Gå til

Resultat afdeling 4

TIP! Rotér mobilen for at se detaljer

KLASSE A/A

Kvinder til og med 52 år
#310/A
Ulla Schmidt, Holsted Cykelmotion
Lone Hagedorn Nielsen, Holsted Cykelmotion
42 points / placering 1 / Starttid: 10:09 - Sluttid: 11:37 = 88 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
A
A
4
C
C
5
B
B
6
A
C
7

B
8

A
9

A
10
C
B
11

B
12

A
#181/A
Malene Bredahl, Odense Orienteringsklub
Tine Amstrup-Hansen, Odense Orienteringsklub
41 points / placering 2 / Starttid: 10:24 - Sluttid: 11:55 = 91 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: -1 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
B
A
4
C
C
5
X
B
6
C
C
7

B
8
A
A
9
X
A
10

B
11
C
B
12

A
#133/A
Trine Tangaa, Multi Motion Assens
Vivian Tangaa, Multi Motion Assens
36 points / placering 3 / Starttid: 10:13 - Sluttid: 11:42 = 89 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2
A
A
3
A
A
4

C
5
B
B
6
A
C
7
B
B
8

A
9

A
10
C
B
11
C
B
12

A
#210/A
Tina Folsach, Billund Cykelmotion
Betina Boye Jensen, Billund Cykelmotion
36 points / placering 3 / Starttid: 10:29 - Sluttid: 11:58 = 89 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
B
A
4
A
C
5
B
B
6

C
7

B
8

A
9

A
10
B
B
11

B
12

A
#1/A
Line King, Bogense Cykelklub
Sara Maria Wandt, Kolding Bicycle Club
34 points / placering 5 Solo/ Starttid: 10:32 - Sluttid: 12:04 = 92 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: -2 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
A
C
2
A
A
3
A
A
4
A
C
5
X
B
6

C
7

B
8
A
A
9

A
10
C
B
11
A
B
12

A
#20/A
Bettina Frederiksen, Fredericia Cycle Club
Lone Thybo, Motionscykelklubben Baghjulet
30 points / placering 6 / Starttid: 10:28 - Sluttid: 11:49 = 81 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

A
3

A
4

C
5

B
6
A
C
7
B
B
8
A
A
9
A
A
10
B
B
11
C
B
12

A
#385/A
Pia Hedemand, Bredballe Idrætsforening
Susanne Nielsen, Bredballe Idrætsforening
18 points / placering 7 / Starttid: 10:10 - Sluttid: 11:29 = 79 min.
Svarpts: 18 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

A
3

A
4

C
5

B
6
X
C
7
X
B
8
A
A
9
A
A
10
A
B
11

B
12
B
A
#150/A
Amanda Friis, Holsted Cykelmotion
Mette Meng Nielsen, Holsted Cykelmotion
-6 points / placering 8 / Starttid: 10:06 - Sluttid: 12:00 = 114 min.
Svarpts: 18 / Tidstraf: -24 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2

A
3
B
A
4
X
C
5

B
6

C
7

B
8

A
9

A
10
B
B
11

B
12

A
#29/A DNS
Rikke Hauerslev, Børkop Motions Cyklister
Dorte Brock Johansen, Børkop Motions Cyklister
#333/A DNS
Runa Iversen Jensen, IAK (Horsens Orienteringsklub)
Anne Rønning Boye-Møller, IAK (Horsens Orienteringsklub)

KLASSE B/B

Kvinder 53 år og opefter
#329/B
Inge Dall, Motionscykelklubben Baghjulet
Randi Hagensen, Motionscykelklubben Baghjulet
42 points / placering 1 / Starttid: 10:20 - Sluttid: 11:45 = 85 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 12 / Strafpts: 0
1

C
2

A
3

A
4

C
5
B
B
6
A
C
7
B
B
8
A
A
9
A
A
10
A
B
11

B
12

A
#40/B
Charlotte Friis, Billund Cykelmotion
Gitte Rahbek, Billund Cykelmotion
33 points / placering 2 / Starttid: 10:16 - Sluttid: 11:37 = 81 min.
Svarpts: 21 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 12 / Strafpts: 0
1

C
2

A
3

A
4

C
5
B
B
6
A
C
7
B
B
8

A
9
B
A
10
A
B
11

B
12

A
#305/B
Mette Hjelmborg, Cykelklubben KÆDEN
Ulla Brodersen, Cykelklubben KÆDEN
33 points / placering 2 / Starttid: 10:00 - Sluttid: 11:20 = 80 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3

A
4
C
C
5
B
B
6

C
7

B
8

A
9

A
10
A
B
11

B
12

A
#19/B
Rie Moos Villumsen, Bredballe Idrætsforening
Hanne Popp, Bredballe Idrætsforening
27 points / placering 4 / Starttid: 10:02 - Sluttid: 11:21 = 79 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2

A
3
B
A
4
C
C
5

B
6

C
7

B
8

A
9

A
10
B
B
11
C
B
12

A
#309/B
Susan Herforth, Nørre Aaby Cykelklub
Jeanette Vesterlund Madsen, Nørre Aaby Cykelklub
27 points / placering 4 / Starttid: 10:29 - Sluttid: 11:52 = 83 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2
A
A
3
B
A
4

C
5
B
B
6

C
7

B
8

A
9

A
10
B
B
11
C
B
12

A
#325/B
Susanne Jensen, Vejle Cykel Motion
Litta Lauth, Vejle Cykel Motion
27 points / placering 4 / Starttid: 10:21 - Sluttid: 11:45 = 84 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2

A
3
B
A
4
C
C
5

B
6

C
7

B
8

A
9

A
10
C
B
11
B
B
12

A
#303/B DNS
Helle Stougård, Motionscykelklubben Baghjulet
Dorte Schmidt, Motionscykelklubben Baghjulet
#317/B DNS
Jane Svingelberg, Cyklemotion Odense
Katinka H. Hostrup-Jessen, Cyklemotion Odense
#318/B DNS
Rikke Brandt Jespersen, Odense Orienteringsklub
Lisbeth Skovbjerg, Odense Orienteringsklub
#340/B DNS
Britta Stenderup Lund, Højfyns Action og Firmamotion
Randi Birk Jørgensen, Højfyns Action og Firmamotion
#350/B DNS
Pernille Rise, Billund Cykelmotion
Vivi Tronborg, Billund Cykelmotion

KLASSE C/C

Mixpar til og med 50 år
#391/C
Jane Meier, IAK
Jannik Veiding Sørensen, IAK
48 points / placering 1 / Starttid: 10:37 - Sluttid: 12:06 = 89 min.
Svarpts: 48 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
A
A
4
C
C
5
B
B
6
B
C
7

B
8

A
9

A
10
C
B
11
B
B
12

A
#388/C
Ane Gasbjerg, Fredericia Cycle Club
Jens Larsen, Fredericia Cycle Club
42 points / placering 2 / Starttid: 10:27 - Sluttid: 11:55 = 88 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2
A
A
3
A
A
4

C
5
B
B
6

C
7

B
8
A
A
9
B
A
10
B
B
11

B
12
A
A
#328/C
Troels Eriksen, Højfyns Action og Firmamotion
Line Raundahl Hedelund, Højfyns Action og Firmamotion
39 points / placering 3 / Starttid: 10:36 - Sluttid: 12:21 = 105 min.
Svarpts: 54 / Tidstraf: -15 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
A
A
4
C
C
5
B
B
6
C
C
7
B
B
8

A
9

A
10
B
B
11

B
12

A
#39/C
Nina Jacobsen, Multi Motion Assens
Niels Jacobsen, Multi Motion Assens
35 points / placering 4 / Starttid: 10:12 - Sluttid: 11:43 = 91 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: -1 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
A
C
2

A
3
A
A
4
C
C
5
B
B
6
C
C
7

B
8

A
9

A
10
C
B
11
C
B
12

A
#201/C
Anne-Marie Jacobsen, Multi Motion Assens
Rasmus Jacobsen, Multi Motion Assens
30 points / placering 5 / Starttid: 10:15 - Sluttid: 11:48 = 93 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: -3 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

A
3

A
4

C
5
B
B
6
C
C
7
A
B
8
A
A
9
B
A
10
A
B
11
C
B
12
B
A
#212/C
Hanne Olesen, Multi Motion Assens
Johan Olesen, Multi Motion Assens
24 points / placering 6 Solo/ Starttid: 10:11 - Sluttid: 11:27 = 76 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

A
3
B
A
4

C
5
B
B
6

C
7

B
8
A
A
9
A
A
10
C
B
11

B
12

A

KLASSE D/D

Mixpar 51-58 år
#404/D Gæst
Signe Beck-Nielsen, IAK
Claus Boisen, IAK
57 points / placering 1 Solo/ Starttid: 10:45 - Sluttid: 11:15 = 30 min.
Svarpts: 57 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
A
C
2
A
A
3
B
A
4
C
C
5
B
B
6
C
C
7

B
8
A
A
9
A
A
10
B
B
11
A
B
12

A
#345/D
Anja Bekker Tthorkilsen, Kerteminde Cykelklub
Jimmy Mangelsen, Kerteminde Cykelklub
48 points / placering 1 / Starttid: 10:44 - Sluttid: 12:13 = 89 min.
Svarpts: 48 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
C
A
4
C
C
5
B
B
6
A
C
7
B
B
8

A
9

A
10
A
B
11
C
B
12

A
#69/D
Hugo Nielsen, Multi Motion Assens
Lis Jacobsen, Nyborg Cykle Klub
46 points / placering 2 / Starttid: 10:05 - Sluttid: 11:40 = 95 min.
Svarpts: 51 / Tidstraf: -5 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
A
C
2

A
3
A
A
4
C
C
5
B
B
6
A
C
7
B
B
8
A
A
9
A
A
10
A
B
11
C
B
12

A
#326/D
Stine Bjerrum Møller, Motionscykelklubben Baghjulet
Karsten Schibsbye, Motionscykelklubben Baghjulet
46 points / placering 2 / Starttid: 10:19 - Sluttid: 11:51 = 92 min.
Svarpts: 48 / Tidstraf: -2 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2

A
3
A
A
4
C
C
5
B
B
6
C
C
7
B
B
8

A
9

A
10
B
B
11
C
B
12

A
#335/D
Thomas Bender, Højfyns Action og Firmamotion
Trine Bender, Højfyns Action og Firmamotion
39 points / placering 4 / Starttid: 10:34 - Sluttid: 12:04 = 90 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
B
A
4
C
C
5
B
B
6

C
7

B
8

A
9

A
10
C
B
11
C
B
12

A
#370/D
Annette Poulsen, Vejle Cykel Motion
Jørn Poulsen, Vejle Cykel Motion
36 points / placering 5 / Starttid: 10:23 - Sluttid: 11:53 = 90 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 12 / Strafpts: 0
1

C
2

A
3

A
4

C
5

B
6
B
C
7
A
B
8
A
A
9
A
A
10
B
B
11

B
12

A
#374/D
Peter Rysholt Christiansen, Odense Orienteringsklub
Jane Ejby, Odense Orienteringsklub
33 points / placering 6 / Starttid: 10:12 - Sluttid: 11:40 = 88 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
A
C
2
A
A
3
B
A
4
C
C
5
B
B
6

C
7

B
8

A
9

A
10

B
11
C
B
12

A
#401/D
Helle Sørensen , Askov Mudeaters
René Thousgaard Kjems, Askov Mudeaters
33 points / placering 6 / Starttid: 10:37 - Sluttid: 12:04 = 87 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2
A
A
3
B
A
4
C
C
5
B
B
6
A
C
7

B
8

A
9

A
10
B
B
11
X
B
12

A
#307/D
Irene Menzi, Multi Motion Assens
Karl Duus Nielsen, Multi Motion Assens
30 points / placering 8 / Starttid: 10:04 - Sluttid: 11:37 = 93 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: -3 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
B
A
4
C
C
5
B
B
6

C
7

B
8

A
9

A
10

B
11

B
12

A
#369/D
Jeanette Lind, Vejle Cykel Motion
Flemming Madsen, Vejle Cykel Motion
30 points / placering 8 / Starttid: 10:25 - Sluttid: 11:47 = 82 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

A
3

A
4

C
5
B
B
6
C
C
7
A
B
8
A
A
9
A
A
10
X
B
11

B
12
O
A
#15/D
Susanne Kampp, Cykelklubben KÆDEN
Henrik Kampp, Cykelklubben KÆDEN
27 points / placering 10 / Starttid: 10:01 - Sluttid: 11:24 = 83 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2

A
3
B
A
4
C
C
5

B
6

C
7

B
8

A
9

A
10
B
B
11
A
B
12

A
#250/D DNS
Lars Kjærulf, Børkop Motions Cyklister
Dorthe Kjærulf, Børkop Motions Cyklister
#348/D DNS
Jacob Jalving, Vejle Cykel Motion
Jeannette Jalving, Vejle Cykel Motion
#368/D DNS
Thomas Stie, Vejle Cykel Motion
Mette Stie, Vejle Cykel Motion

KLASSE E/E

Mixpar 59-65 år
#344/E
Marianne Eriksen, Kerteminde Cykelklub
René Bech Andersen, Kerteminde Cykelklub
42 points / placering 1 / Starttid: 10:41 - Sluttid: 12:10 = 89 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
B
A
3
C
A
4
C
C
5
B
B
6

C
7

B
8
A
A
9

A
10

B
11
B
B
12

A
#367/E
Kristin Helgeland, Motionscykelklubben Baghjulet
Olaf Nielsen, Motionscykelklubben Baghjulet
42 points / placering 1 / Starttid: 10:25 - Sluttid: 11:53 = 88 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2

A
3
A
A
4
A
C
5
B
B
6
A
C
7

B
8
A
A
9

A
10
B
B
11
C
B
12

A
#381/E
Per Østerkjerhuus, Sydbyens Cykelklub Kolding
Mette Dam, Sydbyens Cykelklub Kolding
36 points / placering 3 / Starttid: 10:45 - Sluttid: 12:18 = 93 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: -3 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2

A
3
B
A
4
A
C
5
B
B
6
A
C
7
A
B
8
A
A
9

A
10
C
B
11

B
12
C
A
#34/E
Mads Thuesen, Christiansfeld Cykelmotion
Kirsten Hansen, Christiansfeld Cykelmotion
33 points / placering 4 / Starttid: 10:35 - Sluttid: 12:05 = 90 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

A
3

A
4

C
5
B
B
6
C
C
7
B
B
8
A
A
9
A
A
10
C
B
11

B
12

A
#144/E
Katalin Kongstad, Odense Orienteringsklub
Torben Rasmussen, Odense Orienteringsklub
33 points / placering 4 / Starttid: 10:17 - Sluttid: 11:47 = 90 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
A
C
2
B
A
3
B
A
4
C
C
5
B
B
6

C
7

B
8

A
9

A
10
C
B
11
C
B
12

A
#341/E
Anker Glerup, Kerteminde Cykelklub
Stinne Glerup, Kerteminde Cykelklub
33 points / placering 4 / Starttid: 10:39 - Sluttid: 11:55 = 76 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2

A
3
B
A
4
C
C
5
B
B
6

C
7

B
8
A
A
9

A
10
C
B
11

B
12

A
#336/E
Steen Juul Rasmussen, Askov Mudeaters
Betina Kirstine Dichov Rasmussen, Askov Mudeaters
21 points / placering 7 / Starttid: 10:33 - Sluttid: 12:09 = 96 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: -6 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
O
A
3
B
A
4
A
C
5
O
B
6

C
7

B
8

A
9

A
10

B
11
A
B
12

A
#70/E
Knud Brorsen, Holsted Cykelmotion
Bente Brorsen, Holsted Cykelmotion
20 points / placering 8 Solo/ Starttid: 10:06 - Sluttid: 11:46 = 100 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: -10 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
B
A
4
C
C
5
X
B
6

C
7

B
8

A
9

A
10

B
11
C
B
12

A
#125/E DNS
Lone Jensen, Multi Motion Assens
Jes Simonsen, Multi Motion Assens
#356/E DNS
Lisbeth Kjellerup Frøsig, Sydbyens Cykelklub Kolding
Tommy Jes Andersen, Sydbyens Cykelklub Kolding
#360/E DNS
Gitte Christoffersen, Odense Orienteringsklub
Bjørn Christoffersen, Odense Orienteringsklub

KLASSE F/F

Mixpar over 65 år
#13/F
Kirsten Egeberg Olsen, Cykel Motion Højfyn
Ege Olsen, Cykel Motion Højfyn
37 points / placering 1 / Starttid: 10:01 - Sluttid: 11:36 = 95 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: -5 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
A
A
4
X
C
5
B
B
6

C
7

B
8
C
A
9

A
10
C
B
11

B
12
A
A
#146/F
Gitte Hoffmann, Motionscykelklubben Baghjulet
Jørgen Spetzler, Motionscykelklubben Baghjulet
33 points / placering 2 / Starttid: 10:30 - Sluttid: 11:54 = 84 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
A
C
2
A
A
3
A
A
4
C
C
5
B
B
6

C
7

B
8

A
9

A
10

B
11

B
12

A
#54/F
Niels Jørn Jensen, Multi Motion Assens
Lone Petersen, Multi Motion Assens
30 points / placering 3 / Starttid: 10:14 - Sluttid: 11:36 = 82 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
B
A
3
B
A
4
C
C
5
B
B
6

C
7

B
8

A
9

A
10

B
11

B
12

A
#382/F
Jens Egeberg Dam, Odense Orienteringsklub
Britta Jørgensen, Odense Orienteringsklub
15 points / placering 4 / Starttid: 10:23 - Sluttid: 11:48 = 85 min.
Svarpts: 15 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
B
A
3
X
A
4
X
C
5
X
B
6

C
7

B
8

A
9

A
10
X
B
11

B
12

A
#73/F DNS
Sven Spangsberg, Odense Orienteringsklub
Gitte Spangsberg, Odense Orienteringsklub

KLASSE G/G

Mænd til og med 50 år
#376/G
Martin Høgsberg, Danfoss Cykel Klub
Allan Petersen Norn, Danfoss Cykel Klub
72 points / placering 1 / Starttid: 10:08 - Sluttid: 11:38 = 90 min.
Svarpts: 60 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 12 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
B
A
4
C
C
5
B
B
6
C
C
7
B
B
8
A
A
9

A
10
B
B
11
C
B
12

A
#10/G
Jacob Skovsgaard, Nyborg Cykle Klub
Trine Dongsgaard, Nyborg Cykle Klub
69 points / placering 2 / Starttid: 10:04 - Sluttid: 11:32 = 88 min.
Svarpts: 57 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 12 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
A
A
4
C
C
5

B
6
A
C
7
B
B
8
A
A
9

A
10
A
B
11
C
B
12
A
A
#118/G
Anders Holm, Fredericia Triathlon Team
Simon Ørum, Fredericia Triathlon Team
57 points / placering 3 / Starttid: 10:43 - Sluttid: 12:12 = 89 min.
Svarpts: 57 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
A
A
4
C
C
5

B
6
A
C
7
B
B
8
A
A
9
B
A
10
A
B
11
B
B
12

A
#321/G
Jan Mahler Hansen, Vejle Cykel Motion
John Drejer Rasmussen, Vejle Cykel Motion
51 points / placering 4 / Starttid: 10:26 - Sluttid: 11:50 = 84 min.
Svarpts: 51 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2

A
3
B
A
4
C
C
5

B
6
C
C
7
B
B
8
B
A
9
C
A
10
B
B
11
C
B
12
A
A
#100/G
Ryan Kærgaard, Nørre Aaby Cykelklub
Martin Hansen, Nørre Aaby Cykelklub
49 points / placering 5 / Starttid: 10:28 - Sluttid: 12:00 = 92 min.
Svarpts: 51 / Tidstraf: -2 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
A
A
4
C
C
5
B
B
6
A
C
7
C
B
8
B
A
9
X
A
10
C
B
11
C
B
12

A
#398/G
Jesper Madsen, Odense Orienteringsklub
Magnus Fannar Madsen, Odense Orienteringsklub
48 points / placering 6 / Starttid: 10:11 - Sluttid: 11:39 = 88 min.
Svarpts: 48 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
B
A
4
C
C
5
B
B
6
A
C
7

B
8
A
A
9
X
A
10
B
B
11

B
12

A
#35/G
Jesper Janken, Holsted Cykelmotion
Anders Janken, Holsted Cykelmotion
42 points / placering 7 / Starttid: 10:02 - Sluttid: 11:30 = 88 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
B
A
4
C
C
5
B
B
6
A
C
7

B
8

A
9

A
10
B
B
11
X
B
12

A
#349/G
Jesper Lund, Højfyns Action og Firmamotion
Carsten Feldt, Højfyns Action og Firmamotion
42 points / placering 7 / Starttid: 10:32 - Sluttid: 12:05 = 93 min.
Svarpts: 45 / Tidstraf: -3 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
A
A
4
C
C
5

B
6
A
C
7

B
8
A
A
9
X
A
10
C
B
11
C
B
12

A
#320/G
Mads Poulsen, Nørre Aaby Cykelklub
Phillip Jensen, Nørre Aaby Cykelklub
41 points / placering 9 / Starttid: 10:29 - Sluttid: 12:00 = 91 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: -1 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
B
A
4
C
C
5
B
B
6

C
7

B
8
A
A
9

A
10
X
B
11

B
12
B
A
#379/G
Jens Chr Benzon, Danfoss Cykel Klub
Rune Strange Thomsen, Danfoss Cykel Klub
36 points / placering 10 / Starttid: 10:07 - Sluttid: 11:46 = 99 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: -9 / Bonuspts: 12 / Strafpts: 0
1
C
C
2

A
3
B
A
4
C
C
5

B
6
A
C
7

B
8
A
A
9

A
10
C
B
11
C
B
12

A
#12/G
Jacob Antonsen, Nørre Aaby Cykelklub
Søren Kaltoft, Nørre Aaby Cykelklub
35 points / placering 11 / Starttid: 10:30 - Sluttid: 12:01 = 91 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: -1 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
B
C
2

A
3
B
A
4
C
C
5

B
6
A
C
7
B
B
8
C
A
9
B
A
10
A
B
11
C
B
12

A
#402/G Gæst
Andreas Wandt Kynde, IAK
Marcus, IAK
27 points / placering 12 / Starttid: 10:45 - Sluttid: 12:14 = 89 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

A
3
B
A
4
C
C
5
B
B
6

C
7

B
8
A
A
9
X
A
10
A
B
11
C
B
12

A
#355/G
Claus Nielsen, Sydbyens Cykelklub Kolding
Nicklas Nielsen, Sydbyens Cykelklub Kolding
23 points / placering 12 Solo/ Starttid: 10:44 - Sluttid: 12:21 = 97 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: -7 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
A
A
4
X
C
5
B
B
6

C
7

B
8

A
9

A
10

B
11

B
12

A
#50/G
Michael Alsted, Motionscykelklubben Baghjulet
Kim Bøgebjerg, Motionscykelklubben Baghjulet
21 points / placering 13 / Starttid: 10:22 - Sluttid: 11:55 = 93 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: -3 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

A
3
A
A
4
C
C
5
B
B
6
A
C
7

B
8
B
A
9
X
A
10
X
B
11

B
12
X
A
#302/G
Martin Vad Nielsen, Holsted Cykelmotion
Casper Stenomgård Jensen, Holsted Cykelmotion
21 points / placering 13 / Starttid: 10:03 - Sluttid: 11:24 = 81 min.
Svarpts: 21 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

A
3

A
4

C
5

B
6
A
C
7
A
B
8
B
A
9

A
10
A
B
11
B
B
12
C
A
#98/G
Sören Kruse, Nørre Aaby Cykelklub
Per Poulsen, Nørre Aaby Cykelklub
18 points / placering 15 Solo/ Starttid: 10:31 - Sluttid: 11:36 = 65 min.
Svarpts: 18 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

A
3

A
4

C
5

B
6
A
C
7

B
8
C
A
9
A
A
10
B
B
11

B
12

A
#384/G
Claus Nielsen, Askov Mudeaters
Arne Hansen, Askov Mudeaters
9 points / placering 16 / Starttid: 10:35 - Sluttid: 12:03 = 88 min.
Svarpts: 9 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
X
C
2

A
3
B
A
4

C
5

B
6
X
C
7
X
B
8
C
A
9

A
10

B
11
C
B
12

A
#84/G
Anders Christensen, Christiansfeld Cykelmotion
Claus Iwersen, Christiansfeld Cykelmotion
#372/G
Carsten Jørgensen, Christiansfeld Cykelmotion
Kenneth Paulsen, Christiansfeld Cykelmotion
#383/G
Michael Rønn Christensen, IAK
Alexander Hebbelstrup, IAK
#8/G DNS
Kristian Gren, Motionscykelklubben Baghjulet
Simon Gren, Motionscykelklubben Baghjulet
#180/G DNS
Thomas Dam, Askov Mudeaters
Kristian Hald, Askov Mudeaters
#313/G DNS
Michael Svarrer, Børkop Motions Cyklister
Martin Sloth Møller, Børkop Motions Cyklister
#392/G DNS
Sebastian Burhøj, Hoptrup-Marstrup Idrætsforening
Troels Nørmark Lund, IAK

KLASSE H/H

Mænd 51-55 år
#101/H
Kim Lassen, Ribe Cycle Club
Henrik Holst, Ribe Cycle Club
57 points / placering 1 / Starttid: 10:40 - Sluttid: 12:16 = 96 min.
Svarpts: 51 / Tidstraf: -6 / Bonuspts: 12 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
A
A
4
C
C
5
B
B
6
B
C
7
B
B
8

A
9

A
10
C
B
11
C
B
12

A
#32/H
Philip Melchiors, Askov Mudeaters
Mogens Sundorf Christensen, Askov Mudeaters
52 points / placering 2 / Starttid: 10:36 - Sluttid: 12:11 = 95 min.
Svarpts: 45 / Tidstraf: -5 / Bonuspts: 12 / Strafpts: 0
1
C
C
2
X
A
3
B
A
4
C
C
5
B
B
6
B
C
7
B
B
8
A
A
9
B
A
10

B
11
A
B
12

A
#90/H
Carsten Nommensen, Børkop Motions Cyklister
Torben Müller, Børkop Motions Cyklister
51 points / placering 3 / Starttid: 10:08 - Sluttid: 11:37 = 89 min.
Svarpts: 51 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
C
A
4
C
C
5
B
B
6
C
C
7
B
B
8

A
9

A
10
X
B
11
B
B
12

A
#377/H
Jørgen Holm, Danfoss Cykel Klub
Michael Jensen, Danfoss Cykel Klub
51 points / placering 3 / Starttid: 10:09 - Sluttid: 11:37 = 88 min.
Svarpts: 51 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
B
A
4
C
C
5
B
B
6
B
C
7
B
B
8

A
9

A
10
B
B
11
C
B
12

A
#359/H
Steen Hansen, Cykel Motion Højfyn
Heine Pedersen, Cykel Motion Højfyn
48 points / placering 5 / Starttid: 10:14 - Sluttid: 11:36 = 82 min.
Svarpts: 48 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
A
A
4
C
C
5
B
B
6
A
C
7
A
B
8

A
9

A
10
A
B
11
A
B
12

A
#338/H
Jakob Christensen, Odense Orienteringsklub
Carsten Djursaa, Odense Orienteringsklub
46 points / placering 6 / Starttid: 10:11 - Sluttid: 11:43 = 92 min.
Svarpts: 48 / Tidstraf: -2 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
B
A
4
C
C
5
B
B
6

C
7
B
B
8

A
9

A
10
B
B
11
C
B
12

A
#16/H
Niels Chr. Markussen, Nørre Aaby Cykelklub
Bent-Ove Madsen, Nørre Aaby Cykelklub
45 points / placering 7 / Starttid: 10:30 - Sluttid: 11:58 = 88 min.
Svarpts: 45 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
A
A
4
C
C
5
B
B
6
A
C
7

B
8

A
9

A
10
C
B
11
C
B
12

A
#373/H
John Nicolaisen, Ribe Cycle Club
Bo Løndorf, Ribe Cycle Club
45 points / placering 7 / Starttid: 10:41 - Sluttid: 12:11 = 90 min.
Svarpts: 45 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
A
C
2
A
A
3
B
A
4
C
C
5
B
B
6
A
C
7
B
B
8

A
9

A
10
A
B
11
C
B
12

A
#64/H
Kent Tranberg Pedersen, Vejle Cykel Motion
Henrik Thrane Hansen, Vejle Cykel Motion
42 points / placering 9 / Starttid: 10:22 - Sluttid: 11:55 = 93 min.
Svarpts: 45 / Tidstraf: -3 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2

A
3
B
A
4

C
5
B
B
6
A
C
7
B
B
8
A
A
9
A
A
10
C
B
11
C
B
12

A
#112/H
Claus Larsen, Danfoss Cykel Klub
Frank Rugbjerg Larsen, Danfoss Cykel Klub
39 points / placering 10 / Starttid: 10:10 - Sluttid: 11:43 = 93 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: -3 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
B
A
4
C
C
5
B
B
6
X
C
7
B
B
8

A
9

A
10
X
B
11
C
B
12

A
#323/H
Martin Hansen, Højfyns Action og Firmamotion
Ulrik Sørensen, Højfyns Action og Firmamotion
39 points / placering 10 / Starttid: 10:31 - Sluttid: 11:58 = 87 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2

A
3
B
A
4
C
C
5
B
B
6
A
C
7
B
B
8

A
9

A
10
A
B
11
C
B
12

A
#332/H
Christian Clarence Hansen, Askov Mudeaters
Tage Holst, Askov Mudeaters
39 points / placering 10 / Starttid: 10:35 - Sluttid: 12:11 = 96 min.
Svarpts: 45 / Tidstraf: -6 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2

A
3
B
A
4
C
C
5
B
B
6
C
C
7
A
B
8

A
9

A
10
B
B
11
B
B
12

A
#346/H
Jan Hollmann, Kerteminde Cykelklub
René Jeppesen, Kerteminde Cykelklub
35 points / placering 13 / Starttid: 10:43 - Sluttid: 12:17 = 94 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: -4 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
B
A
3
B
A
4
C
C
5
B
B
6
A
C
7
C
B
8

A
9

A
10

B
11
C
B
12

A
#88/H
Michael Johansen, Nørre Aaby Cykelklub
Søren Andersen, Nørre Aaby Cykelklub
30 points / placering 14 / Starttid: 10:28 - Sluttid: 11:43 = 75 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

A
3

A
4

C
5
B
B
6
A
C
7
B
B
8
A
A
9
A
A
10
C
B
11

B
12

A
#324/H
Anders Teglgaard Madsen, Askov Mudeaters
Lars Jessen, Askov Mudeaters
29 points / placering 15 / Starttid: 10:38 - Sluttid: 12:09 = 91 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: -1 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

A
3

A
4

C
5
B
B
6
C
C
7
A
B
8
A
A
9
C
A
10
A
B
11
C
B
12

A
#387/H
Rasmus Palmelund Jakobsen, Bredballe Idrætsforening
Allan Rousing, Bredballe Idrætsforening
22 points / placering 16 / Starttid: 10:03 - Sluttid: 11:41 = 98 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: -8 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

A
3
B
A
4

C
5
B
B
6
A
C
7
A
B
8
A
A
9
B
A
10
B
B
11

B
12

A
#351/H
Sune Fink, Billund Cykelmotion
Bjarne Gejl, Billund Cykelmotion
21 points / placering 17 / Starttid: 10:17 - Sluttid: 11:45 = 88 min.
Svarpts: 21 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
A
C
2

A
3
B
A
4
X
C
5
B
B
6
C
C
7

B
8

A
9

A
10
X
B
11
X
B
12

A
#403/H
Anton Jepsen, Ribe Cycle Club
Dennis Jepsen, Ribe Cycle Club
17 points / placering 18 / Starttid: 10:42 - Sluttid: 12:13 = 91 min.
Svarpts: 18 / Tidstraf: -1 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2
A
A
3
B
A
4
C
C
5
X
B
6

C
7

B
8

A
9

A
10

B
11

B
12

A
#130/H DNS
Søren Ladegaard, Børkop Motions Cyklister
Flemming Lundsgaard, Børkop Motions Cyklister
#352/H DNS
Anders Breum, Højfyns Action og Firmamotion
Morten Jørgensen, Højfyns Action og Firmamotion
#400/H DNS
Arve Krøis, IAK
Tomas Andersen , IAK

KLASSE I/I

Mænd 56-60 år
#4/I
Jesper Pedersen, Motionscykelklubben Baghjulet
René Frederiksen, Fredericia Triathlon Team
57 points / placering 1 Solo/ Starttid: 10:00 - Sluttid: 11:30 = 90 min.
Svarpts: 57 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
A
A
4
C
C
5
B
B
6
A
C
7

B
8
B
A
9
A
A
10
A
B
11
B
B
12

A
#11/I
Lars Holm Jensen, Børkop Motions Cyklister
Benny Kjølby, Børkop Motions Cyklister
55 points / placering 2 / Starttid: 10:19 - Sluttid: 11:54 = 95 min.
Svarpts: 60 / Tidstraf: -5 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
B
A
3
A
A
4

C
5
B
B
6
C
C
7
B
B
8
A
A
9
A
A
10
B
B
11

B
12
B
A
#207/I
Tomas Valling, Svendborg Mountainbike Club
Henrik Nørby, Svendborg Mountainbike Club
51 points / placering 3 / Starttid: 10:16 - Sluttid: 11:46 = 90 min.
Svarpts: 51 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
A
A
4
C
C
5
B
B
6
A
C
7
C
B
8
X
A
9

A
10
B
B
11
C
B
12

A
#353/I
Martin Strand, Sydbyens Cykelklub Kolding
Andrew Bridgens, Sydbyens Cykelklub Kolding
49 points / placering 4 / Starttid: 10:44 - Sluttid: 12:16 = 92 min.
Svarpts: 51 / Tidstraf: -2 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
O
A
4
C
C
5
B
B
6
A
C
7
A
B
8
A
A
9

A
10
C
B
11
C
B
12

A
#319/I
Niels Erik Andersen, Vejle Cykel Motion
Jan Thorsen, Vejle Cykel Motion
48 points / placering 5 / Starttid: 10:33 - Sluttid: 12:03 = 90 min.
Svarpts: 48 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
B
A
4
C
C
5
B
B
6
C
C
7

B
8

A
9

A
10
C
B
11
B
B
12

A
#196/I
Thomas Ralf Poulsen, Børkop Motions Cyklister
Claus Nilson, Børkop Motions Cyklister
46 points / placering 6 / Starttid: 10:20 - Sluttid: 11:55 = 95 min.
Svarpts: 51 / Tidstraf: -5 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
B
A
4
C
C
5
C
B
6
A
C
7
A
B
8
A
A
9

A
10
B
B
11
A
B
12

A
#363/I
Knud Pedersen, Le Pedaleur De Charme
Charles Mejner Thorarinsson, Le Pedaleur De Charme
42 points / placering 7 / Starttid: 10:03 - Sluttid: 11:28 = 85 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
A
C
2
B
A
3
A
A
4
X
C
5
B
B
6
A
C
7

B
8
A
A
9
A
A
10
A
B
11

B
12

A
#301/I
Thomas Juul, IAK
Peter Hvid Knudsen, IAK
40 points / placering 8 Solo/ Starttid: 10:38 - Sluttid: 12:19 = 101 min.
Svarpts: 51 / Tidstraf: -11 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
B
A
4
C
C
5
B
B
6
A
C
7

B
8
B
A
9

A
10
B
B
11
A
B
12
C
A
#6/I
Brian Skinnerup, Bramming Motion
Thomas Brynning, Børkop Motions Cyklister
39 points / placering 9 / Starttid: 10:04 - Sluttid: 11:29 = 85 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
A
A
4
C
C
5
B
B
6

C
7

B
8

A
9

A
10
A
B
11
X
B
12

A
#7/I
Jens Jensen, Ribe Cycle Club
Thorben Sørensen, Ribe Cycle Club
39 points / placering 9 / Starttid: 10:41 - Sluttid: 12:10 = 89 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2
A
A
3

A
4

C
5
B
B
6
C
C
7
B
B
8
B
A
9
B
A
10
C
B
11

B
12
B
A
#63/I
Tommy Iversen, Odense Orienteringsklub
Thomas Sørensen, Odense Orienteringsklub
38 points / placering 11 / Starttid: 10:25 - Sluttid: 11:56 = 91 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: -1 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
B
A
3
A
A
4
C
C
5
B
B
6

C
7

B
8

A
9

A
10

B
11
B
B
12

A
#306/I
Stefan Wosniak, Motionscykelklubben Baghjulet
Niels Erik Buhl, Nørre Aaby Cykelklub
36 points / placering 12 / Starttid: 10:31 - Sluttid: 12:01 = 90 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

A
3
A
A
4

C
5
B
B
6
X
C
7
A
B
8
B
A
9
B
A
10
B
B
11
A
B
12
A
A
#339/I
Lars Ulrik Kraup, Cykel Motion Højfyn
Ole Knudsen, Cykel Motion Højfyn
35 points / placering 13 / Starttid: 10:26 - Sluttid: 12:00 = 94 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: -4 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
B
A
3
B
A
4
C
C
5
B
B
6

C
7

B
8

A
9
X
A
10
B
B
11
C
B
12

A
#330/I
Jan Søe Dybdal, Fredericia Triathlon Team
Jørgen Trier, Fredericia Triathlon Team
34 points / placering 14 / Starttid: 10:43 - Sluttid: 12:15 = 92 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: -2 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2
A
A
3
A
A
4

C
5
B
B
6

C
7

B
8
A
A
9
B
A
10
A
B
11

B
12
B
A
#337/I
René Høegh Pedersen, Christiansfeld Cykelmotion
Jeppe Petersen, Christiansfeld Cykelmotion
34 points / placering 14 / Starttid: 10:40 - Sluttid: 12:15 = 95 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: -5 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

A
3
B
A
4

C
5
B
B
6
A
C
7
A
B
8
A
A
9
A
A
10
C
B
11
B
B
12
B
A
#316/I
Jan Rasmussen, Cyklemotion Odense
Karsten Jensen, Cyklemotion Odense
33 points / placering 16 / Starttid: 10:34 - Sluttid: 12:04 = 90 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
B
A
4
X
C
5
B
B
6

C
7

B
8

A
9

A
10
C
B
11
C
B
12

A
#66/I
Jørgen Lund Eskildsen, Nørre Aaby Cykelklub
Jesper Due, Motionscykelklubben Baghjulet
30 points / placering 17 / Starttid: 10:35 - Sluttid: 12:04 = 89 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
A
A
4
X
C
5
B
B
6

C
7

B
8

A
9

A
10
X
B
11

B
12

A
#378/I
Christian Mortensen, Danfoss Cykel Klub
Allan Larsen, Danfoss Cykel Klub
30 points / placering 17 / Starttid: 10:21 - Sluttid: 11:48 = 87 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
C
A
4
C
C
5
X
B
6

C
7

B
8

A
9

A
10
C
B
11

B
12

A
#407/I Gæst
Thomas Vestergaard, IAK
Kent Vendelbo Madsen, IAK
27 points / placering 19 / Starttid: 10:46 - Sluttid: 12:09 = 83 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
B
A
4
X
C
5
X
B
6

C
7

B
8

A
9

A
10
B
B
11

B
12

A
#55/I
Keld Christensen, Holsted Cykelmotion
Rudi Hansen, Holsted Cykelmotion
24 points / placering 19 / Starttid: 10:08 - Sluttid: 11:33 = 85 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2

A
3
B
A
4
C
C
5

B
6

C
7

B
8
C
A
9

A
10
A
B
11

B
12

A
#315/I
Henrik Ottosen, Holsted Cykelmotion
Knud Kjær, Holsted Cykelmotion
23 points / placering 20 / Starttid: 10:07 - Sluttid: 11:41 = 94 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: -4 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

A
3
B
A
4
C
C
5

B
6
A
C
7

B
8
B
A
9
A
A
10
O
B
11
C
B
12

A
#99/I
Michael Glaser, Christiansfeld Cykelmotion
Finn Kragelund, Christiansfeld Cykelmotion
#14/I DNS
Ole Nikolajsen, Fredericia Triathlon Team
Martin Bjeld, Fredericia Triathlon Team
#27/I DNS
Tommy Kryger Jensen, Sydbyens Cykelklub Kolding
Peter Brøndsholm, Sydbyens Cykelklub Kolding
#42/I DNS
Claus Nielsen, Børkop Motions Cyklister
Flemming Breum, Børkop Motions Cyklister
#362/I DNS
Palle Enøe, Le Pedaleur De Charme
Michael S. NIelsen, Le Pedaleur De Charme

KLASSE J/J

Mænd 61-65 år
#110/J
Boye Wehlast, Holsted Cykelmotion
Claus Witting, Holsted Cykelmotion
56 points / placering 1 / Starttid: 10:05 - Sluttid: 11:36 = 91 min.
Svarpts: 57 / Tidstraf: -1 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
B
A
4
C
C
5
B
B
6
C
C
7

B
8
A
A
9

A
10
B
B
11
B
B
12

A
#60/J
Jan Brink Larsen, Nørre Aaby Cykelklub
Karsten Nielsen, Nørre Aaby Cykelklub
45 points / placering 2 / Starttid: 10:31 - Sluttid: 12:04 = 93 min.
Svarpts: 48 / Tidstraf: -3 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
A
A
4
C
C
5
B
B
6

C
7

B
8
A
A
9

A
10
C
B
11
C
B
12

A
#203/J
Finn Gudmundsson, Fredericia Triathlon Team
Poul Bang, Fredericia Cycle Club
42 points / placering 3 Solo/ Starttid: 10:42 - Sluttid: 12:09 = 87 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
B
A
3
C
A
4
C
C
5
B
B
6

C
7

B
8
A
A
9

A
10
C
B
11
C
B
12

A
#178/J
Allan Vilhelm Grundsøe, Odense Orienteringsklub
Ib Clausen, Odense Orienteringsklub
40 points / placering 4 / Starttid: 10:16 - Sluttid: 11:54 = 98 min.
Svarpts: 48 / Tidstraf: -8 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
A
C
2
A
A
3
A
A
4
C
C
5
B
B
6

C
7

B
8
A
A
9

A
10
B
B
11
C
B
12

A
#25/J
Peter Thyssen, Børkop Motions Cyklister
Carsten Bruun, Børkop Motions Cyklister
39 points / placering 5 / Starttid: 10:11 - Sluttid: 11:39 = 88 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
B
A
4
C
C
5
B
B
6

C
7

B
8
B
A
9

A
10
C
B
11

B
12

A
#140/J
Jørgen Skov Petersen, Multi Motion Assens
Brian Heine Jensen, Multi Motion Assens
39 points / placering 5 / Starttid: 10:10 - Sluttid: 11:39 = 89 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
A
A
4
C
C
5
C
B
6
C
C
7

B
8

A
9

A
10
X
B
11

B
12

A
#308/J
Anders Bank Sørensen, Børkop Motions Cyklister
Flemming Rasmussen, Børkop Motions Cyklister
39 points / placering 5 / Starttid: 10:13 - Sluttid: 11:39 = 86 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
C
A
4
C
C
5
B
B
6

C
7

B
8
A
A
9

A
10

B
11

B
12

A
#331/J
Torben Juel Pedersen, Cykel Motion Højfyn
Lars Hugger, Cykel Motion Højfyn
38 points / placering 8 / Starttid: 10:20 - Sluttid: 11:54 = 94 min.
Svarpts: 42 / Tidstraf: -4 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
B
A
4
C
C
5
B
B
6

C
7

B
8
A
A
9

A
10
A
B
11

B
12

A
#22/J
Michael Tvermose, Billund Cykelmotion
Heino Nielsen, Billund Cykelmotion
36 points / placering 9 / Starttid: 10:22 - Sluttid: 11:50 = 88 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
B
A
4

C
5
B
B
6

C
7

B
8
A
A
9

A
10
A
B
11

B
12

A
#357/J
Jens Peder Oksbjerg, Sydbyens Cykelklub Kolding
Flemming Pedersen, Sydbyens Cykelklub Kolding
36 points / placering 9 / Starttid: 10:47 - Sluttid: 12:20 = 93 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: -3 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
B
A
4
C
C
5
B
B
6

C
7

B
8
C
A
9

A
10
A
B
11

B
12

A
#364/J
Johnny Sørensen, Le Pedaleur De Charme
Jan Hald Kjeldsen, Le Pedaleur De Charme
35 points / placering 11 / Starttid: 10:02 - Sluttid: 11:33 = 91 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: -1 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2

A
3
B
A
4
C
C
5

B
6
A
C
7
C
B
8
A
A
9
A
A
10
X
B
11

B
12

A
#24/J
Lasse Oldenborg, Motionscykelklubben Baghjulet
Søren Damm-Henrichsen, Motionscykelklubben Baghjulet
27 points / placering 12 / Starttid: 10:27 - Sluttid: 12:00 = 93 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: -3 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2

A
3
B
A
4
C
C
5
X
B
6

C
7

B
8
A
A
9
B
A
10

B
11
C
B
12

A
#111/J
Henrik Guldberg Sørensen, Ribe Cycle Club
Thorkild Schmidt, Ribe Cycle Club
27 points / placering 12 / Starttid: 10:37 - Sluttid: 12:04 = 87 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

A
3

A
4
X
C
5

B
6
A
C
7
A
B
8
A
A
9
B
A
10
B
B
11
B
B
12

A
#304/J
Brian Knudsen, Billund Cykelmotion
Mogens Rosenkilde, Billund Cykelmotion
27 points / placering 12 / Starttid: 10:21 - Sluttid: 11:45 = 84 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
A
C
2

A
3
A
A
4
C
C
5
B
B
6

C
7

B
8

A
9

A
10

B
11
A
B
12

A
#132/J
Jes Lundby, Christiansfeld Cykelmotion
Niels Olsen, Christiansfeld Cykelmotion
24 points / placering 15 / Starttid: 10:36 - Sluttid: 12:12 = 96 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: -6 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
A
C
2
A
A
3
B
A
4
C
C
5
X
B
6
A
C
7

B
8
B
A
9
X
A
10
X
B
11

B
12

A
#375/J
Peter Jensen Petersen, Danfoss Cykel Klub
Allan Bo Nielsen, Danfoss Cykel Klub
21 points / placering 16 / Starttid: 10:14 - Sluttid: 11:43 = 89 min.
Svarpts: 21 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

A
3

A
4

C
5

B
6
A
C
7
A
B
8
A
A
9
B
A
10
C
B
11
A
B
12

A
#58/J DNS
Torben Berntsen, Børkop Motions Cyklister
Villads Kierkegaard, Børkop Motions Cyklister
#114/J DNS
Claus Nytofte, Multi Motion Assens
Finn Buch, Multi Motion Assens
#122/J DNS
Jan Nissen, Motionscykelklubben Baghjulet
Finn Roy, Motionscykelklubben Baghjulet
#314/J DNS
Klaus Høiberg Nielsen, Team Taasinge
Kristian Hejse Hansen, Team Taasinge
#322/J DNS
Carsten Nørgaard, Sydbyens Cykelklub Kolding
Bjarne Ipsen, Sydbyens Cykelklub Kolding

KLASSE K/K

Mænd 66-70 år
#3/K
Søren Lind, Cyklemotion Odense
Aage Uhre, Cyklemotion Odense
60 points / placering 1 / Starttid: 10:00 - Sluttid: 11:28 = 88 min.
Svarpts: 60 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
B
A
4
C
C
5
B
B
6
A
C
7

B
8
A
A
9
A
A
10
B
B
11
B
B
12

A
#23/K
Finn Mollerup, Odense Orienteringsklub
Niels Rabølle, Odense Orienteringsklub
43 points / placering 2 / Starttid: 10:15 - Sluttid: 11:50 = 95 min.
Svarpts: 48 / Tidstraf: -5 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
B
A
4
C
C
5
B
B
6

C
7

B
8
A
A
9
B
A
10
C
B
11
C
B
12

A
#121/K
Kim Kongstad, Odense Orienteringsklub
Steen Vestergaard, Odense Orienteringsklub
43 points / placering 2 / Starttid: 10:19 - Sluttid: 11:57 = 98 min.
Svarpts: 51 / Tidstraf: -8 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
B
A
4
C
C
5
B
B
6

C
7

B
8
A
A
9
A
A
10
B
B
11

B
12

A
#342/K
Freddy Jakobsen, Kerteminde Cykelklub
Heine Rasmussen, Kerteminde Cykelklub
39 points / placering 4 / Starttid: 10:40 - Sluttid: 12:04 = 84 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
B
A
4
C
C
5
B
B
6

C
7

B
8

A
9

A
10
B
B
11

B
12

A
#211/K
Hans Ole Gormsen, Sydbyens Cykelklub Kolding
Stig Jørgensen, Sydbyens Cykelklub Kolding
36 points / placering 5 Solo/ Starttid: 10:43 - Sluttid: 12:11 = 88 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2

A
3
B
A
4
X
C
5
B
B
6
C
C
7
X
B
8

A
9

A
10
B
B
11
B
B
12

A
#358/K
Jørgen Tobiasen, Esbjerg Cykle Motion
John Erik Hansen, Esbjerg Cykle Motion
33 points / placering 6 / Starttid: 10:04 - Sluttid: 11:33 = 89 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
B
A
4
O
C
5
B
B
6

C
7

B
8

A
9

A
10

B
11
C
B
12

A
#371/K
Claus Jorgen Nielsen, Askov Mudeaters
Finn Pauli Nielsen, Askov Mudeaters
31 points / placering 7 / Starttid: 10:34 - Sluttid: 12:06 = 92 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: -2 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
A
C
2
A
A
3
B
A
4
C
C
5
B
B
6

C
7

B
8

A
9

A
10
X
B
11
C
B
12

A
#365/K
Peter Dallmann, Le Pedaleur De Charme
Bo Ravn, Le Pedaleur De Charme
30 points / placering 8 / Starttid: 10:03 - Sluttid: 11:36 = 93 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: -3 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2

A
3
B
A
4
C
C
5

B
6
A
C
7
A
B
8
A
A
9

A
10
X
B
11
C
B
12

A
#386/K
Claus Grøngaard, Motionscykelklubben Baghjulet
Bent Jørgensen, Motionscykelklubben Baghjulet
24 points / placering 9 / Starttid: 10:24 - Sluttid: 11:44 = 80 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

A
3

A
4

C
5

B
6
C
C
7
A
B
8
A
A
9

A
10
A
B
11
C
B
12
B
A
#44/K
Jørgen Gydesen, Multi Motion Assens
Kurt Petersen, Multi Motion Assens
23 points / placering 10 / Starttid: 10:07 - Sluttid: 11:50 = 103 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: -13 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
X
A
4
C
C
5
B
B
6
A
C
7
X
B
8

A
9

A
10
X
B
11
C
B
12

A
#57/K
Peter Søndergaard, Ribe Cycle Club
Svend Aage Thiim, Ribe Cycle Club
21 points / placering 11 / Starttid: 10:38 - Sluttid: 12:11 = 93 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: -3 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2
A
A
3
B
A
4

C
5
B
B
6

C
7

B
8
C
A
9

A
10
A
B
11

B
12

A
#123/K
Bruno Jørgensen, Cyklemotion Odense
Ole Nielsen, Cyklemotion Odense
20 points / placering 12 / Starttid: 10:28 - Sluttid: 11:59 = 91 min.
Svarpts: 21 / Tidstraf: -1 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2

A
3
B
A
4
C
C
5
X
B
6
A
C
7

B
8

A
9

A
10
X
B
11

B
12

A
#117/K
Morten Rasmussen, Nørre Aaby Cykelklub
Allan Henriksen, Nørre Aaby Cykelklub
18 points / placering 13 Solo/ Starttid: 10:29 - Sluttid: 11:52 = 83 min.
Svarpts: 18 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

A
3

A
4

C
5

B
6
B
C
7
X
B
8
A
A
9
C
A
10
C
B
11

B
12
C
A
#5/K DNS
Arne Simonsen, Notmark Sogns Ungdomsforening
Svend Erik Petersen, Notmark Sogns Ungdomsforening
#9/K DNS
John Kaspersen, Nørre Aaby Cykelklub
Erik Pedersen, Nørre Aaby Cykelklub
#311/K DNS
Henning Halkier, Motionscykelklubben Baghjulet
Nils Laursen, Motionscykelklubben Baghjulet

KLASSE L/L

Mænd 71 år og opefter
#78/L
Herman Trock, Cyklemotion Odense
John Lunde, Cyklemotion Odense
46 points / placering 1 / Starttid: 10:27 - Sluttid: 12:02 = 95 min.
Svarpts: 51 / Tidstraf: -5 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
A
C
2
A
A
3
A
A
4
C
C
5
B
B
6
A
C
7

B
8
O
A
9

A
10
B
B
11
B
B
12

A
#170/L
Karl Kristian Stausbøll, Esbjerg Cykle Motion
Lars Klivager, Esbjerg Cykle Motion
39 points / placering 2 / Starttid: 10:00 - Sluttid: 11:27 = 87 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 12 / Strafpts: 0
1

C
2

A
3
A
A
4

C
5

B
6
A
C
7

B
8
A
A
9

A
10
B
B
11
B
B
12

A
#366/L
Finn Møller Petersen, Motionscykelklubben Baghjulet
Niels Møller Petersen, Motionscykelklubben Baghjulet
39 points / placering 2 / Starttid: 10:18 - Sluttid: 11:46 = 88 min.
Svarpts: 39 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
A
C
2

A
3
A
A
4
C
C
5

B
6
A
C
7

B
8
A
A
9
B
A
10
A
B
11
B
B
12

A
#240/L
Steen Egedesø, Odense Orienteringsklub
Børge Pedersen, Odense Orienteringsklub
38 points / placering 4 / Starttid: 10:10 - Sluttid: 11:41 = 91 min.
Svarpts: 27 / Tidstraf: -1 / Bonuspts: 12 / Strafpts: 0
1
X
C
2

A
3
A
A
4
X
C
5
B
B
6

C
7

B
8
A
A
9

A
10
B
B
11

B
12
C
A
#200/L
Niels Nielsen, Fyns Politi Idrætsforening
Bjarne Rasmussen, Fyns Politi Idrætsforening
36 points / placering 5 / Starttid: 10:25 - Sluttid: 11:50 = 85 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2

A
3
A
A
4
C
C
5
B
B
6

C
7

B
8
B
A
9

A
10
A
B
11

B
12
B
A
#354/L
Bjarne Jensen, Christiansfeld Cykelmotion
Erling Bønneland, Christiansfeld Cykelmotion
33 points / placering 6 Solo/ Starttid: 10:39 - Sluttid: 12:07 = 88 min.
Svarpts: 33 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
B
A
3
B
A
4
X
C
5
B
B
6
C
C
7

B
8

A
9

A
10
C
B
11

B
12

A
#327/L
Hans Aage Hvalsøe, Fyns Politi Idrætsforening
Leif Sigvardt, Fyns Politi Idrætsforening
32 points / placering 7 / Starttid: 10:24 - Sluttid: 11:58 = 94 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: -4 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
B
A
4

C
5
B
B
6

C
7

B
8
A
A
9

A
10
C
B
11

B
12

A
#158/L
Ole Hoffmann, Motionscykelklubben Baghjulet
Per Allan Brun Pedersen, Motionscykelklubben Baghjulet
30 points / placering 8 Solo/ Starttid: 10:21 - Sluttid: 11:47 = 86 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
X
A
3
A
A
4

C
5
B
B
6
A
C
7

B
8
C
A
9

A
10
A
B
11

B
12

A
#145/L
Jørgen Villemoes, Esbjerg Cykle Motion
Hans Jørgen Kjøgx, Esbjerg Cykle Motion
27 points / placering 9 / Starttid: 10:01 - Sluttid: 11:25 = 84 min.
Svarpts: 15 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 12 / Strafpts: 0
1

C
2

A
3
B
A
4

C
5
C
B
6

C
7

B
8
A
A
9

A
10
A
B
11

B
12

A
#47/L
Erik Damgaard, Faaborg Ski- og Motionsklub
Ernst Petersen, Faaborg Ski- og Motionsklub
24 points / placering 10 / Starttid: 10:12 - Sluttid: 11:33 = 81 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2

A
3

A
4

C
5

B
6
A
C
7

B
8
A
A
9
B
A
10
A
B
11
B
B
12
B
A
#343/L
Jørgen Wind Hansen, Kerteminde Cykelklub
Niels Erik Andersen, Kerteminde Cykelklub
21 points / placering 11 / Starttid: 10:42 - Sluttid: 12:15 = 93 min.
Svarpts: 24 / Tidstraf: -3 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2
B
A
3
B
A
4

C
5
B
B
6

C
7

B
8
A
A
9

A
10
C
B
11

B
12

A
#2/L DNS
Finn Jørrald, Billund Cykelmotion
Kedde Olesen, Billund Cykelmotion

KLASSE O/O

Elcykler
#208/O
Lars Strøm Hansen, Motionscykelklubben Baghjulet
Søren Holmgaard, Motionscykelklubben Baghjulet
48 points / placering 1 / Starttid: 10:23 - Sluttid: 11:47 = 84 min.
Svarpts: 48 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2

A
3
A
A
4
C
C
5
B
B
6
A
C
7

B
8
B
A
9
B
A
10
B
B
11
B
B
12

A
#108/O
Kai Juul Jensen, Motionscykelklubben Baghjulet
Kenneth Dini, Motionscykelklubben Baghjulet
45 points / placering 2 Solo/ Starttid: 10:20 - Sluttid: 11:59 = 99 min.
Svarpts: 54 / Tidstraf: -9 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
A
A
4
X
C
5
B
B
6
A
C
7
C
B
8
A
A
9
B
A
10
B
B
11
C
B
12

A
#361/O
Claes Ø. Larsen, Odense Orienteringsklub
Gerhard Jensen, Odense Orienteringsklub
44 points / placering 3 / Starttid: 10:09 - Sluttid: 11:43 = 94 min.
Svarpts: 48 / Tidstraf: -4 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
B
A
4
C
C
5
B
B
6

C
7

B
8
A
A
9
B
A
10
B
B
11

B
12

A
#380/O
Freddie Jørgensen, Danfoss Cykel Klub
Jürgen Adelhelm, Danfoss Cykel Klub
36 points / placering 4 / Starttid: 10:06 - Sluttid: 11:33 = 87 min.
Svarpts: 36 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2

A
3
A
A
4
C
C
5
B
B
6

C
7

B
8

A
9

A
10
B
B
11
C
B
12

A
#18/O
Hans Erik Brønserud, Motionscykelklubben Baghjulet
Poul Andersen, Motionscykelklubben Baghjulet
18 points / placering 5 / Starttid: 10:17 - Sluttid: 11:37 = 80 min.
Svarpts: 18 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
A
C
2
B
A
3
A
A
4
X
C
5

B
6

C
7

B
8

A
9

A
10

B
11

B
12

A

KLASSE P/P

Forælder og barn
#199/P
Jens Peter Clausen, Fredericia Cycle Club
Vigga Clausen, Fredericia Cycle Club
44 points / placering 1 Solo/ Starttid: 10:13 - Sluttid: 11:44 = 91 min.
Svarpts: 45 / Tidstraf: -1 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
A
A
4
X
C
5
B
B
6
A
C
7

B
8
B
A
9
A
A
10
A
B
11
X
B
12

A
#393/P
Matti Cornelsen Smith, Vejle Cykel Klub
Mikkel Smith, Vejle Cykel Klub
41 points / placering 2 / Starttid: 10:16 - Sluttid: 11:53 = 97 min.
Svarpts: 48 / Tidstraf: -7 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1
C
C
2
A
A
3
A
A
4
C
C
5
B
B
6
A
C
7
A
B
8

A
9

A
10
C
B
11
C
B
12

A
#389/P
René Kongsted, Fredericia Cycle Club
Maja Kongsted, Fredericia Cycle Club
30 points / placering 3 / Starttid: 10:14 - Sluttid: 11:39 = 85 min.
Svarpts: 30 / Tidstraf: 0 / Bonuspts: 0 / Strafpts: 0
1

C
2
A
A
3
A
A
4

C
5
B
B
6

C
7

B
8
A
A
9
X
A
10
C
B
11

B
12

A
#394/P DNS
Poul Eskelund, Ribe Cycle Club
Mads Eskelund , Ribe Cycle Club