Gå til

Resultat afdeling 1

TIP! Rotér mobilen for at se detaljer
KLASSE A/A Kvinder til og med 50 år
#317/A
Line King, Bogense Cykelklub
Sara Maria Wandt, Kolding Bicycle Club
60 points / placering 1 / Starttid: 10:24 - Sluttid: 11:50 = 86 min.
Svarpts: 45 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
B
C
4
B
B
5

C
6
C
C
7
A
A
8
B
B
9
B
B
10
A
A
11

A
12
A
A
#49/A
Mette Bjeld, Fredericia Triathlon Team
Tina Mechlenborg, Fredericia Triathlon Team
45 points / placering 2 / Starttid: 10:06 - Sluttid: 11:26 = 80 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1
A
A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9

B
10

A
11
C
A
12
A
A
#181/A
Malene Bredahl, Odense Orienteringsklub
Tine Amstrup-Hansen, Odense Orienteringsklub
45 points / placering 2 / Starttid: 10:37 - Sluttid: 12:10 = 93 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: -3 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6
X
C
7
X
A
8
B
B
9
B
B
10
A
A
11
B
A
12
A
A
#150/A
Amanda Friis, Holsted Cykelmotion
Mette Meng Nielsen, Holsted Cykelmotion
39 points / placering 4 / Starttid: 10:35 - Sluttid: 12:03 = 88 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9

B
10
A
A
11

A
12
A
A
#344/A
Ulla Schmidt , Holsted Cykelmotion
Lone Hagedorn Nielsen, Holsted Cykelmotion
39 points / placering 4 / Starttid: 10:34 - Sluttid: 12:04 = 90 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6
B
C
7
A
A
8
B
B
9
B
B
10

A
11
A
A
12
A
A
#133/A
Vivian Tangaa, Multi Motion Assens
Trine Tangaa, Multi Motion Assens
36 points / placering 6 / Starttid: 10:31 - Sluttid: 11:58 = 87 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
A
A
2

A
3
C
C
4
A
B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
B
B
10
B
A
11

A
12
B
A
#210/A
Tina Folsach, Billund Cykelmotion
Charlotte Honoré Ehmsen, Billund Cykelmotion
31 points / placering 7 / Starttid: 10:23 - Sluttid: 11:58 = 95 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: -5 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4
A
B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
B
B
10
A
A
11
B
A
12
A
A
#313/A
Jeanne Skøtte Kaltoft, Nørre Aaby Cykelklub
Kristina Heiberg, Nørre Aaby Cykelklub
KLASSE B/B Kvinder 51 år og opefter
#19/B
Hanne Popp, Bredballe Idrætsforening
Rie Moos Villumsen , Bredballe Idrætsforening
51 points / placering 1 Solo/ Starttid: 10:06 - Sluttid: 11:35 = 89 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 27 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9

B
10
A
A
11

A
12
A
A
#301/B
Ulla Brodersen, Cykelklubben KÆDEN
Mette Hjelmborg, Cykelklubben KÆDEN
48 points / placering 2 / Starttid: 10:02 - Sluttid: 11:32 = 90 min.
Svarpts: 21 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 27 / Strafpts: 0
1
A
A
2

A
3
X
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9

B
10
A
A
11

A
12

A
#46/B
Lis Sølbeck Christensen, Kolding Triathlon Klub
Gitte Kildbane, Kolding Triathlon Klub
45 points / placering 3 / Starttid: 10:35 - Sluttid: 12:01 = 86 min.
Svarpts: 18 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 27 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3

C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9

B
10
A
A
11

A
12
A
A
#336/B
Susan Herforth, Nørre Aaby Cykelklub
Jeanette Vesterlund Madsen, Nørre Aaby Cykelklub
45 points / placering 3 / Starttid: 10:00 - Sluttid: 11:25 = 85 min.
Svarpts: 18 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 27 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3

C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9

B
10
A
A
11

A
12
A
A
#376/B Gæst
Annelise MacLassen, GÆST
(Solo kører), GÆST
41 points / placering 5 Solo/ Starttid: 10:42 - Sluttid: 12:13 = 91 min.
Svarpts: 15 / Tidstraf: -1 / Bonuspts: 27 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9

B
10
C
A
11

A
12

A
#310/B
Rikke Brandt Jespersen, Odense Orienteringsklub
Lisbeth Skovbjerg, Odense Orienteringsklub
39 points / placering 5 / Starttid: 10:39 - Sluttid: 12:08 = 89 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 12 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
B
B
10
C
A
11

A
12
A
A
#40/B
Charlotte Friis, Billund Cykelmotion
Gitte Rahbek, Billund Cykelmotion
32 points / placering 6 / Starttid: 10:29 - Sluttid: 12:00 = 91 min.
Svarpts: 21 / Tidstraf: -1 / Bonuspts: 12 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
B
B
10
B
A
11

A
12

A
#312/B
Pernille Rise, Billund Cykelmotion
Vivi Tronborg, Billund Cykelmotion
29 points / placering 7 / Starttid: 10:31 - Sluttid: 12:02 = 91 min.
Svarpts: 18 / Tidstraf: -1 / Bonuspts: 12 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
X
B
10
A
A
11

A
12

A
#321/B
Katinka Haader, Cyklemotion Odense
Jane Svingelberg, Cyklemotion Odense
21 points / placering 8 / Starttid: 10:28 - Sluttid: 11:46 = 78 min.
Svarpts: 21 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
A
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
B
B
10
A
A
11

A
12

A
#29/B
Dorte Brock Johansen, IAK
Rikke Hauerslev, IAK
18 points / placering 9 / Starttid: 10:38 - Sluttid: 11:55 = 77 min.
Svarpts: 6 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 12 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
X
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9

B
10
X
A
11

A
12

A
#20/B
Bettina Frederiksen, Fredericia Triathlon Team
Lone Thybo, Motionscykelklubben Baghjulet
KLASSE C/C Mixpar til og med 50 år
#10/C
Jacob Stejner Skovsgaard, Nyborg Cykle Klub
Trine Dongsgaard, Nyborg Cykle Klub
66 points / placering 1 / Starttid: 10:40 - Sluttid: 12:03 = 83 min.
Svarpts: 51 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1
A
A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6
C
C
7
A
A
8
B
B
9
X
B
10
A
A
11
A
A
12
A
A
#358/C
Ane Gasbjerg, Fredericia Cycle Club
Jens Kenneth Larsen, Fredericia Cycle Club
51 points / placering 2 / Starttid: 10:10 - Sluttid: 11:40 = 90 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
B
B
10
A
A
11
A
A
12
A
A
#201/C
Anne-Marie Jacobsen, Multi Motion Assens
Rasmus Jacobsen, Multi Motion Assens
48 points / placering 3 / Starttid: 10:28 - Sluttid: 11:55 = 87 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4
B
B
5

C
6

C
7

A
8
A
B
9

B
10
A
A
11
A
A
12
A
A
#212/C
Hanne Olesen, Multi Motion Assens
Johan Olesen, Multi Motion Assens
45 points / placering 4 / Starttid: 10:29 - Sluttid: 11:57 = 88 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1
A
A
2

A
3
A
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9

B
10

A
11
A
A
12
A
A
#39/C
Nina Louise Jacobsen, Multi Motion Assens
Niels Jacobsen, Multi Motion Assens
31 points / placering 5 / Starttid: 10:30 - Sluttid: 12:08 = 98 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: -8 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3

C
4

B
5

C
6
B
C
7
A
A
8
A
B
9
B
B
10
A
A
11

A
12

A
KLASSE D/D Mixpar 51-58 år
#250/D
Lars Kjærulf, Børkop Motions Cyklister
Dorthe Kjærulf, Børkop Motions Cyklister
66 points / placering 1 / Starttid: 10:24 - Sluttid: 11:50 = 86 min.
Svarpts: 51 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1
A
A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6
C
C
7
A
A
8
B
B
9
C
B
10
A
A
11
B
A
12
A
A
#362/D
Mette Dam, Sydbyens Cykelklub Kolding
Per Østerkjerhuus, Sydbyens Cykelklub Kolding
57 points / placering 2 / Starttid: 10:40 - Sluttid: 12:10 = 90 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6
A
C
7
A
A
8
B
B
9
B
B
10
C
A
11
A
A
12
A
A
#69/D
Hugo Nielsen, Multi Motion Assens
Lis Jacobsen, Nyborg Cykle Klub
41 points / placering 3 / Starttid: 10:32 - Sluttid: 12:09 = 97 min.
Svarpts: 48 / Tidstraf: -7 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4
C
B
5

C
6
A
C
7
A
A
8
B
B
9
B
B
10
A
A
11
A
A
12
A
A
#333/D
Karsten Schibsbye, Fredericia Cycle Club
Stine Bjerrum Mølller, Fredericia Cycle Club
36 points / placering 4 / Starttid: 10:21 - Sluttid: 11:36 = 75 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
A
A
2

A
3
C
C
4
A
B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
B
B
10
A
A
11

A
12

A
#147/D
Marianne Eriksen, Kerteminde Cykelklub
René Bech Andersen, Kerteminde Cykelklub
30 points / placering 5 / Starttid: 10:04 - Sluttid: 11:31 = 87 min.
Svarpts: 15 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
X
C
4

B
5

C
6
A
C
7
X
A
8
B
B
9
B
B
10

A
11

A
12
X
A
#324/D
Irene Menzi, Multi Motion Assens
Karl Duus Nielsen, Multi Motion Assens
#341/D
Anja Bekker Thorkilsen, Kerteminde Cykelklub
Jimmy Mangelsen, Kerteminde Cykelklub
#372/D
Claus Rousing Frederiksen, Fredericia Cycle Club
Tina Aabo Frederiksen, Fredericia Cycle Club
KLASSE E/E Mixpar 59-65 år
#144/E
Torben Rasmussen, Odense Orienteringsklub
Katalin Bolko Kongstad, Odense Orienteringsklub
52 points / placering 1 / Starttid: 10:39 - Sluttid: 12:11 = 92 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: -2 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6
C
C
7
A
A
8
B
B
9
O
B
10
A
A
11

A
12
A
A
#343/E
Stinne Gry Glerup, Kerteminde Cykelklub
Anker U. Glerup, Kerteminde Cykelklub
48 points / placering 2 / Starttid: 10:01 - Sluttid: 11:31 = 90 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6
C
C
7
A
A
8
B
B
9
C
B
10
X
A
11

A
12
A
A
#34/E
Kirsten Hansen, Christiansfeld Cykelmotion
Mads Thuesen, Christiansfeld Cykelmotion
42 points / placering 3 / Starttid: 10:25 - Sluttid: 11:50 = 85 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
A
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9

B
10
A
A
11
A
A
12
A
A
#329/E
Gitte Christoffersen, Odense Orienteringsklub
Bjørn Christoffersen, Odense Orienteringsklub
36 points / placering 4 / Starttid: 10:40 - Sluttid: 12:13 = 93 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: -3 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
B
B
10
A
A
11
B
A
12
A
A
#320/E
Anne Bøgeholt-Laursen, Motionscykelklubben Baghjulet
Klaus Bøgeholt-Laursen, Motionscykelklubben Baghjulet
35 points / placering 5 / Starttid: 10:21 - Sluttid: 11:52 = 91 min.
Svarpts: 21 / Tidstraf: -1 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6
X
C
7
A
A
8
B
B
9

B
10
B
A
11

A
12

A
#339/E
Kristin Helgeland, Motionscykelklubben Baghjulet
Olaf Nielsen, Motionscykelklubben Baghjulet
33 points / placering 6 / Starttid: 10:17 - Sluttid: 11:40 = 83 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
A
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
B
B
10
A
A
11
A
A
12
A
A
#70/E
Knud Brorsen, Holsted Cykelmotion
Bente Marianne Brorsen, Holsted Cykelmotion
21 points / placering 7 / Starttid: 10:37 - Sluttid: 12:10 = 93 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: -3 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
C
B
9
B
B
10
X
A
11
A
A
12
B
A
#125/E
Jes Simonsen, Multi Motion Assens
Lone Jensen, Multi Motion Assens
12 points / placering 8 / Starttid: 10:34 - Sluttid: 11:51 = 77 min.
Svarpts: 12 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9

B
10
X
A
11
X
A
12

A
KLASSE F/F Mixpar over 65 år
#13/F
Ege Olsen, Cykel Motion Højfyn
Kirsten Egeberg Olsen, Cykel Motion Højfyn
54 points / placering 1 / Starttid: 10:08 - Sluttid: 11:33 = 85 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1
A
A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6
C
C
7

A
8
B
B
9

B
10

A
11
A
A
12
A
A
#146/F
Gitte Hoffmann, Motionscykelklubben Baghjulet
Jørgen Spetzler, Motionscykelklubben Baghjulet
30 points / placering 2 / Starttid: 10:14 - Sluttid: 11:37 = 83 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
A
A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
B
B
10
B
A
11

A
12

A
#28/F
Knud Erik Vork, Motionscykelklubben Baghjulet
Jette Vork, Motionscykelklubben Baghjulet
24 points / placering 3 / Starttid: 10:18 - Sluttid: 11:37 = 79 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9

B
10
B
A
11
A
A
12
C
A
#38/F
Leif Ravn, Bramming Motion
Lisbeth Dam, Bramming Motion
24 points / placering 3 / Starttid: 10:04 - Sluttid: 11:31 = 87 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
B
B
10

A
11
A
A
12

A
#374/F
Britta Jørgensen, Odense Orienteringsklub
Jens Dam, Odense Orienteringsklub
24 points / placering 3 / Starttid: 10:41 - Sluttid: 12:05 = 84 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
B
B
10

A
11
A
A
12

A
#54/F
Lone Petersen, Multi Motion Assens
Niels Jørn Jensen, Multi Motion Assens
10 points / placering 6 / Starttid: 10:36 - Sluttid: 12:14 = 98 min.
Svarpts: 18 / Tidstraf: -8 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
X
C
4

B
5

C
6

C
7
X
A
8
B
B
9
B
B
10

A
11

A
12
A
A
#73/F
Sven Spangsberg Nielsen, Odense Orienteringsklub
Gitte Nielsen, Odense Orienteringsklub
#307/F
Else Jensen, Motionscykelklubben Baghjulet
Claus Grøngaard, Motionscykelklubben Baghjulet
KLASSE G/G Mænd til og med 50 år
#370/G Gæst
Bjarne Hoffman, GÆST
Johan MacLassen, GÆST
75 points / placering 1 / Starttid: 10:42 - Sluttid: 12:05 = 83 min.
Svarpts: 60 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1
A
A
2

A
3
C
C
4
C
B
5

C
6
C
C
7
A
A
8
B
B
9
B
B
10
A
A
11
A
A
12
A
A
#84/G
Claus Iversen, Christiansfeld Cykelmotion
Anders Christensen, Christiansfeld Cykelmotion
73 points / placering 1 / Starttid: 10:25 - Sluttid: 11:57 = 92 min.
Svarpts: 60 / Tidstraf: -2 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1
A
A
2

A
3
C
C
4
C
B
5

C
6
C
C
7
A
A
8
B
B
9
B
B
10
A
A
11
A
A
12
A
A
#98/G
Per Poulsen, Nørre Aaby Cykelklub
Sören Kronborg Kruse, Nørre Aaby Cykelklub
72 points / placering 2 Solo/ Starttid: 10:18 - Sluttid: 11:51 = 93 min.
Svarpts: 60 / Tidstraf: -3 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1
A
A
2

A
3
C
C
4
B
B
5

C
6
B
C
7
A
A
8
B
B
9
B
B
10
A
A
11
A
A
12
A
A
#325/G
John Drejer Rasmussen, Vejle Cykel Motion
Jan Mahler Hansen, Vejle Cykel Motion
71 points / placering 3 / Starttid: 10:30 - Sluttid: 12:01 = 91 min.
Svarpts: 57 / Tidstraf: -1 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1
A
A
2

A
3
C
C
4
B
B
5

C
6
C
C
7
A
A
8
B
B
9
B
B
10
C
A
11
C
A
12
A
A
#118/G
Anders Holm, Fredericia Triathlon Team
Simon Ørum, Fredericia Cycle Club
69 points / placering 4 Solo/ Starttid: 10:16 - Sluttid: 11:36 = 80 min.
Svarpts: 54 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1
B
A
2

A
3
C
C
4
A
B
5

C
6
C
C
7
A
A
8
B
B
9
B
B
10
A
A
11
B
A
12
A
A
#100/G
Martin Hansen, Nørre Aaby Cykelklub
Ryan Kærgaard , Nørre Aaby Cykelklub
62 points / placering 5 / Starttid: 10:19 - Sluttid: 11:50 = 91 min.
Svarpts: 48 / Tidstraf: -1 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1
B
A
2

A
3
C
C
4
A
B
5

C
6
C
C
7

A
8
B
B
9
B
B
10
A
A
11
B
A
12
A
A
#62/G
Henrik Norup, Le Pedaleur De Charme
Jonas Vesterlund, Sydbyens Cykelklub Kolding
60 points / placering 6 Solo/ Starttid: 10:08 - Sluttid: 11:38 = 90 min.
Svarpts: 45 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1
C
A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6
C
C
7
A
A
8
A
B
9
C
B
10
A
A
11
A
A
12
B
A
#353/G
Martin Høgsbjerg, Danfoss Cykel Klub
Allan Petersen Norn, Danfoss Cykel Klub
60 points / placering 6 / Starttid: 10:13 - Sluttid: 11:40 = 87 min.
Svarpts: 45 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6
C
C
7
A
A
8
B
B
9
B
B
10
A
A
11
B
A
12
A
A
#12/G
Jacob Antonsen, Nørre Aaby Cykelklub
Søren Kaltoft , Nørre Aaby Cykelklub
54 points / placering 8 / Starttid: 10:17 - Sluttid: 11:44 = 87 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
B
C
4
A
B
5

C
6
C
C
7

A
8
B
B
9
B
B
10
A
A
11
B
A
12
A
A
#216/G
Kenneth Nielsen, Cykel Motion Højfyn
Morten Skjold, Cykel Motion Højfyn
54 points / placering 8 / Starttid: 10:10 - Sluttid: 11:40 = 90 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1
B
A
2

A
3
C
C
4
B
B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9

B
10
A
A
11
B
A
12
A
A
#180/G
Thomas Dam, Askov Mudeaters
Kenneth Laugesen, Askov Mudeaters
44 points / placering 10 / Starttid: 10:09 - Sluttid: 11:40 = 91 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: -1 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1
A
A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
C
B
10

A
11
X
A
12
A
A
#8/G
Kristian Gren, Motionscykelklubben Baghjulet
Simon Gren, Motionscykelklubben Baghjulet
42 points / placering 11 / Starttid: 10:23 - Sluttid: 12:02 = 99 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: -9 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
B
C
4
B
B
5

C
6
X
C
7
X
A
8
B
B
9
B
B
10
A
A
11
B
A
12
A
A
#35/G
Jesper Janken, Holsted Cykelmotion
Anders Janken, Holsted Cykelmotion
41 points / placering 12 / Starttid: 10:33 - Sluttid: 12:04 = 91 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: -1 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1
X
A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
B
B
10

A
11
B
A
12
A
A
#330/G
Claus Nielsen , Sydbyens Cykelklub Kolding
Nicklas Nielsen , Sydbyens Cykelklub Kolding
27 points / placering 13 / Starttid: 10:41 - Sluttid: 12:07 = 86 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
X
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
B
B
10
A
A
11
B
A
12
A
A
#318/G
Martin Vad Nielsen, Holsted Cykelmotion
Casper Stenomgård Jensen, Holsted Cykelmotion
20 points / placering 14 / Starttid: 10:34 - Sluttid: 12:08 = 94 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: -4 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4
B
B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9

B
10
A
A
11

A
12

A
#377/G
Sebastian Burhøj, Hoptrup-Marstrup Idrætsforening
Troels Nørmark Lund, IAK
15 points / placering 15 / Starttid: 10:43 - Sluttid: 12:09 = 86 min.
Svarpts: 15 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3

C
4

B
5

C
6
X
C
7

A
8
B
B
9

B
10
A
A
11
B
A
12
X
A
#375/G
Marcus Klindt , Rødekro Cycle Club
Esben Klindt , Rødekro Cycle Club
KLASSE H/H Mænd 51-55 år
#199/H
Jens Peter Clausen, Fredericia Cycle Club
Claus Krum, Fredericia Cycle Club
78 points / placering 1 Solo/ Starttid: 10:18 - Sluttid: 11:48 = 90 min.
Svarpts: 51 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 27 / Strafpts: 0
1
A
A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6
C
C
7
A
A
8
B
B
9
B
B
10
A
A
11

A
12
A
A
#207/H
Henrik Nørby, Svendborg Mountainbike Club
Tomas Valling , Svendborg Mountainbike Club
76 points / placering 2 / Starttid: 10:36 - Sluttid: 12:08 = 92 min.
Svarpts: 51 / Tidstraf: -2 / Bonuspts: 27 / Strafpts: 0
1
A
A
2

A
3
C
C
4
X
B
5

C
6
C
C
7
A
A
8
B
B
9
B
B
10
A
A
11

A
12
A
A
#130/H
Flemming Lundsgaard , Børkop Motions Cyklister
Søren Ladegaard , Børkop Motions Cyklister
72 points / placering 3 / Starttid: 10:26 - Sluttid: 11:56 = 90 min.
Svarpts: 45 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 27 / Strafpts: 0
1
A
A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6
C
C
7
A
A
8
B
B
9
B
B
10

A
11

A
12
A
A
#350/H
Martin Strand, Sydbyens Cykelklub Kolding
Andrew Bridgens, Sydbyens Cykelklub Kolding
71 points / placering 4 / Starttid: 10:40 - Sluttid: 12:17 = 97 min.
Svarpts: 51 / Tidstraf: -7 / Bonuspts: 27 / Strafpts: 0
1
A
A
2

A
3
C
C
4
B
B
5

C
6
X
C
7
A
A
8
B
B
9
B
B
10
A
A
11

A
12
A
A
#355/H
Jørgen Holm, Danfoss Cykel Klub
Michael Jensen, Danfoss Cykel Klub
68 points / placering 5 / Starttid: 10:11 - Sluttid: 11:45 = 94 min.
Svarpts: 45 / Tidstraf: -4 / Bonuspts: 27 / Strafpts: 0
1
A
A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6
C
C
7
A
A
8
B
B
9
B
B
10

A
11

A
12
A
A
#64/H
Henrik Thrane Hansen, Vejle Cykel Motion
Kent Tranberg Pedersen, Vejle Cykel Motion
62 points / placering 6 / Starttid: 10:33 - Sluttid: 12:04 = 91 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: -1 / Bonuspts: 27 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4
B
B
5

C
6
C
C
7

A
8
B
B
9

B
10
A
A
11

A
12
A
A
#101/H
Henrik Holst, Ribe Cycle Club
Kim Jul Lassen, Ribe Cycle Club
62 points / placering 6 / Starttid: 10:32 - Sluttid: 12:09 = 97 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: -7 / Bonuspts: 27 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
A
C
4
B
B
5

C
6
C
C
7
A
A
8
B
B
9
B
B
10
B
A
11

A
12
A
A
#90/H
Carsten Nommensen , Børkop Motions Cyklister
Torben Müller , Børkop Motions Cyklister
60 points / placering 8 / Starttid: 10:25 - Sluttid: 11:55 = 90 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 27 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
X
C
4
A
B
5

C
6
C
C
7
A
A
8
B
B
9
X
B
10
A
A
11

A
12
A
A
#357/H
Lars Jessen, Askov Mudeaters
Anders Teglgaard Madsen, Askov Mudeaters
59 points / placering 9 / Starttid: 10:08 - Sluttid: 11:39 = 91 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: -1 / Bonuspts: 27 / Strafpts: 0
1
A
A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
B
B
10
A
A
11

A
12

A
#16/H
Niels Chr. Markussen, Nørre Aaby Cykelklub
Bent-Ove Madsen, Nørre Aaby Cykelklub
57 points / placering 10 / Starttid: 10:01 - Sluttid: 11:29 = 88 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 27 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4
A
B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
C
B
10
A
A
11

A
12
A
A
#306/H
Heine Pedersen, Cykel Motion Højfyn
Steen Hansen, Cykel Motion Højfyn
57 points / placering 10 / Starttid: 10:09 - Sluttid: 11:42 = 93 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: -3 / Bonuspts: 27 / Strafpts: 0
1
B
A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6
X
C
7
X
A
8
B
B
9
B
B
10
A
A
11

A
12
B
A
#14/H
Ole Nikolajsen, Fredericia Triathlon Team
Martin Bjeld, Fredericia Triathlon Team
54 points / placering 12 / Starttid: 10:14 - Sluttid: 11:41 = 87 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 27 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
X
C
4

B
5

C
6
C
C
7
X
A
8
B
B
9
B
B
10
A
A
11

A
12
C
A
#32/H
Philip Melchiors, Askov Mudeaters
Mogens Sundorf Christensen, Askov Mudeaters
54 points / placering 12 / Starttid: 10:07 - Sluttid: 11:37 = 90 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 27 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4
X
B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
C
B
10
A
A
11

A
12
A
A
#6/H
Brian Skinnerup, Bramming Motion
Thomas Brynning, Børkop Motions Cyklister
51 points / placering 14 / Starttid: 10:04 - Sluttid: 11:29 = 85 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 27 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4
X
B
5

C
6

C
7

A
8
A
B
9
C
B
10
A
A
11

A
12
A
A
#31/H
Finn Bay Christensen, Kolding Triathlon Klub
Leon Kildbane, Kolding Triathlon Klub
50 points / placering 15 / Starttid: 10:34 - Sluttid: 12:05 = 91 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: -1 / Bonuspts: 27 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4
A
B
5

C
6
C
C
7

A
8
X
B
9
B
B
10

A
11

A
12
B
A
#359/H
Thomas Juul, IAK
Peter Hvid Knudsen, IAK
48 points / placering 16 / Starttid: 10:37 - Sluttid: 12:03 = 86 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4
B
B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
B
B
10
B
A
11
X
A
12
A
A
#41/H
Jens Ravn Friis , Sydbyens Cykelklub Kolding
Christian Fogh, Sydbyens Cykelklub Kolding
42 points / placering 17 / Starttid: 10:41 - Sluttid: 12:08 = 87 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 12 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4
X
B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
B
B
10
A
A
11

A
12
A
A
#59/H
Per Engelbrecht, Børkop Motions Cyklister
Lars Cardiff, Børkop Motions Cyklister
42 points / placering 17 Solo/ Starttid: 10:24 - Sluttid: 11:52 = 88 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 12 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4
X
B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
B
B
10
A
A
11

A
12
A
A
#80/H
Per-Ole Jensen, Cykelklubben KÆDEN
Martin Petersen, Cykelklubben KÆDEN
42 points / placering 17 / Starttid: 10:03 - Sluttid: 11:33 = 90 min.
Svarpts: 15 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 27 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
X
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
C
B
10
B
A
11

A
12
B
A
#302/H
Kim Holst, Kolding Bicycle Club
Lars Haldborg Thomsen, Kolding Bicycle Club
41 points / placering 20 / Starttid: 10:10 - Sluttid: 11:50 = 100 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: -10 / Bonuspts: 27 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
X
C
4

B
5

C
6
A
C
7
A
A
8
B
B
9

B
10
B
A
11

A
12
A
A
#354/H
Frank Rugbjerg Hansen, Danfoss Cykel Klub
Claus Larsen, Danfoss Cykel Klub
39 points / placering 21 Solo/ Starttid: 10:13 - Sluttid: 11:49 = 96 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: -6 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
B
B
10
A
A
11

A
12
A
A
#347/H
Niels Aagaard, Motionscykelklubben Baghjulet
Claus Rutzou , Motionscykelklubben Baghjulet
37 points / placering 22 / Starttid: 10:21 - Sluttid: 11:59 = 98 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: -8 / Bonuspts: 12 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4
A
B
5

C
6
X
C
7
X
A
8
B
B
9
B
B
10
A
A
11

A
12
A
A
#332/H
Morten Vilhelm, Billund Cykelmotion
Bent Thomassen, Billund Cykelmotion
36 points / placering 23 / Starttid: 10:30 - Sluttid: 11:57 = 87 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 12 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
X
C
4
X
B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
B
B
10
A
A
11

A
12
A
A
#349/H
Rasmus Palmelund Jakobsen, Bredballe Idrætsforening
Allan Rousing, Bredballe Idrætsforening
36 points / placering 23 / Starttid: 10:05 - Sluttid: 11:27 = 82 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 12 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
B
B
10
A
A
11

A
12

A
#300/H
Martin Sloth Møller , Børkop Motions Cyklister
Torben Marquardsen , Børkop Motions Cyklister
34 points / placering 25 / Starttid: 10:27 - Sluttid: 11:59 = 92 min.
Svarpts: 21 / Tidstraf: -2 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1
X
A
2

A
3

C
4
B
B
5

C
6
X
C
7
X
A
8
B
B
9

B
10
A
A
11

A
12
C
A
#88/H
Søren Andersen, Nørre Aaby Cykelklub
Michael Johansen, Nørre Aaby Cykelklub
32 points / placering 26 / Starttid: 10:16 - Sluttid: 11:53 = 97 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: -7 / Bonuspts: 12 / Strafpts: 0
1
B
A
2

A
3
C
C
4
C
B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
C
B
10
B
A
11

A
12

A
#356/H
Poul Rajendran Nielsen, Danfoss Cykel Klub
Per Skipper, Danfoss Cykel Klub
18 points / placering 27 / Starttid: 10:12 - Sluttid: 11:24 = 72 min.
Svarpts: 18 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3

C
4
C
B
5

C
6

C
7

A
8
C
B
9
B
B
10
A
A
11

A
12

A
#314/H
Kim Frost, Nørre Aaby Cykelklub
Kim Christiansen, Nørre Aaby Cykelklub
KLASSE I/I Mænd 56-60 år
#99/I
Michael Glaser, Christiansfeld Cykelmotion
Finn Kragelund, Christiansfeld Cykelmotion
64 points / placering 1 / Starttid: 10:21 - Sluttid: 11:56 = 95 min.
Svarpts: 54 / Tidstraf: -5 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4
B
B
5

C
6
C
C
7
A
A
8
B
B
9
B
B
10
A
A
11
A
A
12
A
A
#234/I
Søren Lund, Motionscykelklubben Baghjulet
Jan Ager, Motionscykelklubben Baghjulet
63 points / placering 2 / Starttid: 10:14 - Sluttid: 11:44 = 90 min.
Svarpts: 48 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6
C
C
7
A
A
8
B
B
9
B
B
10
A
A
11
A
A
12
A
A
#367/I
Charles Mejner Thorarinsson, Le Pedaleur De Charme
Knud Pedersen, Le Pedaleur De Charme
60 points / placering 3 / Starttid: 10:02 - Sluttid: 11:32 = 90 min.
Svarpts: 45 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6
C
C
7
A
A
8
B
B
9
B
B
10
C
A
11
A
A
12
A
A
#361/I
Niels Westergaard , Sydbyens Cykelklub Kolding
Rene Jacobsen, Sydbyens Cykelklub Kolding
57 points / placering 4 / Starttid: 10:42 - Sluttid: 12:10 = 88 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4
X
B
5

C
6
C
C
7
A
A
8
B
B
9
B
B
10
B
A
11
A
A
12
B
A
#326/I
Niels Erik Andersen, Vejle Cykel Motion
Jan Thorsen, Vejle Cykel Motion
54 points / placering 5 / Starttid: 10:27 - Sluttid: 11:56 = 89 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
A
C
4

B
5

C
6
C
C
7

A
8
B
B
9
B
B
10
A
A
11
A
A
12
A
A
#7/I
Jens Jensen, Ribe Cycle Club
Thorben Sørensen, Ribe Cycle Club
51 points / placering 6 / Starttid: 10:26 - Sluttid: 11:52 = 86 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6
C
C
7
X
A
8
B
B
9
B
B
10
A
A
11
A
A
12
X
A
#304/I
Jan Søe Dybdal, Fredericia Triathlon Team
Jørgen Trier, Fredericia Triathlon Team
51 points / placering 6 / Starttid: 10:05 - Sluttid: 11:38 = 93 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: -3 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4
C
B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
B
B
10
A
A
11
A
A
12
A
A
#42/I
Flemming Breum, Børkop Motions Cyklister
Claus Nielsen, Børkop Motions Cyklister
48 points / placering 8 / Starttid: 10:17 - Sluttid: 11:47 = 90 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
B
C
4
X
B
5

C
6
C
C
7
A
A
8
B
B
9
B
B
10
X
A
11
B
A
12
B
A
#196/I
Thomas Ralf Poulsen, Børkop Motions Cyklister
Claus Vind Nilson, Børkop Motions Cyklister
47 points / placering 9 / Starttid: 10:16 - Sluttid: 11:50 = 94 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: -4 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4
A
B
5

C
6

C
7
A
A
8
B
B
9
C
B
10
C
A
11
C
A
12
A
A
#11/I
Benny Kjølby, Børkop Motions Cyklister
Lars Holm Jensen, Børkop Motions Cyklister
46 points / placering 10 / Starttid: 10:15 - Sluttid: 11:59 = 104 min.
Svarpts: 45 / Tidstraf: -14 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1
A
A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6
C
C
7
A
A
8
B
B
9
X
B
10
A
A
11
C
A
12
B
A
#110/I
Boye Wehlast, Holsted Cykelmotion
Claus Witting, Holsted Cykelmotion
45 points / placering 11 / Starttid: 10:33 - Sluttid: 11:51 = 78 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
C
B
10
A
A
11
B
A
12
A
A
#178/I
Jakob Q Christensen, Odense Orienteringsklub
Allan V Grundsøe, Odense Orienteringsklub
45 points / placering 11 / Starttid: 10:39 - Sluttid: 12:04 = 85 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4
X
B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
B
B
10
X
A
11
A
A
12
A
A
#122/I
Jan Nissen, Motionscykelklubben Baghjulet
Finn Roy, Motionscykelklubben Baghjulet
39 points / placering 13 / Starttid: 10:12 - Sluttid: 11:39 = 87 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6
X
C
7
X
A
8
B
B
9
A
B
10

A
11
B
A
12
A
A
#327/I
René Pedersen, Christiansfeld Cykelmotion
Jeppe Petersen, Christiansfeld Cykelmotion
39 points / placering 13 / Starttid: 10:20 - Sluttid: 11:49 = 89 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6
X
C
7
X
A
8
B
B
9
B
B
10
X
A
11
B
A
12
B
A
#371/I
Henrik Ottosen, Holsted Cykelmotion
Knud Kjær, Holsted Cykelmotion
39 points / placering 13 / Starttid: 10:36 - Sluttid: 12:05 = 89 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6
X
C
7
X
A
8
B
B
9

B
10
A
A
11
C
A
12
C
A
#132/I
Niels Olsen, Christiansfeld Cykelmotion
Jes Lundby, Christiansfeld Cykelmotion
37 points / placering 16 / Starttid: 10:19 - Sluttid: 11:51 = 92 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: -2 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6
X
C
7
X
A
8
B
B
9
B
B
10

A
11
B
A
12
B
A
#9/I
John Kaspersen, Nørre Aaby Cykelklub
Allan Rasmussen, Multi Motion Assens
33 points / placering 17 / Starttid: 10:07 - Sluttid: 11:46 = 99 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: -9 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6
X
C
7

A
8
B
B
9
B
B
10
X
A
11
C
A
12
A
A
#27/I
Tommy Kryger Jensen, Sydbyens Cykelklub Kolding
Flemming Knutsson, Sydbyens Cykelklub Kolding
33 points / placering 17 / Starttid: 10:41 - Sluttid: 12:02 = 81 min.
Svarpts: 18 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
X
B
10
X
A
11
A
A
12
X
A
#345/I
Poul Skjølstrup, Børkop Motions Cyklister
Anders Bank Sørensen, Børkop Motions Cyklister
33 points / placering 17 / Starttid: 10:18 - Sluttid: 11:47 = 89 min.
Svarpts: 18 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6
X
C
7
X
A
8
X
B
9
B
B
10
X
A
11
A
A
12
X
A
#337/I
Niels Erik Buhl, Nørre Aaby Cykelklub
Stefan Wosniak, Motionscykelklubben Baghjulet
28 points / placering 20 / Starttid: 10:08 - Sluttid: 11:43 = 95 min.
Svarpts: 18 / Tidstraf: -5 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4
X
B
5

C
6
X
C
7
X
A
8
B
B
9
C
B
10

A
11
B
A
12
X
A
#55/I
Keld Christensen, Holsted Cykelmotion
Rudi Hansen, Holsted Cykelmotion
27 points / placering 21 / Starttid: 10:32 - Sluttid: 12:05 = 93 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: -3 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6
X
C
7

A
8
B
B
9

B
10
A
A
11
A
A
12
A
A
#63/I
Tommy Iversen, Odense Orienteringsklub
Thomas Sørensen , Odense Orienteringsklub
21 points / placering 22 Solo/ Starttid: 10:38 - Sluttid: 11:59 = 81 min.
Svarpts: 21 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4
C
B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
C
B
10
X
A
11
B
A
12
X
A
#66/I
Jesper Due, Motionscykelklubben Baghjulet
Jørgen Eskildsen, Nørre Aaby Cykelklub
21 points / placering 22 / Starttid: 10:13 - Sluttid: 11:40 = 87 min.
Svarpts: 21 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
A
C
4
B
B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
C
B
10
B
A
11

A
12

A
#322/I
Karsten Jensen, Cyklemotion Odense
Jan Rasmussen, Cyklemotion Odense
21 points / placering 22 / Starttid: 10:22 - Sluttid: 11:52 = 90 min.
Svarpts: 21 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4
C
B
5

C
6

C
7

A
8
X
B
9

B
10
A
A
11

A
12
A
A
#335/I
Ole Knudsen, Cykel Motion Højfyn
Lars Ulrik Krarup , Cykel Motion Højfyn
21 points / placering 22 / Starttid: 10:04 - Sluttid: 11:46 = 102 min.
Svarpts: 18 / Tidstraf: -12 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6
C
C
7

A
8
X
B
9
X
B
10
X
A
11
C
A
12
B
A
#4/I
Jesper Pedersen, Motionscykelklubben Baghjulet
René Frederiksen, Fredericia Cycle Club
#48/I
Lars Peter Schrøder-Madsen , Ribe Cycle Club
Johnny Jensen, Ribe Cycle Club
#323/I
Frank Hedegaard Hansen, Team Egtved
Lars Egeberg Larsen, Nørre Aaby Cykelklub
#338/I
Kurt Sørensen, Fredericia Cycle Club
Lars Sørensen, Fredericia Cycle Club
#364/I
Michael Nielsen, Le Pedaleur De Charme
Per Antoni, Le Pedaleur De Charme
KLASSE J/J Mænd 61-65 år
#203/J
Finn Gudmundsson, Fredericia Triathlon Team
Poul Bang, Fredericia Cycle Club
64 points / placering 1 / Starttid: 10:12 - Sluttid: 11:44 = 92 min.
Svarpts: 51 / Tidstraf: -2 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1
A
A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6
C
C
7
A
A
8
B
B
9
C
B
10
B
A
11
A
A
12
A
A
#3/J
Søren Lind, Cyklemotion Odense
Aage Uhre, Cyklemotion Odense
57 points / placering 2 / Starttid: 10:00 - Sluttid: 11:27 = 87 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6
C
C
7

A
8
B
B
9
B
B
10
A
A
11
A
A
12
A
A
#25/J
Peter Thyssen, Børkop Motions Cyklister
Carsten Bruun, Børkop Motions Cyklister
57 points / placering 2 / Starttid: 10:23 - Sluttid: 11:53 = 90 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1
A
A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6
C
C
7

A
8
B
B
9

B
10
A
A
11
B
A
12
A
A
#111/J
Henrik Guldberg Sørensen, Ribe Cycle Club
Thorkild Schmidt, Ribe Cycle Club
57 points / placering 2 / Starttid: 10:32 - Sluttid: 12:02 = 90 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
A
C
4

B
5

C
6
C
C
7
A
A
8
B
B
9
B
B
10
A
A
11
B
A
12
A
A
#346/J
Bjarne Ipsen, Sydbyens Cykelklub Kolding
Carsten Nørgaard, Sydbyens Cykelklub Kolding
57 points / placering 2 / Starttid: 10:44 - Sluttid: 12:17 = 93 min.
Svarpts: 45 / Tidstraf: -3 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1
A
A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6
C
C
7
A
A
8
B
B
9
B
B
10

A
11

A
12
A
A
#58/J
Villads Kirkegaard-Jensen, Børkop Motions Cyklister
Torben Berntsen, Børkop Motions Cyklister
55 points / placering 6 / Starttid: 10:24 - Sluttid: 11:56 = 92 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: -2 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1
A
A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6
X
C
7
X
A
8
B
B
9
B
B
10
C
A
11
A
A
12
A
A
#319/J
Torben Juel Pedersen, Cykel Motion Højfyn
Lars Dinnes Hugger, Cykel Motion Højfyn
51 points / placering 7 / Starttid: 10:09 - Sluttid: 11:39 = 90 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6
C
C
7
A
A
8
B
B
9

B
10

A
11
A
A
12
A
A
#348/J
Jesper Ladefoged Madsen, Cyklemotion Odense
Per Sterobo, Fyns Politi Idrætsforening
46 points / placering 8 / Starttid: 10:26 - Sluttid: 12:01 = 95 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: -5 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1
B
A
2

A
3
A
C
4

B
5

C
6
C
C
7
A
A
8
B
B
9
B
B
10

A
11
B
A
12
X
A
#44/J
Jørgen Gydesen, Multi Motion Assens
Kurt Petersen, Multi Motion Assens
45 points / placering 9 / Starttid: 10:35 - Sluttid: 12:08 = 93 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: -3 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4
B
B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
B
B
10
A
A
11

A
12
C
A
#24/J
Lasse Oldenborg, Motionscykelklubben Baghjulet
Søren Damm, Motionscykelklubben Baghjulet
39 points / placering 10 / Starttid: 10:22 - Sluttid: 11:45 = 83 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
A
B
9
B
B
10
X
A
11
C
A
12
A
A
#60/J
Jan Brink, Nørre Aaby Cykelklub
Karsten Nielsen, Nørre Aaby Cykelklub
34 points / placering 11 / Starttid: 10:13 - Sluttid: 11:48 = 95 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: -5 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4
A
B
5

C
6
C
C
7
X
A
8
B
B
9

B
10
B
A
11

A
12

A
#22/J
Michael Tvermose, Billund Cykelmotion
Heino Balsgaard Nielsen, Billund Cykelmotion
33 points / placering 12 / Starttid: 10:31 - Sluttid: 11:58 = 87 min.
Svarpts: 18 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1
X
A
2

A
3
X
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
B
B
10
A
A
11

A
12

A
#365/J
Jan Hald Kjeldsen, Le Pedaleur De Charme
Johnny Sørensen, Le Pedaleur De Charme
27 points / placering 13 / Starttid: 10:07 - Sluttid: 11:28 = 81 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
A
C
4
B
B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
B
B
10
A
A
11

A
12

A
#315/J
Brian Knudsen, Billund Cykelmotion
Mogens Rosenkilde, Billund Cykelmotion
17 points / placering 14 / Starttid: 10:29 - Sluttid: 12:03 = 94 min.
Svarpts: 21 / Tidstraf: -4 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
C
B
10
X
A
11

A
12
A
A
#114/J
Claus Nytofte, Multi Motion Assens
Finn Buch, Multi Motion Assens
#123/J
Bruno Jørgensen, Cyklemotion Odense
Ole Nielsen, Cyklemotion Odense
#351/J
Peter Jensen Petersen, Danfoss Cykel Klub
Allan Bo Nielsen, Danfoss Cykel Klub
#366/J
Carsten Marthinsen, Le Pedaleur De Charme
Leif Svarer, Le Pedaleur De Charme
KLASSE K/K Mænd 66-70 år
#240/K
Steen Egedesø, Odense Orienteringsklub
Børge Pedersen, Odense Orienteringsklub
51 points / placering 1 / Starttid: 10:38 - Sluttid: 12:11 = 93 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: -3 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4
B
B
5

C
6
X
C
7

A
8
B
B
9
B
B
10
A
A
11
B
A
12
A
A
#200/K
Bjarne Rasmussen, Fyns Politi Idrætsforening
Niels Nielsen, Fyns Politi Idrætsforening
48 points / placering 2 / Starttid: 10:35 - Sluttid: 11:56 = 81 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1
A
A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9

B
10
A
A
11
B
A
12
B
A
#170/K
Karl Kristian Stausbøll, Esbjerg Cykle Motion
Lars K. Jensen, Esbjerg Cykle Motion
45 points / placering 3 / Starttid: 10:11 - Sluttid: 11:37 = 86 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
X
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
B
B
10
A
A
11
A
A
12
A
A
#23/K
Finn Mollerup, Odense Orienteringsklub
Niels Rabølle, Odense Orienteringsklub
44 points / placering 4 / Starttid: 10:36 - Sluttid: 12:07 = 91 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: -1 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
A
C
4

B
5

C
6
A
C
7
X
A
8
B
B
9
B
B
10
C
A
11
B
A
12
A
A
#17/K
Henning Anderson, Team Hovborg
Erik Therkelsen, Team Hovborg
42 points / placering 5 / Starttid: 10:05 - Sluttid: 11:34 = 89 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
B
B
10

A
11
C
A
12
A
A
#211/K
Hans Ole Gormsen , Sydbyens Cykelklub Kolding
Stig Jørgensen, Sydbyens Cykelklub Kolding
42 points / placering 5 / Starttid: 10:39 - Sluttid: 12:09 = 90 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
A
B
9
X
B
10
A
A
11
A
A
12
A
A
#36/K
Børge Jæger, Bramming Motion
Aksel Thomsen, Bramming Motion
39 points / placering 7 Solo/ Starttid: 10:06 - Sluttid: 11:32 = 86 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
C
B
10
X
A
11
A
A
12
B
A
#121/K
Steen Vestergaard, Odense Orienteringsklub
Kim Kongstad, Odense Orienteringsklub
39 points / placering 7 / Starttid: 10:37 - Sluttid: 12:02 = 85 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4
X
B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
B
B
10
A
A
11

A
12

A
#363/K
Peter Dallmann, Le Pedaleur De Charme
Bo Ravn, Le Pedaleur De Charme
35 points / placering 9 / Starttid: 10:07 - Sluttid: 11:44 = 97 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: -7 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3

C
4

B
5

C
6
C
C
7
A
A
8
B
B
9
X
B
10
X
A
11
B
A
12
A
A
#57/K
Peter Søndergaard, Ribe Cycle Club
Svend Aage Thiim, Ribe Cycle Club
33 points / placering 10 / Starttid: 10:29 - Sluttid: 11:54 = 85 min.
Svarpts: 18 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
X
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
X
B
10
A
A
11
A
A
12

A
#316/K
Erling Bønneland, Christiansfeld Cykelmotion
Bjarne Jensen, Christiansfeld Cykelmotion
27 points / placering 11 / Starttid: 10:26 - Sluttid: 11:54 = 88 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
A
A
2

A
3
X
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
C
B
10
X
A
11
B
A
12
A
A
#352/K
Freddie Jørgensen, Danfoss Cykel Klub
Jürgen Adelhelm, Danfoss Cykel Klub
27 points / placering 11 Solo/ Starttid: 10:14 - Sluttid: 11:42 = 88 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
B
B
10
A
A
11
B
A
12
X
A
#117/K
Allan Henriksen, Nørre Aaby Cykelklub
Morten Rasmussen, Nørre Aaby Cykelklub
18 points / placering 13 / Starttid: 10:01 - Sluttid: 11:10 = 69 min.
Svarpts: 18 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
X
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
B
B
10
A
A
11

A
12

A
#328/K
Henning Halkier, Motionscykelklubben Baghjulet
Niels Bach Laursen, Motionscykelklubben Baghjulet
12 points / placering 14 / Starttid: 10:22 - Sluttid: 12:01 = 99 min.
Svarpts: 21 / Tidstraf: -9 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4
X
B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
C
B
10
X
A
11
A
A
12

A
#340/K
Mogens Hansen, Kerteminde Cykelklub
Klaus Wulff, Kerteminde Cykelklub
8 points / placering 15 / Starttid: 10:03 - Sluttid: 11:43 = 100 min.
Svarpts: 18 / Tidstraf: -10 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
X
C
4
B
B
5

C
6

C
7

A
8
A
B
9
C
B
10
A
A
11

A
12

A
#5/K
Arne Simonsen, Notmark Sogns Ungdomsforening
Svend Erik Petersen, Notmark Sogns Ungdomsforening
6 points / placering 16 / Starttid: 10:00 - Sluttid: 11:15 = 75 min.
Svarpts: 6 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
X
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
X
B
10

A
11

A
12
X
A
#360/K
Jørgen Tobiasen, Esbjerg Cykle Motion
John Erik Hansen, Esbjerg Cykle Motion
KLASSE L/L Mænd 71 år og opefter
#78/L
Herman Trock, Cyklemotion Odense
John Lunde, Cyklemotion Odense
60 points / placering 1 / Starttid: 10:27 - Sluttid: 11:51 = 84 min.
Svarpts: 45 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1
A
A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
B
B
10
A
A
11
A
A
12
A
A
#331/L
Finn Møller Petersen, Motionscykelklubben Baghjulet
Niels Møller Petersen, Motionscykelklubben Baghjulet
53 points / placering 2 / Starttid: 10:20 - Sluttid: 11:54 = 94 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: -4 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1
A
A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
B
B
10
B
A
11
A
A
12
A
A
#2/L
Finn Jørrald, Billund Cykelmotion
Kedde Olesen, Billund Cykelmotion
48 points / placering 3 / Starttid: 10:30 - Sluttid: 11:52 = 82 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1
A
A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9

B
10
C
A
11
B
A
12
A
A
#47/L
Erik Damgaard, Faaborg Ski- og Motionsklub
Ernst Pedersen, Faaborg Ski- og Motionsklub
37 points / placering 4 / Starttid: 10:03 - Sluttid: 11:38 = 95 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: -5 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1
B
A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
B
B
10
X
A
11

A
12
B
A
#105/L
Børge Iwersen, Motionscykelklubben Baghjulet
Kurt Hansen, Motionscykelklubben Baghjulet
36 points / placering 5 / Starttid: 10:19 - Sluttid: 11:47 = 88 min.
Svarpts: 21 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
B
B
10
X
A
11
B
A
12
X
A
#158/L
Ole Hoffmann, Motionscykelklubben Baghjulet
Per Allan Brun Pedersen, Motionscykelklubben Baghjulet
30 points / placering 6 / Starttid: 10:15 - Sluttid: 11:54 = 99 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: -9 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
A
A
2

A
3
X
C
4
B
B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
C
B
10
A
A
11
A
A
12
B
A
#342/L
Niels Erik Andersen, Kerteminde Cykelklub
Jørgen Wind, Kerteminde Cykelklub
27 points / placering 7 / Starttid: 10:02 - Sluttid: 11:31 = 89 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
A
A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
B
B
10
X
A
11

A
12

A
#311/L
Leif Sigvardt, Fyns Politi Idrætsforening
Hans Åge Hvalsøe Hansen, Fyns Politi Idrætsforening
24 points / placering 8 / Starttid: 10:38 - Sluttid: 12:04 = 86 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4
C
B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
B
B
10
B
A
11

A
12

A
#334/L
Jens Peder Oksbjerg, Sydbyens Cykelklub Kolding
Ole Thomsen , Sydbyens Cykelklub Kolding
21 points / placering 9 / Starttid: 10:43 - Sluttid: 12:08 = 85 min.
Svarpts: 21 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
X
B
10
X
A
11
A
A
12
B
A
#145/L
Hans Jørgen Kjøgx, Esbjerg Cykle Motion
Jørgen Villemoes, Esbjerg Cykle Motion
6 points / placering 10 / Starttid: 10:10 - Sluttid: 11:58 = 108 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: -18 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
X
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9

B
10
A
A
11
A
A
12
A
A
KLASSE O/O Elcykler
#108/O
Kai Juul Jensen, Motionscykelklubben Baghjulet
Kenneth Dini, Motionscykelklubben Baghjulet
72 points / placering 1 / Starttid: 10:23 - Sluttid: 11:52 = 89 min.
Svarpts: 45 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 27 / Strafpts: 0
1
A
A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6
C
C
7
A
A
8
B
B
9
B
B
10

A
11

A
12
A
A
#208/O
Lars Strøm Hansen, Motionscykelklubben Baghjulet
Søren Holmgaard, Motionscykelklubben Baghjulet
69 points / placering 2 / Starttid: 10:20 - Sluttid: 11:46 = 86 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 27 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6
C
C
7
A
A
8
B
B
9
B
B
10
A
A
11

A
12
A
A
#18/O
Poul Andersen, Motionscykelklubben Baghjulet
Hans Erik Brønserud, Motionscykelklubben Baghjulet
#43/O
Jan Pajbjerg, Motionscykelklubben Baghjulet
Rikke Pajbjerg, Motionscykelklubben Baghjulet
KLASSE P/P Forælder og barn
#50/P
Poul Eskelund , Ribe Cycle Club
Mads Eskelund , Ribe Cycle Club
48 points / placering 1 / Starttid: 10:28 - Sluttid: 11:53 = 85 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3

C
4

B
5

C
6
C
C
7
A
A
8
B
B
9
X
B
10
C
A
11
A
A
12
A
A
#369/P
Jannie Søgaard, Billund Cykelmotion
Mille Søgaard, Billund Cykelmotion
48 points / placering 1 / Starttid: 10:27 - Sluttid: 11:51 = 84 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 15 / Strafpts: 0
1

A
2

A
3
C
C
4

B
5

C
6

C
7

A
8
B
B
9
B
B
10
A
A
11
B
A
12
A
A