hvalsøe Hansen, Fyns Politi Idrætsforening Klasse/H
#324 Niels Erik Andersen, Kerteminde Cykelklub
Jørgen Wind, Kerteminde Cykelklub Klasse/H
#325 Flemming Madsen, Kerteminde Cykelklub
Jørgen Sunke, Kerteminde Cykelklub Klasse/H
KLASSE I/I Mixpar til og med 40 år
#309 Linda Frandsen, Cykelklubben KÆDEN
Kristian Bork, Cykelklubben KÆDEN Klasse/I
KLASSE J/J Mixpar 41-50 år
#312 Kristina Heiberg, Nørre Aaby Cykelklub
Kim Christiansen, Nørre Aaby Cykelklub Klasse/J
KLASSE K/K Mixpar 51-60 år
#77 Alonso Conde, Motionscykelklubben Baghjulet
Anne Grethe Christensen, Motionscykelklubben Baghjulet Klasse/K
#250 Lars Kjærulf, Børkop Motions Cyklister
Dorthe Kjærulf, Børkop Motions Cyklister Klasse/K
#316 Marianne Eriksen , Kerteminde Cykelklub
René Bech Andersen, Kerteminde Cykelklub Klasse/K
KLASSE L/L Mixpar over 60 år
#28 Knud Erik Vork, Motionscykelklubben Baghjulet
Jette Vork, Motionscykelklubben Baghjulet Klasse/L
#34 Kirsten Hansen, Christiansfeld Cykelmotion
Mads Thuesen, Christiansfeld Cykelmotion Klasse/L
#54 Lone Petersen, Multi Motion Assens
Niels Jørn Jensen, Multi Motion Assens Klasse/L
#72 Lone Fyhn Olesen, Fyns Politi Idrætsforening
Jørgen Olesen, Fyns Politi Idrætsforening Klasse/L
#125 Jes Simonsen, Multi Motion Assens
Lone Jensen, Multi Motion Assens Klasse/L
#160 Arne Larsen, Cykel Motion Højfyn
Susanne Larsen, Cykel Motion Højfyn Klasse/L
#320 Jørgen Spetzler, Motionscykelklubben Baghjulet
Gitte Hoffmann, Motionscykelklubben Baghjulet Klasse/L
KLASSE M/M Kvinder til og med 45 år
#150 Amanda Friis, Holsted Cykelmotion
Mette Meng Nielsen, Holsted Cykelmotion Klasse/M
KLASSE N/N Kvinder 46 år og opefter
#20 Bettina Frederiksen, Fredericia Triathlon Team
Lone Thybo, Fredericia Triathlon Team Klasse/N
#133 Trine Tangaa , Multi Motion Assens
Vivian Tangaa , Multi Motion Assens Klasse/N
#301 Jeanette Borch Lind, Billund Cykelmotion
Ulla Tronborg Nielsen, Billund Cykelmotion Klasse/N
#304 Line King, Bogense Cykelklub
Sara Maria Wandt, Kolding Bicycle Club Klasse/N
#308 Ulla Brodersen, Cykelklubben KÆDEN
Mette Hjelmborg, Cykelklubben KÆDEN Klasse/N
#310 Tina Folsach, Billund Cykelmotion
Anne Nissen, Billund Cykelmotion Klasse/N
#329 Tina Mechlenborg, Fredericia Triathlon Team
Mette Bjeld, Fredericia Triathlon Team Klasse/N
KLASSE O/O Elcykler
#18 Poul Andersen, Motionscykelklubben Baghjulet
Hans Erik Brønserud, Motionscykelklubben Baghjulet Klasse/O
KLASSE P/P Forælder og barn
#10 Bent K. Thomsen, Sydbyens Cykelklub Kolding
Thomas K. Daugaard, Sydbyens Cykelklub Kolding Klasse/P
#50 Poul Eskelund , Ribe Cycle Club
Mads Eskelund , Ribe Cycle Club Klasse/P
#315 Jens Daugaard, Sydbyens Cykelklub Kolding
Christian Daugaard, Sydbyens Cykelklub Kolding Klasse/P
#323 Jannie Søgaard, Billund Cykelmotion
Mille Søgaard, Billund Cykelmotion Klasse/P