Gå til

Resultat

TIP! Rotér mobilen for at se detaljer

C

Mænd til og med 45 år Afd.-placeringer
A1 A2 A3 A4 A5 De 3 bedste
Total
1 / 3 pts. #118 Anders Holm, Fredericia Triathlon Team
Simon Ørum, Fredericia Triathlon Team
1 2 1 1 1 1 / 1 / 1
3 / 3
2 / 7 pts. #100 Ryan Kærgaard, Nørre Aaby Cykelklub
Martin Hansen, Nørre Aaby Cykelklub
4 1 5 5 2 1 / 2 / 4
7 / 3
2 / 7 pts. #300 Sören Kronborg Kruse, Nørre Aaby Cykelklub
Per Poulsen, Nørre Aaby Cykelklub
2 4 3 3 2 2 / 2 / 3
7 / 3
4 / 11 pts. #368 Martin Høgsbjerg, Danfoss Cykel Klub
Allan Petersen Norn, Danfoss Cykel Klub
4* 8* 7 2 5 2 / 4 / 5
11 / 3
4 / 11 pts. #388 Andrew Bridgens, Sydbyens Cykelklub Kolding
Joshua Bridgens, Sydbyens Cykelklub Kolding
6* 5 2 4* - 2 / 4 / 5
11 / 3
6 / 16 pts. #8 Kristian Gren, Motionscykelklubben Baghjulet
Simon Gren, Motionscykelklubben Baghjulet
6 6 - 7 4 4 / 6 / 6
16 / 3
7 / 17 pts. #376 Magnus Malling, Le Pedaleur De Charme
Ronny Sonne, Le Pedaleur De Charme
2 10 7* 8 - 2 / 7 / 8
17 / 3
8 / 18 pts. #35 Jesper Janken, Holsted Cykelmotion
Anders Janken, Holsted Cykelmotion
- 7 5 6* 7 5 / 6 / 7
18 / 3
8 / 18 pts. #355 Lasse Kruse Sibbert, Bramming Motion
Claus Sibbert, Bramming Motion
9 9 4 9 5 4 / 5 / 9
18 / 3
10 / 20 pts. #364 Jesper Ploug Petersen, Sydbyens Cykelklub Kolding
Lasse Bank Petersen, Vejle Cykel Motion
8 2 - 10 - 2 / 8 / 10
20 / 3
11 / 10 pts. #206 Søren Flø Larsen, Sydbyens Cykelklub Kolding
Peter Moos Junker, Sydbyens Cykelklub Kolding
10 - - - - 10 / - / -
10 / 1

D

Mænd 46-50 år Afd.-placeringer
A1 A2 A3 A4 A5 De 3 bedste
Total
1 / 3 pts. #350 John Drejer Rasmussen, Vejle Cykel Motion
Jan Mahler Hansen, Vejle Cykel Motion
1 1 1 1 2 1 / 1 / 1
3 / 3
2 / 7 pts. #12 Jacob Antonsen, Nørre Aaby Cykelklub
Søren Kaltoft, Nørre Aaby Cykelklub
2 3 - 2* 6 2 / 2 / 3
7 / 3
2 / 7 pts. #64 Henrik Thrane Hansen, Vejle Cykel Motion
Kent Tranberg Pedersen, Vejle Cykel Motion
3 4 3 7 1 1 / 3 / 3
7 / 3
4 / 10 pts. #398 Tomas Kjær, VinterCup
Arve Krøis, VinterCup
10 2 8 5 3 2 / 3 / 5
10 / 3
5 / 11 pts. #216 Kenneth Nielsen, Cykel Motion Højfyn
Morten Skjold, Cykel Motion Højfyn
5 4* - 3 4 3 / 4 / 4
11 / 3
6 / 12 pts. #102 Thomas Sigurdsson, Fredericia Triathlon Team
Jannik Sørensen, Fredericia Triathlon Team
3* - 1 8 - 1 / 3 / 8
12 / 3
7 / 15 pts. #81 Martin Petersen, Cykelklubben KÆDEN
Klaus Ilsøe, Cykelklubben KÆDEN
5 2 8 - - 2 / 5 / 8
15 / 3
7 / 15 pts. #369 Frank Rugbjerg Hansen, Danfoss Cykel Klub
Claus Larsen, Danfoss Cykel Klub
8 7 5 3 8 3 / 5 / 7
15 / 3
9 / 19 pts. #101 Henrik Holst, Ribe Cycle Club
Kim Jul Lassen, Ribe Cycle Club
- 6* 6 9 7 6 / 6 / 7
19 / 3
10 / 22 pts. #375 Per Kyhe, Le Pedaleur De Charme
Brian Marthinsen, Le Pedaleur De Charme
9 - 7* 6 - 6 / 7 / 9
22 / 3
11 / 9 pts. #80 Per-Ole Jensen, Cykelklubben KÆDEN
Martin Willert Johansen, Cykelklubben KÆDEN
5 - 4 - - 4 / 5 / -
9 / 2
12 / 5 pts. #246 Ole K. Thomsen, Sydbyens Cykelklub Kolding
Kim Lambæk, Sydbyens Cykelklub Kolding
- - - - 5 5 / - / -
5 / 1
13 / 0 pts. #112 Tommy Perez, Fredericia Cycle Club
Jan Stephansen, Fredericia Cycle Club
- - - - - - / - / -
0 / 0

E

Mænd 51-55 år Afd.-placeringer
A1 A2 A3 A4 A5 De 3 bedste
Total
1 / 4 pts. #199 Jens Peter Clausen, Fredericia Triathlon Team
Claus Krum, Fredericia Triathlon Team
2 5* 13* 1 1 1 / 1 / 2
4 / 3
1 / 4 pts. #207 Tomas Valling, Svendborg Mountainbike Club
Henrik Nørby, Svendborg Mountainbike Club
16 1 1 2 2 1 / 1 / 2
4 / 3
3 / 7 pts. #370 Jørgen Holm, Danfoss Cykel Klub
Michael Jensen, Danfoss Cykel Klub
4 2 1 6* 7 1 / 2 / 4
7 / 3
4 / 8 pts. #42 Flemming Breum, Børkop Motions Cyklister
Claus Nielsen, Børkop Motions Cyklister
1 3 5 4 4* 1 / 3 / 4
8 / 3
5 / 14 pts. #178 Jakob Q Christensen, Odense Orienteringsklub
Allan Grundsøe, Odense Orienteringsklub
7 - 4 3* 18* 3 / 4 / 7
14 / 3
5 / 14 pts. #321 Jeppe Petersen, Christiansfeld Cykelmotion
René Høegh Pedersen, Christiansfeld Cykelmotion
- 4 8 4 6 4 / 4 / 6
14 / 3
7 / 17 pts. #335 Heine Pedersen, Cykel Motion Højfyn
Steen Hansen, Cykel Motion Højfyn
2 14 - 7 8 2 / 7 / 8
17 / 3
8 / 21 pts. #397 Mogens Christensen, Askov Mudeaters
Philip Melchiors, Askov Mudeaters
- 15 5 14 2 2 / 5 / 14
21 / 3
9 / 22 pts. #6 Thomas Brynning, Børkop Motions Cyklister
Brian Skinnerup, Børkop Motions Cyklister
7 6 17* 14 9 6 / 7 / 9
22 / 3
10 / 23 pts. #305 Niels Erik Buhl, Nørre Aaby Cykelklub
Stefan Wosniak, Motionscykelklubben Baghjulet
10 18 3 10 16 3 / 10 / 10
23 / 3
11 / 28 pts. #16 Niels Chr. Markussen, Nørre Aaby Cykelklub
Bent-Ove Madsen, Nørre Aaby Cykelklub
13 8* 8 7* 21 7 / 8 / 13
28 / 3
11 / 28 pts. #302 Mads Poulsen, Nørre Aaby Cykelklub
Søren Milert, Nørre Aaby Cykelklub
13 8 11 14 9 8 / 9 / 11
28 / 3
13 / 32 pts. #30 Søren Lund, Motionscykelklubben Baghjulet
Henrik Salomon, Motionscykelklubben Baghjulet
13 8 11 - - 8 / 11 / 13
32 / 3
13 / 32 pts. #55 Keld Christensen, Holsted Cykelmotion
Rudi Hansen, Holsted Cykelmotion
20 15 8 20 9 8 / 9 / 15
32 / 3
15 / 34 pts. #67 Steen Brorsen, Holsted Cykelmotion
Henrik Ottosen, Holsted Cykelmotion
18 11 17* 9* 14 9 / 11 / 14
34 / 3
16 / 35 pts. #37 Brian Kirkegaard, Bramming Motion
John Nicolaisen, Bramming Motion
6 17 20 17 12 6 / 12 / 17
35 / 3
17 / 39 pts. #90 Carsten Nommensen, Børkop Motions Cyklister
Torben Müller, Børkop Motions Cyklister
7 18 15* 17 17 7 / 15 / 17
39 / 3
18 / 41 pts. #390 Claus Nilson, Børkop Motions Cyklister
Thomas Poulsen, Børkop Motions Cyklister
16 13* 15 10* 20 10 / 15 / 16
41 / 3
19 / 47 pts. #346 Frank Hedegaard, Team Egtved
Lars Larsen, Nørre Aaby Cykelklub
19 6* - 20* 22 6 / 19 / 22
47 / 3
20 / 50 pts. #380 Lars Jessen, Askov Mudeaters
Anders Teglgaard Madsen, Askov Mudeaters
23 21 17 - 12 12 / 17 / 21
50 / 3
21 / 59 pts. #347 Kim Holst, Kolding Bicycle Club
Lars Haldborg Thomsen, Kolding Bicycle Club
20 15 - - 24 15 / 20 / 24
59 / 3
22 / 61 pts. #88 Søren Vingum Andersen, Nørre Aaby Cykelklub
Michael Johansen, Nørre Aaby Cykelklub
22 20 - 19* 22 19 / 20 / 22
61 / 3
23 / 70 pts. #349 Peter Brøndsholm, Sydbyens Cykelklub Kolding
Niels-Erik Tækker Pedersen, Sydbyens Cykelklub Kolding
24 - 21 - 25 21 / 24 / 25
70 / 3
24 / 9 pts. #45 Henrik Norup, Vejle Cykel Motion
Jacob Jalving, Vejle Cykel Motion
4* 11* 7* 12* 5 4 / 5 / -
9 / 2
25 / 23 pts. #377 Charles Mejner Thorarinsson, Le Pedaleur De Charme
Henrik Grønvall, Le Pedaleur De Charme
10 - - 13 - 10 / 13 / -
23 / 2
26 / 24 pts. #348 Thomas Bargum, Sydbyens Cykelklub Kolding
Martin Strand, Sydbyens Cykelklub Kolding
10 - 14* - 14* 10 / 14 / -
24 / 2
27 / 40 pts. #344 Thomas Meyer, Sydbyens Cykelklub Kolding
Raymond Sindholdt, Sydbyens Cykelklub Kolding
- - 22 - 18 18 / 22 / -
40 / 2

F

Mænd 56-60 år Afd.-placeringer
A1 A2 A3 A4 A5 De 3 bedste
Total
1 / 4 pts. #99 Michael Glaser, Christiansfeld Cykelmotion
Finn Kragelund, Christiansfeld Cykelmotion
11 1* 2 1 9 1 / 1 / 2
4 / 3
2 / 6 pts. #11 Benny Kjølby, Børkop Motions Cyklister
Lars Holm Jensen, Børkop Motions Cyklister
2 5 3 9 1 1 / 2 / 3
6 / 3
3 / 8 pts. #4 Jesper Pedersen, Motionscykelklubben Baghjulet
René Frederiksen, Fredericia Triathlon Team
- 2 7 1 5 1 / 2 / 5
8 / 3
3 / 8 pts. #126 Niels Westergaard, Sydbyens Cykelklub Kolding
René Jacobsen, Sydbyens Cykelklub Kolding
1 15 1 6 14* 1 / 1 / 6
8 / 3
5 / 9 pts. #382 Kenneth Due Nielsen, Motionscykelklubben Baghjulet
Michael Due Nielsen, Vejle Cykel Motion
3 - 3 3 - 3 / 3 / 3
9 / 3
6 / 10 pts. #111 Henrik Guldberg Sørensen, Ribe Cycle Club
Thorkild Schmidt, Ribe Cycle Club
3 11 3 6* 4 3 / 3 / 4
10 / 3
7 / 14 pts. #33 Jan Ager, Motionscykelklubben Baghjulet
Ole Bech-Hansen, Motionscykelklubben Baghjulet
6 5 10 3 - 3 / 5 / 6
14 / 3
8 / 15 pts. #110 Claus Witting, Holsted Cykelmotion
Boye Wehlast, Holsted Cykelmotion
6 7 7 9 2* 2 / 6 / 7
15 / 3
9 / 16 pts. #25 Peter Thyssen, Børkop Motions Cyklister
Carsten Bruun, Børkop Motions Cyklister
9 4 15 3 13* 3 / 4 / 9
16 / 3
10 / 19 pts. #326 Kurt Sørensen, Fredericia Cycle Club
Lars Henrik Sørensen, Fredericia Cycle Club
3 24 11 13 5* 3 / 5 / 11
19 / 3
11 / 24 pts. #222 Finn Roy, Fredericia Triathlon Team
Jan Nissen, Motionscykelklubben Baghjulet
15 13 3 14* 8 3 / 8 / 13
24 / 3
12 / 29 pts. #7 Thorben Sørensen, Ribe Cycle Club
Jens Jensen, Ribe Cycle Club
11 7 11 12 19 7 / 11 / 11
29 / 3
12 / 29 pts. #358 Søren Lundby, Le Pedaleur De Charme
Kim Kallesøe, Nørre Aaby Cykelklub
19 23 7 - 3 3 / 7 / 19
29 / 3
14 / 31 pts. #342 Niels Olsen, Christiansfeld Cykelmotion
Jes Lundby, Christiansfeld Cykelmotion
- 14 - 8 9 8 / 9 / 14
31 / 3
15 / 32 pts. #9 John Kaspersen, Nørre Aaby Cykelklub
Allan Rasmussen, Multi Motion Assens
6 10 20 17 16 6 / 10 / 16
32 / 3
16 / 37 pts. #394 Jesper Ladefoged Madsen, Cyklemotion Odense
Per Sterobo, Fyns Politi Idrætsforening
11 12 - 14 - 11 / 12 / 14
37 / 3
17 / 39 pts. #24 Lasse Oldenborg, Motionscykelklubben Baghjulet
Søren Damm, Motionscykelklubben Baghjulet
17 20 11 21* 11 11 / 11 / 17
39 / 3
18 / 40 pts. #314 Ole Knudsen, Cykel Motion Højfyn
Lars Ulrik Krarup, Cykel Motion Højfyn
11 15 - 14* - 11 / 14 / 15
40 / 3
19 / 42 pts. #114 Claus Nytofte, Multi Motion Assens
Finn Buch, Multi Motion Assens
19 22 17 18 7 7 / 17 / 18
42 / 3
20 / 43 pts. #332 Jan Søe Dybdal, Fredericia Triathlon Team
Jørgen Trier, Fredericia Triathlon Team
- 17 19 9* 17 9 / 17 / 17
43 / 3
21 / 46 pts. #381 Tommy Iversen, Odense Orienteringsklub
Thomas Sørensen, Odense Orienteringsklub
10 - 11 - - 10 / 11 / 25
46 / 3
22 / 47 pts. #65 Jens Christian Tambjerg, Nørre Aaby Cykelklub
Mikael Rasmussen, Nørre Aaby Cykelklub
25* 7 22 18 - 7 / 18 / 22
47 / 3
23 / 49 pts. #366 Peter Jensen Petersen, Danfoss Cykel Klub
Allan Bo Nielsen, Danfoss Cykel Klub
19 19* - - 11 11 / 19 / 19
49 / 3
24 / 50 pts. #345 Flemming Rasmussen, Børkop Motions Cyklister
Anders Bank Sørensen, Børkop Motions Cyklister
15* 17 21 22 18 15 / 17 / 18
50 / 3
25 / 55 pts. #379 Michael Nielsen, Le Pedaleur De Charme
Per Antoni, Le Pedaleur De Charme
19 21 15 - - 15 / 19 / 21
55 / 3
26 / 62 pts. #66 Jørgen Eskildsen, Nørre Aaby Cykelklub
Jesper Due, Motionscykelklubben Baghjulet
24 - - 23 15 15 / 23 / 24
62 / 3
27 / 26 pts. #14 Ole Nikolajsen, Fredericia Triathlon Team
Mogens Sten, Motionscykelklubben Baghjulet
23 3* 18* - - 3 / 23 / -
26 / 2
28 / 35 pts. #27 Tommy Kryger, Sydbyens Cykelklub Kolding
Flemming Knutsson, Sydbyens Cykelklub Kolding
17 - - 18* - 17 / 18 / -
35 / 2

G

Mænd 61-65 år Afd.-placeringer
A1 A2 A3 A4 A5 De 3 bedste
Total
1 / 4 pts. #3 Søren Lind, Cyklemotion Odense
Aage Uhre, Cyklemotion Odense
2 - 1 1 - 1 / 1 / 2
4 / 3
1 / 4 pts. #353 Torben Berntsen, Børkop Motions Cyklister
Villads Kirkegaard-Jensen, Børkop Motions Cyklister
1 3 2 10* 1 1 / 1 / 2
4 / 3
3 / 7 pts. #203 Finn Gudmundsson, Fredericia Triathlon Team
Poul Bang, Fredericia Cycle Club
2 1 6 - 4 1 / 2 / 4
7 / 3
4 / 8 pts. #378 Johnny Sørensen, Le Pedaleur De Charme
Jan Hald Kjeldsen, Le Pedaleur De Charme
6 4 3 2 3 2 / 3 / 3
8 / 3
5 / 10 pts. #60 Jan Brink, Nørre Aaby Cykelklub
Karsten Nielsen, Nørre Aaby Cykelklub
4* 2 12 4 11 2 / 4 / 4
10 / 3
6 / 14 pts. #44 Jørgen Gydesen, Multi Motion Assens
Kurt Petersen, Multi Motion Assens
4 5 6 5 9 4 / 5 / 5
14 / 3
7 / 16 pts. #22 Michael Tvermose, Billund Cykelmotion
Heino Balsgaard Nielsen, Billund Cykelmotion
12 8 11 6 2 2 / 6 / 8
16 / 3
7 / 16 pts. #123 Bruno Jørgensen, Cyklemotion Odense
Ole Nielsen, Cyklemotion Odense
7 7 9 3 6 3 / 6 / 7
16 / 3
9 / 19 pts. #140 Jørgen Skov Petersen, Multi Motion Assens
Brian Heine Jensen, Multi Motion Assens
8 8 9 6 5 5 / 6 / 8
19 / 3
9 / 19 pts. #374 Carsten Marthinsen, Le Pedaleur De Charme
Leif Svarer, Le Pedaleur De Charme
8 12 5 6 12 5 / 6 / 8
19 / 3
11 / 21 pts. #333 Bjarne Ipsen, Sydbyens Cykelklub Kolding
Carsten Nørgaard, Sydbyens Cykelklub Kolding
14 - 4 11 6 4 / 6 / 11
21 / 3
12 / 27 pts. #26 Klaus Høiberg, Svendborg Mountainbike Club
Kristian Hejse, Svendborg Mountainbike Club
10 11 8 9 14 8 / 9 / 10
27 / 3
13 / 31 pts. #325 Flemming Madsen, Kerteminde Cykelklub
Henning Been, Kerteminde Cykelklub
- 8 15 - 8 8 / 8 / 15
31 / 3
14 / 33 pts. #328 Brian Knudsen, Billund Cykelmotion
Mogens Rosenkilde, Billund Cykelmotion
10 13 12 11 - 10 / 11 / 12
33 / 3
15 / 36 pts. #120 Ivan Strandberg, Motionscykelklubben Baghjulet
Lars Henriksen, Motionscykelklubben Baghjulet
16 6 14 - - 6 / 14 / 16
36 / 3
16 / 38 pts. #330 Jørn Lang, Haderslev-Starup Cykelklub
Lars Liebmann Mortensen, Haderslev-Starup Cykelklub
13 - 16 - 9 9 / 13 / 16
38 / 3
17 / 40 pts. #327 Torben Juel Pedersen, Cykel Motion Højfyn
Lars Dinnes Hugger, Cykel Motion Højfyn
14 - - 13 13 13 / 13 / 14
40 / 3
18 / 16 pts. #5 Arne Simonsen, Notmark Sogns Ungdomsforening
Svend Erik Petersen, Notmark Sogns Ungdomsforening
16 - - - - 16 / - / -
16 / 1

H

Mænd 66 år og opefter Afd.-placeringer
A1 A2 A3 A4 A5 De 3 bedste
Total
1 / 4 pts. #319 Herman Trock, Cyklemotion Odense
John Lunde, Cyklemotion Odense
2 4 1 2 1 1 / 1 / 2
4 / 3
1 / 4 pts. #361 Steen Vestergård, Odense Orienteringsklub
Kim Kongstad, Odense Orienteringsklub
1 3* 2 1 6 1 / 1 / 2
4 / 3
3 / 8 pts. #336 Finn Møller Petersen, Motionscykelklubben Baghjulet
Niels Møller Petersen, Motionscykelklubben Baghjulet
14 1 20 4 3 1 / 3 / 4
8 / 3
4 / 11 pts. #313 Per Allan Brun Pedersen, Motionscykelklubben Baghjulet
Ole Hoffmann, Motionscykelklubben Baghjulet
2 5 4 6* 19 2 / 4 / 5
11 / 3
5 / 15 pts. #23 Finn Mollerup, Odense Orienteringsklub
Niels Rabølle, Odense Orienteringsklub
5* 13* 5 5 9* 5 / 5 / 5
15 / 3
6 / 16 pts. #240 Steen Egedesø, Odense Orienteringsklub
Børge Pedersen, Odense Orienteringsklub
10 2 6 9 8 2 / 6 / 8
16 / 3
6 / 16 pts. #306 Lars K. Jensen, Esbjerg Cykle Motion
Karl Kristian Stausbøll, Esbjerg Cykle Motion
7 18 9 8 1 1 / 7 / 8
16 / 3
8 / 19 pts. #200 Bjarne Rasmussen, Fyns Politi Idrætsforening
Niels Nielsen, Fyns Politi Idrætsforening
14 5 12 2 13 2 / 5 / 12
19 / 3
9 / 20 pts. #356 Gerhard Jensen, Odense Orienteringsklub
Claes Ø. Larsen, Odense Orienteringsklub
- 5 6* 9 - 5 / 6 / 9
20 / 3
10 / 22 pts. #105 Børge Iwersen, Motionscykelklubben Baghjulet
Kurt Hansen, Motionscykelklubben Baghjulet
14 9 6 7 11 6 / 7 / 9
22 / 3
11 / 23 pts. #318 Heine Rasmussen, Kerteminde Cykelklub
Hardy Mackenhauer, Kerteminde Cykelklub
7 5 11 11 - 5 / 7 / 11
23 / 3
12 / 25 pts. #317 Knud Peder Andersen, Kerteminde Cykelklub
Anker U. Glerup, Kerteminde Cykelklub
11* 13 3 11 14 3 / 11 / 11
25 / 3
13 / 31 pts. #311 Erling Bønneland, Christiansfeld Cykelmotion
Bjarne Jensen, Christiansfeld Cykelmotion
- 11 14 19 6 6 / 11 / 14
31 / 3
14 / 34 pts. #17 Henning Anderson, Team Hovborg
Erik Therkelsen, Team Hovborg
6 24* - - 4 4 / 6 / 24
34 / 3
15 / 35 pts. #389 Jens Peder Oksbjerg, Sydbyens Cykelklub Kolding
Stig Jørgensen, Sydbyens Cykelklub Kolding
12 - 19 18 5 5 / 12 / 18
35 / 3
16 / 39 pts. #36 Børge Jæger, Bramming Motion
Aksel Thomsen, Bramming Motion
18 16 9 15* 15 9 / 15 / 15
39 / 3
16 / 39 pts. #322 Leif Sigvardt, Fyns Politi Idrætsforening
Hans Åge Hvalsøe Hansen, Fyns Politi Idrætsforening
17 15* 16 14 10 10 / 14 / 15
39 / 3
16 / 39 pts. #367 Freddie Jørgensen, Danfoss Cykel Klub
Jürgen Adelhelm, Danfoss Cykel Klub
12 23 12* 15 17 12 / 12 / 15
39 / 3
19 / 48 pts. #307 Mogens L. Jessen, Esbjerg Cykle Motion
Jørgen Tobiasen, Esbjerg Cykle Motion
20 18 - 15 15* 15 / 15 / 18
48 / 3
20 / 51 pts. #145 Jørgen Villemoes, Esbjerg Cykle Motion
Hans Jørgen Kjøgx, Esbjerg Cykle Motion
20 20 21 - 11 11 / 20 / 20
51 / 3
20 / 51 pts. #303 Henning Halkier, Motionscykelklubben Baghjulet
Nils Laursen, Motionscykelklubben Baghjulet
23 16 15 21 20* 15 / 16 / 20
51 / 3
20 / 51 pts. #331 Mogens Hansen, Kerteminde Cykelklub
Klaus Wulff, Kerteminde Cykelklub
22 - 18 11 - 11 / 18 / 22
51 / 3
23 / 53 pts. #131 Svenne Thiim, Ribe Cycle Club
Peter Søndergaard, Ribe Cycle Club
24* 22 16 20 17 16 / 17 / 20
53 / 3
24 / 13 pts. #2 Finn Jørrald, Billund Cykelmotion
Kedde Olesen, Billund Cykelmotion
4 9* - - - 4 / 9 / -
13 / 2
25 / 30 pts. #47 Erik Damgaard, Faaborg Ski- og Motionsklub
Ernst Petersen, Faaborg Ski- og Motionsklub
18 12 - - - 12 / 18 / -
30 / 2
26 / 9 pts. #357 Daniel Laporte, Sydbyens Cykelklub Kolding
Peer Christensen, Sydbyens Cykelklub Kolding
9 - - - - 9 / - / -
9 / 1
27 / 20 pts. #324 Niels Erik Andersen, Kerteminde Cykelklub
Jørgen Wind, Kerteminde Cykelklub
- 20 - - - 20 / - / -
20 / 1

J

Mixpar til og med 50 år Afd.-placeringer
A1 A2 A3 A4 A5 De 3 bedste
Total
1 / 3 pts. #338 Jacob Stejner Skovsgaard, Nyborg Cykle Klub
Trine Dongsgaard, Nyborg Cykle Klub
1 1 1 1 1 1 / 1 / 1
3 / 3
2 / 6 pts. #201 Anne-Marie Jacobsen, Multi Motion Assens
Rasmus Jacobsen, Multi Motion Assens
2 - 3 2 2 2 / 2 / 2
6 / 3
3 / 9 pts. #21 Johan Olesen, Multi Motion Assens
Hanne Olesen, Multi Motion Assens
3 3 4 3 3 3 / 3 / 3
9 / 3
4 / 10 pts. #365 Nina Jacobsen, Multi Motion Assens
Niels Jacobsen, Multi Motion Assens
8 4 2 5 4 2 / 4 / 4
10 / 3
4 / 10 pts. #373 Sidsel Hald Rahlf, Odense Orienteringsklub
Peter Bjødstrup Jensen, Odense Orienteringsklub
3 2 5 - - 2 / 3 / 5
10 / 3
6 / 14 pts. #371 Ane Gasbjerg, Fredericia Cycle Club
Jens Kenneth Larsen, Fredericia Cycle Club
6 4 7 4 - 4 / 4 / 6
14 / 3
7 / 10 pts. #309 Linda Frandsen, Cykelklubben KÆDEN
Kristian Bork, Cykelklubben KÆDEN
5 - 5* - - 5 / 5 / -
10 / 2
8 / 12 pts. #312 Kristina Heiberg, Nørre Aaby Cykelklub
Kim Christiansen, Nørre Aaby Cykelklub
6 6 - - - 6 / 6 / -
12 / 2

K

Mixpar 51-60 år Afd.-placeringer
A1 A2 A3 A4 A5 De 3 bedste
Total
1 / 4 pts. #69 Lis Jacobsen, Multi Motion Assens
Hugo Nielsen, Multi Motion Assens
5 2 1 1 3 1 / 1 / 2
4 / 3
1 / 4 pts. #250 Lars Kjærulf, Børkop Motions Cyklister
Dorthe Kjærulf, Børkop Motions Cyklister
1 1 3 3 2 1 / 1 / 2
4 / 3
3 / 9 pts. #15 Anya Bekker Thorkilsen, Kerteminde Cykelklub
Jimmy Mangelsen, Kerteminde Cykelklub
7 3 8 5 1* 1 / 3 / 5
9 / 3
3 / 9 pts. #354 Per Østerkjerhuus, Sydbyens Cykelklub Kolding
Mette Dam, Sydbyens Cykelklub Kolding
2 5* 2 - 8 2 / 2 / 5
9 / 3
5 / 10 pts. #363 Kristin Helgeland, Motionscykelklubben Baghjulet
Olaf Nielsen, Motionscykelklubben Baghjulet
4 4 - 2 10 2 / 4 / 4
10 / 3
6 / 12 pts. #340 Stine Bjerrum Møller, Fredericia Cycle Club
Karsten Schibsbye, Fredericia Cycle Club
3 10 6 3* 7 3 / 3 / 6
12 / 3
7 / 14 pts. #202 Inge Dall, Motionscykelklubben Baghjulet
Esben Madsen, Motionscykelklubben Baghjulet
9 5 3 - 6 3 / 5 / 6
14 / 3
8 / 16 pts. #341 Irene Menzi, Multi Motion Assens
Karl Duus Nielsen, Multi Motion Assens
5 9 5 6 8 5 / 5 / 6
16 / 3
9 / 19 pts. #316 Marianne Eriksen, Kerteminde Cykelklub
René Bech Andersen, Kerteminde Cykelklub
7 8 9 7 5 5 / 7 / 7
19 / 3
10 / 20 pts. #359 Gitte Rueløkke Christoffersen, Odense Orienteringsklub
Bjørn Rueløkke Christoffersen, Odense Orienteringsklub
9 11 7 - 4 4 / 7 / 9
20 / 3
11 / 24 pts. #77 Alonso Conde, Motionscykelklubben Baghjulet
Anne Grethe Christensen, Motionscykelklubben Baghjulet
11 5 - 8 11* 5 / 8 / 11
24 / 3

L

Mixpar over 60 år Afd.-placeringer
A1 A2 A3 A4 A5 De 3 bedste
Total
1 / 4 pts. #334 Gitte Spangsberg, Odense Orienteringsklub
Sven Spangsberg, Odense Orienteringsklub
1 8 2 11 1 1 / 1 / 2
4 / 3
2 / 6 pts. #13 Poul Ege Olsen, Cykel Motion Højfyn
Kirsten Egeberg Olsen, Cykel Motion Højfyn
3 1 - 4 2 1 / 2 / 3
6 / 3
3 / 7 pts. #343 Klaus Bøgeholt-Laursen, Motionscykelklubben Baghjulet
Anne Bøgeholt-Laursen, Motionscykelklubben Baghjulet
6 5 1 1 - 1 / 1 / 5
7 / 3
3 / 7 pts. #360 Katalin Bolko Kongstad, Odense Orienteringsklub
Torben Rasmussen, Odense Orienteringsklub
12 1 4* 2 10 1 / 2 / 4
7 / 3
5 / 8 pts. #320 Jørgen Spetzler, Motionscykelklubben Baghjulet
Gitte Hoffmann, Motionscykelklubben Baghjulet
3 1 7 6 4* 1 / 3 / 4
8 / 3
6 / 10 pts. #28 Knud Erik Vork, Motionscykelklubben Baghjulet
Jette Vork, Motionscykelklubben Baghjulet
7 1 5 11 4 1 / 4 / 5
10 / 3
7 / 12 pts. #70 Knud Brorsen, Holsted Cykelmotion
Bente Brorsen, Holsted Cykelmotion
3 5 - 4 6* 3 / 4 / 5
12 / 3
8 / 14 pts. #34 Kirsten Hansen, Christiansfeld Cykelmotion
Mads Thuesen, Christiansfeld Cykelmotion
2 7 5 7 - 2 / 5 / 7
14 / 3
9 / 16 pts. #393 Else Jensen, Motionscykelklubben Baghjulet
Claus Grøngaard, Motionscykelklubben Baghjulet
10 - 3 7 6 3 / 6 / 7
16 / 3
10 / 18 pts. #54 Lone Petersen, Multi Motion Assens
Niels Jørn Jensen, Multi Motion Assens
8 8 - 7 3 3 / 7 / 8
18 / 3
11 / 26 pts. #38 Leif Ravn, Bramming Motion
Lisbeth Dam, Bramming Motion
- 11 9 13 6 6 / 9 / 11
26 / 3
12 / 28 pts. #125 Jes Simonsen, Multi Motion Assens
Lone Jensen, Multi Motion Assens
11 10 - 7 13 7 / 10 / 11
28 / 3
13 / 29 pts. #351 Britta Jørgensen, Odense Orienteringsklub
Jens Dam, Odense Orienteringsklub
9 - 8 - 12 8 / 9 / 12
29 / 3
14 / 12 pts. #160 Arne Larsen, Cykel Motion Højfyn
Susanne Larsen, Cykel Motion Højfyn
- - - 2 10 2 / 10 / -
12 / 2
15 / 9 pts. #72 Lone Fyhn Olesen, Fyns Politi Idrætsforening
Jørgen Olesen, Fyns Politi Idrætsforening
- - - - 9 9 / - / -
9 / 1

N

Kvinder Afd.-placeringer
A1 A2 A3 A4 A5 De 3 bedste
Total
1 / 3 pts. #181 Malene Bredahl, Odense Orienteringsklub
Tine Amstrup-Hansen, Odense Orienteringsklub
1* 1* 1 1 2 1 / 1 / 1
3 / 3
2 / 6 pts. #304 Line King, Bogense Cykelklub
Sara Maria Wandt, Kolding Bicycle Club
2 - 3 - 1 1 / 2 / 3
6 / 3
3 / 7 pts. #308 Ulla Brodersen, Cykelklubben KÆDEN
Mette Hjelmborg, Cykelklubben KÆDEN
3 2 2 5 3 2 / 2 / 3
7 / 3
4 / 8 pts. #133 Trine Tangaa, Multi Motion Assens
Vivian Tangaa, Multi Motion Assens
3 2 13 3 5 2 / 3 / 3
8 / 3
5 / 13 pts. #372 Linda Antonsen, Nørre Aaby Cykelklub
Jeanette Madsen, Nørre Aaby Cykelklub
6 6 3 - 4 3 / 4 / 6
13 / 3
6 / 14 pts. #75 Ulla Schmidt, Holsted Cykelmotion
Lone Hagedorn Nielsen, Holsted Cykelmotion
3 5 6 - 7 3 / 5 / 6
14 / 3
7 / 15 pts. #19 Hanne Popp, Bredballe Idrætsforening
Rie Moos Villumsen, Bredballe Idrætsforening
10* 11 5 2 8 2 / 5 / 8
15 / 3
8 / 19 pts. #40 Charlotte Friis, Billund Cykelmotion
Gitte Rahbek Sørensen, Billund Cykelmotion
7 4 11 8 - 4 / 7 / 8
19 / 3
9 / 20 pts. #20 Bettina Frederiksen, Fredericia Triathlon Team
Lone Thybo, Motionscykelklubben Baghjulet
- 9 6 5 11 5 / 6 / 9
20 / 3
10 / 22 pts. #329 Tina Mechlenborg, Fredericia Triathlon Team
Mette Bjeld, Fredericia Triathlon Team
8 11 12 3 12 3 / 8 / 11
22 / 3
11 / 23 pts. #310 Tina Folsach, Billund Cykelmotion
Charlotte Honoré Ehmsen, Billund Cykelmotion
11 - 8 5 10 5 / 8 / 10
23 / 3
12 / 26 pts. #337 Helle Stougård, Motionscykelklubben Baghjulet
Dorte Schmidt, Motionscykelklubben Baghjulet
11 8 8 10 13 8 / 8 / 10
26 / 3
12 / 26 pts. #362 Hanne Norup, Vejle Cykel Motion
Mette Refslund, Motionscykelklubben Baghjulet
9 9 8* 9 9 8 / 9 / 9
26 / 3
14 / 28 pts. #150 Amanda Friis, Holsted Cykelmotion
Mette Meng Nielsen, Holsted Cykelmotion
11 6* 13 11 13 6 / 11 / 11
28 / 3
15 / 35 pts. #392 Litta Lauth, Vejle Cykel Motion
Susanne Jensen, Vejle Cykel Motion
- 14 15 - 6 6 / 14 / 15
35 / 3
16 / 22 pts. #301 Jeanette Borch Lind, Billund Cykelmotion
Ulla Tronborg Nielsen, Billund Cykelmotion
11 11 - - - 11 / 11 / -
22 / 2
17 / 30 pts. #74 Charlotte Boye, Fredericia Triathlon Team
Louise Lyneborg, Fredericia Triathlon Team
15 15 - - - 15 / 15 / -
30 / 2

O

Elcykler Afd.-placeringer
A1 A2 A3 A4 A5 De 3 bedste
Total
1 / 3 pts. #352 Lars Strøm Hansen, Motionscykelklubben Baghjulet
Søren Holmgaard, Motionscykelklubben Baghjulet
2 1 1 2 1 1 / 1 / 1
3 / 3
2 / 4 pts. #339 Kai Juul Jensen, Motionscykelklubben Baghjulet
Kenneth Dini, Motionscykelklubben Baghjulet
1 2 2 1* 2 1 / 1 / 2
4 / 3
3 / 9 pts. #18 Poul Andersen, Motionscykelklubben Baghjulet
Hans Erik Brønserud, Motionscykelklubben Baghjulet
3 - 3 3 - 3 / 3 / 3
9 / 3

P

Forælder og barn Afd.-placeringer
A1 A2 A3 A4 A5 De 3 bedste
Total
1 / 3 pts. #323 Jannie Søgaard, Billund Cykelmotion
Mille Søgaard, Billund Cykelmotion
1 1 1* - 2 1 / 1 / 1
3 / 3
2 / 4 pts. #50 Poul Eskelund, Ribe Cycle Club
Mads Eskelund, Ribe Cycle Club
2 5 2 1* 1 1 / 1 / 2
4 / 3
3 / 8 pts. #391 Marcus Klindt, Rødekro Cycle Club
Esben Klindt, Rødekro Cycle Club
- 3 3 2 3 2 / 3 / 3
8 / 3
4 / 6 pts. #10 Bent K. Thomsen, Sydbyens Cykelklub Kolding
Thomas K. Daugaard, Sydbyens Cykelklub Kolding
4 2 - - - 2 / 4 / -
6 / 2
4 / 6 pts. #315 Jens Daugaard, Sydbyens Cykelklub Kolding
Christian Daugaard, Sydbyens Cykelklub Kolding
3 3 - - - 3 / 3 / -
6 / 2