Gå til

Samlet stilling

TIP! Rotér mobilen for at se detaljer

A

Kvinder til og med 50 år Afd.-placeringer
A1 A2 A3 A4 A5 De 3 bedste
Total
1 / 2 pts. #317 Line King, Bogense Cykelklub
Sara Maria Wandt, Kolding Bicycle Club
1 1 - - - 1 / 1 / -
2 / 2
2 / 5 pts. #181 Malene Bredahl, Odense Orienteringsklub
Tine Amstrup-Hansen, Odense Orienteringsklub
2 3 - - - 2 / 3 / -
5 / 2
3 / 6 pts. #344 Ulla Schmidt , Holsted Cykelmotion
Lone Hagedorn Nielsen, Holsted Cykelmotion
4 2 - - - 2 / 4 / -
6 / 2
4 / 8 pts. #49 Mette Bjeld, Fredericia Triathlon Team
Tina Mechlenborg, Fredericia Triathlon Team
2 6 - - - 2 / 6 / -
8 / 2
5 / 11 pts. #210 Tina Folsach, Billund Cykelmotion
Charlotte Honoré Ehmsen, Billund Cykelmotion
7 4 - - - 4 / 7 / -
11 / 2
6 / 4 pts. #150 Amanda Friis, Holsted Cykelmotion
Mette Meng Nielsen, Holsted Cykelmotion
4 - - - - 4 / - / -
4 / 1
7 / 5 pts. #313 Jeanne Skøtte Kaltoft, Nørre Aaby Cykelklub
Kristina Heiberg, Nørre Aaby Cykelklub
- 5 - - - 5 / - / -
5 / 1
8 / 6 pts. #133 Vivian Tangaa, Multi Motion Assens
Trine Tangaa, Multi Motion Assens
6 - - - - 6 / - / -
6 / 1

B

Kvinder 51 år og opefter Afd.-placeringer
A1 A2 A3 A4 A5 De 3 bedste
Total
1 / 5 pts. #46 Lis Sølbeck Christensen, Kolding Triathlon Klub
Gitte Kildbane, Kolding Triathlon Klub
3 2 - - - 2 / 3 / -
5 / 2
2 / 6 pts. #301 Ulla Brodersen, Cykelklubben KÆDEN
Mette Hjelmborg, Cykelklubben KÆDEN
2 4 - - - 2 / 4 / -
6 / 2
2 / 6 pts. #310 Rikke Brandt Jespersen, Odense Orienteringsklub
Lisbeth Skovbjerg, Odense Orienteringsklub
5 1 - - - 1 / 5 / -
6 / 2
4 / 7 pts. #19 Hanne Popp, Bredballe Idrætsforening
Rie Moos Villumsen , Bredballe Idrætsforening
1* 6 - - - 1 / 6 / -
7 / 2
4 / 7 pts. #336 Susan Herforth, Nørre Aaby Cykelklub
Jeanette Vesterlund Madsen, Nørre Aaby Cykelklub
3 4 - - - 3 / 4 / -
7 / 2
6 / 9 pts. #40 Charlotte Friis, Billund Cykelmotion
Gitte Rahbek, Billund Cykelmotion
6 3* - - - 3 / 6 / -
9 / 2
7 / 15 pts. #312 Pernille Rise, Billund Cykelmotion
Vivi Tronborg, Billund Cykelmotion
7 8 - - - 7 / 8 / -
15 / 2
8 / 17 pts. #321 Katinka Haader, Cyklemotion Odense
Jane Svingelberg, Cyklemotion Odense
8 9 - - - 8 / 9 / -
17 / 2
9 / 19 pts. #29 Dorte Brock Johansen, IAK
Rikke Hauerslev, IAK
9 10 - - - 9 / 10 / -
19 / 2
10 / 6 pts. #20 Bettina Frederiksen, Fredericia Triathlon Team
Lone Thybo, Motionscykelklubben Baghjulet
- 6 - - - 6 / - / -
6 / 1

C

Mixpar til og med 50 år Afd.-placeringer
A1 A2 A3 A4 A5 De 3 bedste
Total
1 / 2 pts. #10 Jacob Stejner Skovsgaard, Nyborg Cykle Klub
Trine Dongsgaard, Nyborg Cykle Klub
1 1 - - - 1 / 1 / -
2 / 2
2 / 5 pts. #201 Anne-Marie Jacobsen, Multi Motion Assens
Rasmus Jacobsen, Multi Motion Assens
3 2 - - - 2 / 3 / -
5 / 2
2 / 5 pts. #358 Ane Gasbjerg, Fredericia Cycle Club
Jens Kenneth Larsen, Fredericia Cycle Club
2 3 - - - 2 / 3 / -
5 / 2
4 / 8 pts. #212 Hanne Olesen, Multi Motion Assens
Johan Olesen, Multi Motion Assens
4 4* - - - 4 / 4 / -
8 / 2
5 / 10 pts. #39 Nina Louise Jacobsen, Multi Motion Assens
Niels Jacobsen, Multi Motion Assens
5 5 - - - 5 / 5 / -
10 / 2

D

Mixpar 51-58 år Afd.-placeringer
A1 A2 A3 A4 A5 De 3 bedste
Total
1 / 3 pts. #250 Lars Kjærulf, Børkop Motions Cyklister
Dorthe Kjærulf, Børkop Motions Cyklister
1 2 - - - 1 / 2 / -
3 / 2
2 / 4 pts. #69 Hugo Nielsen, Multi Motion Assens
Lis Jacobsen, Nyborg Cykle Klub
3 1 - - - 1 / 3 / -
4 / 2
3 / 7 pts. #333 Karsten Schibsbye, Fredericia Cycle Club
Stine Bjerrum Mølller, Fredericia Cycle Club
4 3 - - - 3 / 4 / -
7 / 2
4 / 10 pts. #147 Marianne Eriksen, Kerteminde Cykelklub
René Bech Andersen, Kerteminde Cykelklub
5 5 - - - 5 / 5 / -
10 / 2
5 / 2 pts. #362 Mette Dam, Sydbyens Cykelklub Kolding
Per Østerkjerhuus, Sydbyens Cykelklub Kolding
2 - - - - 2 / - / -
2 / 1
6 / 4 pts. #341 Anja Bekker Thorkilsen, Kerteminde Cykelklub
Jimmy Mangelsen, Kerteminde Cykelklub
- 4 - - - 4 / - / -
4 / 1
7 / 6 pts. #324 Irene Menzi, Multi Motion Assens
Karl Duus Nielsen, Multi Motion Assens
- 6 - - - 6 / - / -
6 / 1
8 / 0 pts. #372 Claus Rousing Frederiksen, Fredericia Cycle Club
Tina Aabo Frederiksen, Fredericia Cycle Club
- - - - - - / - / -
0 / 0

E

Mixpar 59-65 år Afd.-placeringer
A1 A2 A3 A4 A5 De 3 bedste
Total
1 / 2 pts. #144 Torben Rasmussen, Odense Orienteringsklub
Katalin Bolko Kongstad, Odense Orienteringsklub
1 1 - - - 1 / 1 / -
2 / 2
2 / 3 pts. #343 Stinne Gry Glerup, Kerteminde Cykelklub
Anker U. Glerup, Kerteminde Cykelklub
2 1 - - - 1 / 2 / -
3 / 2
3 / 7 pts. #34 Kirsten Hansen, Christiansfeld Cykelmotion
Mads Thuesen, Christiansfeld Cykelmotion
3 4* - - - 3 / 4 / -
7 / 2
4 / 9 pts. #339 Kristin Helgeland, Motionscykelklubben Baghjulet
Olaf Nielsen, Motionscykelklubben Baghjulet
6 3 - - - 3 / 6 / -
9 / 2
5 / 11 pts. #320 Anne Bøgeholt-Laursen, Motionscykelklubben Baghjulet
Klaus Bøgeholt-Laursen, Motionscykelklubben Baghjulet
5 6 - - - 5 / 6 / -
11 / 2
6 / 12 pts. #70 Knud Brorsen, Holsted Cykelmotion
Bente Marianne Brorsen, Holsted Cykelmotion
7 5 - - - 5 / 7 / -
12 / 2
7 / 15 pts. #125 Jes Simonsen, Multi Motion Assens
Lone Jensen, Multi Motion Assens
8 7 - - - 7 / 8 / -
15 / 2
8 / 4 pts. #329 Gitte Christoffersen, Odense Orienteringsklub
Bjørn Christoffersen, Odense Orienteringsklub
4 - - - - 4 / - / -
4 / 1

F

Mixpar over 65 år Afd.-placeringer
A1 A2 A3 A4 A5 De 3 bedste
Total
1 / 2 pts. #13 Ege Olsen, Cykel Motion Højfyn
Kirsten Egeberg Olsen, Cykel Motion Højfyn
1 1 - - - 1 / 1 / -
2 / 2
2 / 7 pts. #374 Britta Jørgensen, Odense Orienteringsklub
Jens Dam, Odense Orienteringsklub
3 4 - - - 3 / 4 / -
7 / 2
3 / 8 pts. #28 Knud Erik Vork, Motionscykelklubben Baghjulet
Jette Vork, Motionscykelklubben Baghjulet
3 5 - - - 3 / 5 / -
8 / 2
3 / 8 pts. #54 Lone Petersen, Multi Motion Assens
Niels Jørn Jensen, Multi Motion Assens
6 2 - - - 2 / 6 / -
8 / 2
3 / 8 pts. #146 Gitte Hoffmann, Motionscykelklubben Baghjulet
Jørgen Spetzler, Motionscykelklubben Baghjulet
2 6 - - - 2 / 6 / -
8 / 2
6 / 9 pts. #38 Leif Ravn, Bramming Motion
Lisbeth Dam, Bramming Motion
3 6 - - - 3 / 6 / -
9 / 2
7 / 3 pts. #307 Else Jensen, Motionscykelklubben Baghjulet
Claus Grøngaard, Motionscykelklubben Baghjulet
- 3 - - - 3 / - / -
3 / 1
8 / 8 pts. #73 Sven Spangsberg Nielsen, Odense Orienteringsklub
Gitte Nielsen, Odense Orienteringsklub
- 8 - - - 8 / - / -
8 / 1

G

Mænd til og med 50 år Afd.-placeringer
A1 A2 A3 A4 A5 De 3 bedste
Total
1 / 3 pts. #84 Claus Iversen, Christiansfeld Cykelmotion
Anders Christensen, Christiansfeld Cykelmotion
1 2 - - - 1 / 2 / -
3 / 2
2 / 5 pts. #118 Anders Holm, Fredericia Triathlon Team
Simon Ørum, Fredericia Cycle Club
4* 1 - - - 1 / 4 / -
5 / 2
3 / 6 pts. #98 Per Poulsen, Nørre Aaby Cykelklub
Sören Kronborg Kruse, Nørre Aaby Cykelklub
2* 4 - - - 2 / 4 / -
6 / 2
4 / 9 pts. #353 Martin Høgsbjerg, Danfoss Cykel Klub
Allan Petersen Norn, Danfoss Cykel Klub
6 3 - - - 3 / 6 / -
9 / 2
5 / 10 pts. #100 Martin Hansen, Nørre Aaby Cykelklub
Ryan Kærgaard , Nørre Aaby Cykelklub
5 5 - - - 5 / 5 / -
10 / 2
5 / 10 pts. #325 John Drejer Rasmussen, Vejle Cykel Motion
Jan Mahler Hansen, Vejle Cykel Motion
3 7 - - - 3 / 7 / -
10 / 2
7 / 16 pts. #62 Henrik Norup, Le Pedaleur De Charme
Jonas Vesterlund, Sydbyens Cykelklub Kolding
6* 10 - - - 6 / 10 / -
16 / 2
8 / 17 pts. #35 Jesper Janken, Holsted Cykelmotion
Anders Janken, Holsted Cykelmotion
12 5 - - - 5 / 12 / -
17 / 2
9 / 18 pts. #180 Thomas Dam, Askov Mudeaters
Kenneth Laugesen, Askov Mudeaters
10 8 - - - 8 / 10 / -
18 / 2
10 / 20 pts. #12 Jacob Antonsen, Nørre Aaby Cykelklub
Søren Kaltoft , Nørre Aaby Cykelklub
8 12 - - - 8 / 12 / -
20 / 2
11 / 21 pts. #216 Kenneth Nielsen, Cykel Motion Højfyn
Morten Skjold, Cykel Motion Højfyn
8 13* - - - 8 / 13 / -
21 / 2
12 / 22 pts. #330 Claus Nielsen , Sydbyens Cykelklub Kolding
Nicklas Nielsen , Sydbyens Cykelklub Kolding
13 9 - - - 9 / 13 / -
22 / 2
13 / 26 pts. #377 Sebastian Burhøj, Hoptrup-Marstrup Idrætsforening
Troels Nørmark Lund, IAK
15 11 - - - 11 / 15 / -
26 / 2
14 / 11 pts. #8 Kristian Gren, Motionscykelklubben Baghjulet
Simon Gren, Motionscykelklubben Baghjulet
11 - - - - 11 / - / -
11 / 1
15 / 14 pts. #318 Martin Vad Nielsen, Holsted Cykelmotion
Casper Stenomgård Jensen, Holsted Cykelmotion
14 - - - - 14 / - / -
14 / 1
16 / 0 pts. #375 Marcus Klindt , Rødekro Cycle Club
Esben Klindt , Rødekro Cycle Club
- - - - - - / - / -
0 / 0

H

Mænd 51-55 år Afd.-placeringer
A1 A2 A3 A4 A5 De 3 bedste
Total
1 / 2 pts. #199 Jens Peter Clausen, Fredericia Cycle Club
Claus Krum, Fredericia Cycle Club
1* 1 - - - 1 / 1 / -
2 / 2
2 / 5 pts. #207 Henrik Nørby, Svendborg Mountainbike Club
Tomas Valling , Svendborg Mountainbike Club
2 3 - - - 2 / 3 / -
5 / 2
3 / 7 pts. #350 Martin Strand, Sydbyens Cykelklub Kolding
Andrew Bridgens, Sydbyens Cykelklub Kolding
4 3 - - - 3 / 4 / -
7 / 2
4 / 8 pts. #101 Henrik Holst, Ribe Cycle Club
Kim Jul Lassen, Ribe Cycle Club
6 2 - - - 2 / 6 / -
8 / 2
5 / 13 pts. #306 Heine Pedersen, Cykel Motion Højfyn
Steen Hansen, Cykel Motion Højfyn
10 3 - - - 3 / 10 / -
13 / 2
6 / 14 pts. #64 Henrik Thrane Hansen, Vejle Cykel Motion
Kent Tranberg Pedersen, Vejle Cykel Motion
6 8 - - - 6 / 8 / -
14 / 2
7 / 16 pts. #357 Lars Jessen, Askov Mudeaters
Anders Teglgaard Madsen, Askov Mudeaters
9 7 - - - 7 / 9 / -
16 / 2
8 / 18 pts. #355 Jørgen Holm, Danfoss Cykel Klub
Michael Jensen, Danfoss Cykel Klub
5 13 - - - 5 / 13 / -
18 / 2
9 / 20 pts. #14 Ole Nikolajsen, Fredericia Triathlon Team
Martin Bjeld, Fredericia Triathlon Team
12 8 - - - 8 / 12 / -
20 / 2
10 / 23 pts. #90 Carsten Nommensen , Børkop Motions Cyklister
Torben Müller , Børkop Motions Cyklister
8 15 - - - 8 / 15 / -
23 / 2
10 / 23 pts. #130 Flemming Lundsgaard , Børkop Motions Cyklister
Søren Ladegaard , Børkop Motions Cyklister
3 20 - - - 3 / 20 / -
23 / 2
12 / 28 pts. #31 Finn Bay Christensen, Kolding Triathlon Klub
Leon Kildbane, Kolding Triathlon Klub
15 13 - - - 13 / 15 / -
28 / 2
12 / 28 pts. #80 Per-Ole Jensen, Cykelklubben KÆDEN
Martin Petersen, Cykelklubben KÆDEN
17 11 - - - 11 / 17 / -
28 / 2
14 / 29 pts. #32 Philip Melchiors, Askov Mudeaters
Mogens Sundorf Christensen, Askov Mudeaters
12 17 - - - 12 / 17 / -
29 / 2
14 / 29 pts. #349 Rasmus Palmelund Jakobsen, Bredballe Idrætsforening
Allan Rousing, Bredballe Idrætsforening
23 6 - - - 6 / 23 / -
29 / 2
16 / 32 pts. #347 Niels Aagaard, Motionscykelklubben Baghjulet
Claus Rutzou , Motionscykelklubben Baghjulet
22 10 - - - 10 / 22 / -
32 / 2
16 / 32 pts. #354 Frank Rugbjerg Hansen, Danfoss Cykel Klub
Claus Larsen, Danfoss Cykel Klub
21* 11 - - - 11 / 21 / -
32 / 2
18 / 34 pts. #41 Jens Ravn Friis , Sydbyens Cykelklub Kolding
Christian Fogh, Sydbyens Cykelklub Kolding
17 17* - - - 17 / 17 / -
34 / 2
18 / 34 pts. #59 Per Engelbrecht, Børkop Motions Cyklister
Lars Cardiff, Børkop Motions Cyklister
17* 17 - - - 17 / 17 / -
34 / 2
20 / 36 pts. #302 Kim Holst, Kolding Bicycle Club
Lars Haldborg Thomsen, Kolding Bicycle Club
20 16 - - - 16 / 20 / -
36 / 2
21 / 46 pts. #88 Søren Andersen, Nørre Aaby Cykelklub
Michael Johansen, Nørre Aaby Cykelklub
26 20 - - - 20 / 26 / -
46 / 2
22 / 10 pts. #16 Niels Chr. Markussen, Nørre Aaby Cykelklub
Bent-Ove Madsen, Nørre Aaby Cykelklub
10 - - - - 10 / - / -
10 / 1
23 / 14 pts. #6 Brian Skinnerup, Bramming Motion
Thomas Brynning, Børkop Motions Cyklister
14 - - - - 14 / - / -
14 / 1
24 / 16 pts. #359 Thomas Juul, IAK
Peter Hvid Knudsen, IAK
16 - - - - 16 / - / -
16 / 1
25 / 22 pts. #314 Kim Frost, Nørre Aaby Cykelklub
Kim Christiansen, Nørre Aaby Cykelklub
- 22 - - - 22 / - / -
22 / 1
26 / 23 pts. #332 Morten Vilhelm, Billund Cykelmotion
Bent Thomassen, Billund Cykelmotion
23 - - - - 23 / - / -
23 / 1
27 / 25 pts. #300 Martin Sloth Møller , Børkop Motions Cyklister
Torben Marquardsen , Børkop Motions Cyklister
25 - - - - 25 / - / -
25 / 1
28 / 27 pts. #356 Poul Rajendran Nielsen, Danfoss Cykel Klub
Per Skipper, Danfoss Cykel Klub
27 - - - - 27 / - / -
27 / 1

I

Mænd 56-60 år Afd.-placeringer
A1 A2 A3 A4 A5 De 3 bedste
Total
1 / 4 pts. #99 Michael Glaser, Christiansfeld Cykelmotion
Finn Kragelund, Christiansfeld Cykelmotion
1 3 - - - 1 / 3 / -
4 / 2
2 / 10 pts. #367 Charles Mejner Thorarinsson, Le Pedaleur De Charme
Knud Pedersen, Le Pedaleur De Charme
3 7 - - - 3 / 7 / -
10 / 2
3 / 13 pts. #361 Niels Westergaard , Sydbyens Cykelklub Kolding
Rene Jacobsen, Sydbyens Cykelklub Kolding
4 9 - - - 4 / 9 / -
13 / 2
4 / 14 pts. #42 Flemming Breum, Børkop Motions Cyklister
Claus Nielsen, Børkop Motions Cyklister
8 6 - - - 6 / 8 / -
14 / 2
4 / 14 pts. #178 Jakob Q Christensen, Odense Orienteringsklub
Allan V Grundsøe, Odense Orienteringsklub
11 3 - - - 3 / 11 / -
14 / 2
6 / 15 pts. #327 René Pedersen, Christiansfeld Cykelmotion
Jeppe Petersen, Christiansfeld Cykelmotion
13 2 - - - 2 / 13 / -
15 / 2
7 / 18 pts. #326 Niels Erik Andersen, Vejle Cykel Motion
Jan Thorsen, Vejle Cykel Motion
5 13 - - - 5 / 13 / -
18 / 2
7 / 18 pts. #371 Henrik Ottosen, Holsted Cykelmotion
Knud Kjær, Holsted Cykelmotion
13 5 - - - 5 / 13 / -
18 / 2
9 / 19 pts. #304 Jan Søe Dybdal, Fredericia Triathlon Team
Jørgen Trier, Fredericia Triathlon Team
6 13* - - - 6 / 13 / -
19 / 2
10 / 20 pts. #110 Boye Wehlast, Holsted Cykelmotion
Claus Witting, Holsted Cykelmotion
11 9 - - - 9 / 11 / -
20 / 2
11 / 22 pts. #122 Jan Nissen, Motionscykelklubben Baghjulet
Finn Roy, Motionscykelklubben Baghjulet
13 9 - - - 9 / 13 / -
22 / 2
12 / 24 pts. #7 Jens Jensen, Ribe Cycle Club
Thorben Sørensen, Ribe Cycle Club
6 18 - - - 6 / 18 / -
24 / 2
13 / 29 pts. #55 Keld Christensen, Holsted Cykelmotion
Rudi Hansen, Holsted Cykelmotion
21 8 - - - 8 / 21 / -
29 / 2
13 / 29 pts. #337 Niels Erik Buhl, Nørre Aaby Cykelklub
Stefan Wosniak, Motionscykelklubben Baghjulet
20 9 - - - 9 / 20 / -
29 / 2
15 / 31 pts. #11 Benny Kjølby, Børkop Motions Cyklister
Lars Holm Jensen, Børkop Motions Cyklister
10 21 - - - 10 / 21 / -
31 / 2
16 / 32 pts. #9 John Kaspersen, Nørre Aaby Cykelklub
Allan Rasmussen, Multi Motion Assens
17 15 - - - 15 / 17 / -
32 / 2
16 / 32 pts. #345 Poul Skjølstrup, Børkop Motions Cyklister
Anders Bank Sørensen, Børkop Motions Cyklister
17 15 - - - 15 / 17 / -
32 / 2
18 / 41 pts. #27 Tommy Kryger Jensen, Sydbyens Cykelklub Kolding
Flemming Knutsson, Sydbyens Cykelklub Kolding
17 24 - - - 17 / 24 / -
41 / 2
19 / 42 pts. #63 Tommy Iversen, Odense Orienteringsklub
Thomas Sørensen , Odense Orienteringsklub
22* 20 - - - 20 / 22 / -
42 / 2
20 / 43 pts. #132 Niels Olsen, Christiansfeld Cykelmotion
Jes Lundby, Christiansfeld Cykelmotion
16 27 - - - 16 / 27 / -
43 / 2
21 / 45 pts. #335 Ole Knudsen, Cykel Motion Højfyn
Lars Ulrik Krarup , Cykel Motion Højfyn
22 23 - - - 22 / 23 / -
45 / 2
22 / 47 pts. #322 Karsten Jensen, Cyklemotion Odense
Jan Rasmussen, Cyklemotion Odense
22 25 - - - 22 / 25 / -
47 / 2
23 / 48 pts. #66 Jesper Due, Motionscykelklubben Baghjulet
Jørgen Eskildsen, Nørre Aaby Cykelklub
22 26 - - - 22 / 26 / -
48 / 2
24 / 1 pts. #4 Jesper Pedersen, Motionscykelklubben Baghjulet
René Frederiksen, Fredericia Cycle Club
- 1 - - - 1 / - / -
1 / 1
25 / 2 pts. #234 Søren Lund, Motionscykelklubben Baghjulet
Jan Ager, Motionscykelklubben Baghjulet
2 - - - - 2 / - / -
2 / 1
26 / 9 pts. #196 Thomas Ralf Poulsen, Børkop Motions Cyklister
Claus Vind Nilson, Børkop Motions Cyklister
9 - - - - 9 / - / -
9 / 1
27 / 15 pts. #338 Kurt Sørensen, Fredericia Cycle Club
Lars Sørensen, Fredericia Cycle Club
- 15 - - - 15 / - / -
15 / 1
28 / 19 pts. #48 Lars Peter Schrøder-Madsen , Ribe Cycle Club
Johnny Jensen, Ribe Cycle Club
- 19 - - - 19 / - / -
19 / 1
29 / 22 pts. #364 Michael Nielsen, Le Pedaleur De Charme
Per Antoni, Le Pedaleur De Charme
- 22 - - - 22 / - / -
22 / 1
30 / 0 pts. #323 Frank Hedegaard Hansen, Team Egtved
Lars Egeberg Larsen, Nørre Aaby Cykelklub
- - - - - - / - / -
0 / 0

J

Mænd 61-65 år Afd.-placeringer
A1 A2 A3 A4 A5 De 3 bedste
Total
1 / 3 pts. #203 Finn Gudmundsson, Fredericia Triathlon Team
Poul Bang, Fredericia Cycle Club
1 2 - - - 1 / 2 / -
3 / 2
2 / 5 pts. #25 Peter Thyssen, Børkop Motions Cyklister
Carsten Bruun, Børkop Motions Cyklister
2 3 - - - 2 / 3 / -
5 / 2
3 / 7 pts. #58 Villads Kirkegaard-Jensen, Børkop Motions Cyklister
Torben Berntsen, Børkop Motions Cyklister
6 1 - - - 1 / 6 / -
7 / 2
4 / 8 pts. #3 Søren Lind, Cyklemotion Odense
Aage Uhre, Cyklemotion Odense
2 6 - - - 2 / 6 / -
8 / 2
5 / 9 pts. #111 Henrik Guldberg Sørensen, Ribe Cycle Club
Thorkild Schmidt, Ribe Cycle Club
2 7* - - - 2 / 7 / -
9 / 2
6 / 13 pts. #44 Jørgen Gydesen, Multi Motion Assens
Kurt Petersen, Multi Motion Assens
9 4 - - - 4 / 9 / -
13 / 2
6 / 13 pts. #346 Bjarne Ipsen, Sydbyens Cykelklub Kolding
Carsten Nørgaard, Sydbyens Cykelklub Kolding
2 11* - - - 2 / 11 / -
13 / 2
8 / 17 pts. #365 Jan Hald Kjeldsen, Le Pedaleur De Charme
Johnny Sørensen, Le Pedaleur De Charme
13 4 - - - 4 / 13 / -
17 / 2
9 / 21 pts. #319 Torben Juel Pedersen, Cykel Motion Højfyn
Lars Dinnes Hugger, Cykel Motion Højfyn
7 14 - - - 7 / 14 / -
21 / 2
10 / 22 pts. #24 Lasse Oldenborg, Motionscykelklubben Baghjulet
Søren Damm, Motionscykelklubben Baghjulet
10 12 - - - 10 / 12 / -
22 / 2
11 / 27 pts. #315 Brian Knudsen, Billund Cykelmotion
Mogens Rosenkilde, Billund Cykelmotion
14 13 - - - 13 / 14 / -
27 / 2
12 / 8 pts. #114 Claus Nytofte, Multi Motion Assens
Finn Buch, Multi Motion Assens
- 8 - - - 8 / - / -
8 / 1
12 / 8 pts. #348 Jesper Ladefoged Madsen, Cyklemotion Odense
Per Sterobo, Fyns Politi Idrætsforening
8 - - - - 8 / - / -
8 / 1
12 / 8 pts. #366 Carsten Marthinsen, Le Pedaleur De Charme
Leif Svarer, Le Pedaleur De Charme
- 8 - - - 8 / - / -
8 / 1
15 / 10 pts. #123 Bruno Jørgensen, Cyklemotion Odense
Ole Nielsen, Cyklemotion Odense
- 10* - - - 10 / - / -
10 / 1
16 / 11 pts. #60 Jan Brink, Nørre Aaby Cykelklub
Karsten Nielsen, Nørre Aaby Cykelklub
11 - - - - 11 / - / -
11 / 1
17 / 12 pts. #22 Michael Tvermose, Billund Cykelmotion
Heino Balsgaard Nielsen, Billund Cykelmotion
12 - - - - 12 / - / -
12 / 1
18 / 0 pts. #351 Peter Jensen Petersen, Danfoss Cykel Klub
Allan Bo Nielsen, Danfoss Cykel Klub
- - - - - - / - / -
0 / 0

K

Mænd 66-70 år Afd.-placeringer
A1 A2 A3 A4 A5 De 3 bedste
Total
1 / 5 pts. #200 Bjarne Rasmussen, Fyns Politi Idrætsforening
Niels Nielsen, Fyns Politi Idrætsforening
2 3 - - - 2 / 3 / -
5 / 2
2 / 6 pts. #23 Finn Mollerup, Odense Orienteringsklub
Niels Rabølle, Odense Orienteringsklub
4 2 - - - 2 / 4 / -
6 / 2
2 / 6 pts. #170 Karl Kristian Stausbøll, Esbjerg Cykle Motion
Lars K. Jensen, Esbjerg Cykle Motion
3 3 - - - 3 / 3 / -
6 / 2
4 / 7 pts. #240 Steen Egedesø, Odense Orienteringsklub
Børge Pedersen, Odense Orienteringsklub
1 6 - - - 1 / 6 / -
7 / 2
5 / 8 pts. #121 Steen Vestergaard, Odense Orienteringsklub
Kim Kongstad, Odense Orienteringsklub
7 1 - - - 1 / 7 / -
8 / 2
6 / 12 pts. #211 Hans Ole Gormsen , Sydbyens Cykelklub Kolding
Stig Jørgensen, Sydbyens Cykelklub Kolding
5 7 - - - 5 / 7 / -
12 / 2
7 / 13 pts. #17 Henning Anderson, Team Hovborg
Erik Therkelsen, Team Hovborg
5 8* - - - 5 / 8 / -
13 / 2
8 / 16 pts. #352 Freddie Jørgensen, Danfoss Cykel Klub
Jürgen Adelhelm, Danfoss Cykel Klub
11* 5 - - - 5 / 11 / -
16 / 2
9 / 18 pts. #36 Børge Jæger, Bramming Motion
Aksel Thomsen, Bramming Motion
7* 11 - - - 7 / 11 / -
18 / 2
10 / 23 pts. #117 Allan Henriksen, Nørre Aaby Cykelklub
Morten Rasmussen, Nørre Aaby Cykelklub
13 10 - - - 10 / 13 / -
23 / 2
11 / 24 pts. #316 Erling Bønneland, Christiansfeld Cykelmotion
Bjarne Jensen, Christiansfeld Cykelmotion
11 13 - - - 11 / 13 / -
24 / 2
12 / 25 pts. #5 Arne Simonsen, Notmark Sogns Ungdomsforening
Svend Erik Petersen, Notmark Sogns Ungdomsforening
16 9* - - - 9 / 16 / -
25 / 2
13 / 26 pts. #328 Henning Halkier, Motionscykelklubben Baghjulet
Niels Bach Laursen, Motionscykelklubben Baghjulet
14 12* - - - 12 / 14 / -
26 / 2
14 / 9 pts. #363 Peter Dallmann, Le Pedaleur De Charme
Bo Ravn, Le Pedaleur De Charme
9 - - - - 9 / - / -
9 / 1
15 / 10 pts. #57 Peter Søndergaard, Ribe Cycle Club
Svend Aage Thiim, Ribe Cycle Club
10 - - - - 10 / - / -
10 / 1
16 / 15 pts. #340 Mogens Hansen, Kerteminde Cykelklub
Klaus Wulff, Kerteminde Cykelklub
15 - - - - 15 / - / -
15 / 1
17 / 0 pts. #360 Jørgen Tobiasen, Esbjerg Cykle Motion
John Erik Hansen, Esbjerg Cykle Motion
- - - - - - / - / -
0 / 0

L

Mænd 71 år og opefter Afd.-placeringer
A1 A2 A3 A4 A5 De 3 bedste
Total
1 / 2 pts. #78 Herman Trock, Cyklemotion Odense
John Lunde, Cyklemotion Odense
1 1 - - - 1 / 1 / -
2 / 2
2 / 4 pts. #331 Finn Møller Petersen, Motionscykelklubben Baghjulet
Niels Møller Petersen, Motionscykelklubben Baghjulet
2 2 - - - 2 / 2 / -
4 / 2
3 / 6 pts. #2 Finn Jørrald, Billund Cykelmotion
Kedde Olesen, Billund Cykelmotion
3 3 - - - 3 / 3 / -
6 / 2
4 / 10 pts. #47 Erik Damgaard, Faaborg Ski- og Motionsklub
Ernst Pedersen, Faaborg Ski- og Motionsklub
4 6 - - - 4 / 6 / -
10 / 2
5 / 11 pts. #105 Børge Iwersen, Motionscykelklubben Baghjulet
Kurt Hansen, Motionscykelklubben Baghjulet
5 6* - - - 5 / 6 / -
11 / 2
5 / 11 pts. #158 Ole Hoffmann, Motionscykelklubben Baghjulet
Per Allan Brun Pedersen, Motionscykelklubben Baghjulet
6 5* - - - 5 / 6 / -
11 / 2
7 / 13 pts. #145 Hans Jørgen Kjøgx, Esbjerg Cykle Motion
Jørgen Villemoes, Esbjerg Cykle Motion
10 3 - - - 3 / 10 / -
13 / 2
8 / 14 pts. #311 Leif Sigvardt, Fyns Politi Idrætsforening
Hans Åge Hvalsøe Hansen, Fyns Politi Idrætsforening
8 6 - - - 6 / 8 / -
14 / 2
9 / 18 pts. #334 Jens Peder Oksbjerg, Sydbyens Cykelklub Kolding
Ole Thomsen , Sydbyens Cykelklub Kolding
9 9 - - - 9 / 9 / -
18 / 2
10 / 7 pts. #342 Niels Erik Andersen, Kerteminde Cykelklub
Jørgen Wind, Kerteminde Cykelklub
7 - - - - 7 / - / -
7 / 1

O

Elcykler Afd.-placeringer
A1 A2 A3 A4 A5 De 3 bedste
Total
1 / 3 pts. #108 Kai Juul Jensen, Motionscykelklubben Baghjulet
Kenneth Dini, Motionscykelklubben Baghjulet
1 2 - - - 1 / 2 / -
3 / 2
1 / 3 pts. #208 Lars Strøm Hansen, Motionscykelklubben Baghjulet
Søren Holmgaard, Motionscykelklubben Baghjulet
2 1 - - - 1 / 2 / -
3 / 2
3 / 0 pts. #18 Poul Andersen, Motionscykelklubben Baghjulet
Hans Erik Brønserud, Motionscykelklubben Baghjulet
- - - - - - / - / -
0 / 0
3 / 0 pts. #43 Jan Pajbjerg, Motionscykelklubben Baghjulet
Rikke Pajbjerg, Motionscykelklubben Baghjulet
- - - - - - / - / -
0 / 0

P

Forælder og barn Afd.-placeringer
A1 A2 A3 A4 A5 De 3 bedste
Total
1 / 2 pts. #50 Poul Eskelund , Ribe Cycle Club
Mads Eskelund , Ribe Cycle Club
1 1 - - - 1 / 1 / -
2 / 2
2 / 3 pts. #369 Jannie Søgaard, Billund Cykelmotion
Mille Søgaard, Billund Cykelmotion
1 2 - - - 1 / 2 / -
3 / 2